Adózás bérbeadott lakás után


Rexor # 2016.03.02. 08:28

Lakás bérbeadása esetén a bérbeadó levonhatja a más településen bérbevett lakás bérleti díját, ha az időtartam a 90 napot meghaladja.

Badri # 2016.03.01. 18:48

Ugyan ez a kérdés engem is érdekel.
Németországba készülök dolgozni, ott bérelni egy lakást,és az itthoni hiteles lakásomat szeretném ki adni, és érdekelne hogyan kell adóznom utána.
Köszönöm

uganda85 # 2016.02.08. 22:54

Kedves Valaszolok!

A kérdésem az lenne, hogy ha külföldön élek és veszek otthon egy lakàst és kiadom akkor hogy kell utàna adózni. Adót külföldön fizetek, mivel itt dolgozom.

Ezzel kapcsolatban hallottam olyat, hogy ha külföldön fizetek albérletet és az magasabb àru mint az otthoni lakasom kiadasabol szàrmazó bevétel, akkor nem kell fizetni adót. De ha ez nem igaz, akkor mennyit.

A màsik kérdés pedig, ha kell adot fizetni utana otthon, akkor az adofizetesi alap (tehàt a bevétel a lakàskiadasbol) csökkenthetô-e a felvett hitel kamatjàval.

Elôre is köszönöm a vàlaszt!

xulve # 2016.02.02. 20:11

Még olyan kérdésem is felmerült, hogy tételes költségelszámolás igénybevételekor hogyan kalkuláljak a számlákkal?
A gáz- és villanyszámla a lakásban székelő cég nevén van, a víz és internetszámla pedig a saját nevemen.
A bérlő részére számoljam fel a gáz, villanyszámlát is, vagy csak a víz és internetszámla, közös költség mehet rá?

xulve # 2016.02.02. 19:29

Az adóbevallásban hol kell szerepeltetni a lakáskiadást?
PL:2015-ben 3 hónapot volt kiadva, a mérőórák az én nevemen vannak.
A bérleti díjat és a közüzemi számlákat adjam össze, majd tételes költséglevonással a kiszámított SZJA-t kell a megfelelő helyre beírni?

zsuzska263 # 2016.01.18. 13:48

Mert, ha nem bevétel számomra, 10 %-os költségcsökkentést le tudom írni?

zsuzska263 # 2016.01.18. 13:47

Köszönöm a választ.
A 2. kérdésemnél:
Nem iratom át az órát, így nem szedem be tőle az összeget, hanem ő fizeti az én nevemen levő számlát,
akkor az nem bevétel a részemre, mert nem kaptam meg összeget?

11Kérdezősködő11 # 2016.01.18. 08:17

Kedves Kérdező!

Hogy ne más tollával ékeskedjek:

http://www.napi.hu/….591771.html

1.)
Az első esetben a rezsi is bevétel, ekkor a rezsit+a bérleti díjat össze kell adni (levonni 10 százalék költséghányadot) és ez lesz az adóalap.
Bevételnek minősül a bérlő által fizetett bérleti díj, és az általa megtérített közüzemi díjak összessége. A 10 százalék költséghányad alkalmazása azt jelenti, hogy a bevétel 90 százaléka után kell megfizetni a személyi jövedelemadót.(Tehát ez esetben a rezsi is bevételnek számít.) Ebben az esteben a rezsit nem tudod leírni - ahogy írod - kiadásként.
2.)Gyakran előfordul, hogy a bérlő nevére átírják a közüzemi szolgáltatást mérő készülékeket, emiatt a közüzemi számlák a bérlő nevére szólnak. Ilyen esetben a bérlő által a közüzemi szolgáltató részére fizetett díj a bérbeadónál nem számít bevételnek, ezért költségként sem számolható el. A mérőórák átíratása esetében emiatt jellemzően a 10 százalék költséghányad alkalmazását választják az adózók. (Ebben az esteben tehát csak a bérleti díj az adóalap, ennek összegét csökkentheted a 10 százalék költséghányad alkalmazásával.

zsuzska263 # 2016.01.18. 07:52

Kedves Fórumozók!
Ingatlan bérbeadásnál:
1,/ Nem iratom át a mérőórát, akkor a rezsi bevétel, ha a lakótól szedem be, de mint kiadás le is irhatom. A többi levonások utáni összeg lesz az adóalap? Ekkor nem tudom érvényesíteni a 10%-os adólevonást?
2./De, ha a bérlő címére jönnek a számlák, de én nevemre, és ő fizeti be, csekkel igazolja, befizette, én nem kapom meg a rezsi összegét, az részemre bevétel?
Így tudom választani a 10%-os levonást....
Ez így igaz?
Köszönöm

11Kérdezősködő11 # 2016.01.15. 12:21

Üdv!

