Adószámos magánszemély


Agi76 # 2015.01.09. 17:37

Sziasztok!
Adószám kiváltására kötelezett magánszemély vagyok. Az adószámot kiváltottam, úgy, hogy jelenleg van főállású, 36 órát elérő munkaviszonyom. Ezt a t101nav nyomtatványon jelöltem. Jövő hónapban változást kell a NAV felé bejelenteni, mert bár a munkaviszonyom megmarad, de fizetés nélküli szabadságon leszek, tehát minden adót, járulékot az adószámos tevékenységből fizetek.
Kérdésem: innentől főállású lesz ez a jogviszony, vagy 36 órát el nem érő munkaviszony melletti? Mármint a nyomtatvány szerint?
Köszönöm a segítséget.

menton # 2014.11.12. 15:23

Jelenleg nincsen állásom,nem tanulok,a havi 6810ft- eü.járulákot magamnak fizetem.

Festőként lehetőségem lenne egy cégnek megrendelésre festeni/rajzolni.Adószámos magánszemély formát javasoltak.

Kérdésem az lenne,hogy ez ügyben a Nav-hoz majd az önkormányzathoz kell mennem?Olvastam,hogy t101-es nyomtatványt kell kitölteni,és mivel nem éri el a bevételelem a 6 m ft-ot alanyi áfa mentes is lennék.

Szintén olvastam,hogy a minimálbér 30%-ig(30450ft) 16%-os SZJA-t kell fizetnni,felette viszont ez megnövekszik +27% szoc,+16% nyugdíj+ 7%egészségbizosítással.

Kérdéseim:

A 30,450ft-os limit havonta vagy számlánként értendő?

Tehát ha van mondjuk 2 db 25,000ft-os megrendelésem,azután egyenként 16-16%-of fizetek VAGY összesítik,hogy 2x25,000= 50,000ft és annak vonják le a 60%-át?

Köszönöm szépen a választ!