"A 14 százalékos eho csak akkor fizetendő, ha a magánszemély által az adóévben megszerzett ingatlan bérbeadásából származó JÖVEDELME az egymillió forintot meghaladja, ez esetben azonban a teljes összeg után, de csak addig, amíg a fennálló biztosítási jogviszonyában megfizetett egészségbiztosítási járulék, ill. a megfizetett százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulás együttes összege a tárgyévben el nem éri a hozzájárulás-fizetési felső határként maximalizált 450 ezer forintot."

xulve # 2016.01.15. 10:30

Köszönöm! Az EHO alapja pedig a bérleti díj + számlák (az én nevemen maradnak), ahogyan az SZJA számításnál is?

Rexor # 2016.01.14. 14:00

Nem.

xulve # 2016.01.14. 12:07

Kiadni készülök a lakásom. Több diák jelentkezett rá, német, indiai, kínai, illetve izraeli nemzetiségűek.
Ez befolyásol bármit is az adózásnál?

Gx99 # 2015.12.13. 18:11

Ingatlan bérbeadása során a bevétel csökkethető 2-6%-os amortizációval az Szja tv. 11. melléklete szerint. Az ingatlan családi ház, tehát telek és épület együttese, az amortizáció a teljes vételárra vetíthető, vagy valamilyen formában azt meg kell bontani a telek értékére és az épület értékére (az adásvételi szerződésben nyilván nincs ilyen bontás), és az amortizációt csak az épület értékére lehet számítani?
Másik kérdésem, hogy az eladónak megfizetett vételéron felül a 4% ingatlanszerzési illeték is növeli az amortizáció alapját?

Rexor # 2015.11.03. 07:30

Nem számolnak adót a nyugdíjra, viszont a bérbeadott lakás után adót kell fizetni.

Mazda357 # 2015.10.31. 10:39

Üdv Mindenki!
Új vagyok itt, úgyhogy minden tanácsot szívesen fogadok ha a kérdésem nem épp ide való, vagy szabályt sért, akármi.
A kérdés:
Mit tudtok a nyugdíjasok által bérbe adott lakások megadóztatásáról? Ebben az esetben a nyugdíjra is adót számolnak? Hány százalékot?

Bea1 # 2015.09.28. 08:03

mi van abban az esetben, ha egy pár egyik tagjának nevén van az ingatlan, a másikén a közművek. ez esetben hogyan kell a rezsi után adózni?

Rexor # 2015.09.28. 07:56

Nem.

Etele76 # 2015.09.24. 08:58

Kedves Fórumozók!
Lakáskiadásnál a hitel törlesztő részletei elszámolhatók költségként?
köszönöm

Rexor # 2015.09.03. 06:51

14 százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulást kell fizetned az adóévben megszerzett ingatlan bérbeadásából származó egymillió forintot meghaladó jövedelem esetében a teljes jövedelem után, viszont van egy járulékfizetési felső határ is.

Ha csak munkaviszonyból van jövedelmed akkor ez a kötelezettséged mindaddig fennáll, amíg az adóévben megfizetett 7 százalék mértékű egészségbiztosítási járulék összege (amit a munkabéredből vonnak le) plusz az ingatlan bérbeadásból származó jövedelem utáni eho a tárgyévben el nem éri a 450 000 forintot (hozzájárulás-fizetési felső határ).

A rezsiköltség után abban az esetben nem kell adót fizetned, ha pl. a mérőóra a bérlő nevére szól.

krisztikriszti # 2015.09.02. 19:03

Sziasztok!
Kérdésem lenne: Van egy kiadó házam, itthon bejelentett munkaviszonyom, az éves bérleti díj meghaladja az 1.000.000 forintot. Miképpen adózok, mit hova mennyit? A rezsi dolgot se értem, hogy az miért bevétel????

amatőr_hung # 2015.09.01. 13:58

és milyen igazolást fogadnak el? van valakinek valamilyen tapasztalata?

Bea1 # 2015.08.31. 09:49

ha jól értem, ez csak 1 000 000 ft felett kell?

Rexor # 2015.08.31. 07:57

Igen, ez igaz, hatósági igazolás kell arról, hogy az adott tagállamban biztosított vagy.

amatőr_hung # 2015.08.30. 09:52

sziasztok,

olyan kérdésem lenne hogy van egy lakásunk, amit hivatalosan kiadunk, és fizetünk utána adót. de a bevétel előre láthatólag 1 millio forint felett lesz, és Akkor EHO-t kellene fizetnünk. A lakás tulajdonosai mindketten Angliában dolgozunk. Olvastam hogy EHOT nem kell fizetnie más tagállamban biztosított magánszemélynek, csak be kell mutatni róla egy igazolást, hogy ott mi egészségügyi hozzájárulást fizetünk. A kérdés az lenne hogy ez valós-e, és ha igen akkor milyen igazolást szükségeltetik bemutatni?
köszönöm ha segítetek!

szép napot!