Adokedvezmeny?


whoop # 2003.07.12. 10:21

Rexor írta - 2003.07.11 17:18
Benyujthattok fizetési könnyítési vagy részletfizetési kérelmet az APEH-hoz, de az Áfa elengedését nem kérhetitek (adózás rendjéről szóló 1990. XCI. tv. 82. pargarafus).

Egyébként a felújításra számtalan támogatási forma létezik az egyes önkormányzatoknál, ezeknek utánanéztetek?

A pályázati lehetőségeken végigmentem, és a legtöbb nagyon nehézkes, ráadásul tavaszi határidőkkel rendelkezik (nem tudunk még egy évet várni). Van a házunkban egy önkormányzati tulajdonú lakás is, és ennek kezelőjével beszéltem tavasszal, nem csillogtatott előttem nagy lehetőségeket :(
Tudom, hogy ez a téma már nem tartozik az adójoghoz, dehát egy kérdést azért talán megért...
Köszi a hozzászolast!
whoop

whoop # 2003.07.12. 10:14

Úgy értettem az önerőt, hogy nem kaptunk semmiféle segítséget az önkormányzattól, holott nagyon súlyos a helyzet. Tehát kerestünk építészt, kértünk árajánlatot. Az árajánlat elég súlyos, főleg, mert a háznak nem nagyon van pénze. Valamiféle alternatív költségcsökkentésen gondolkodva jutott eszembe a topikindító kérdés. De úgy látszik, ez vakvágány...
Köszi a segítséget!

whoop

old-guy # 2003.07.11. 20:05

Egyszer önerôrôl írsz, egyszer ...munkák elvégeztetésérôl.

Most hogyan is akarjátok megszervezni? Megveszitek az anyagot és saját emberekkel bedolgozni, vagy építési vállalkozóval megcsináltatni?

Üdv.

old-guy # 2003.07.11. 20:01

Rexor írta - 2003.07.11 17:18
Benyujthattok fizetési könnyítési vagy részletfizetési kérelmet az APEH-hoz, de az Áfa elengedését nem kérhetitek (adózás rendjérôl szóló 1990. XCI. tv. 82. pargarafus).

Egyébként a felújításra számtalan támogatási forma létezik az egyes önkormányzatoknál, ezeknek utánanéztetek?

Bocsi, Rexor, nem ôk az ÁFÁ-t fizetô adóalanyok, tehát hiába is fordulnak az APEH-hez, a számlát kiállító építési vállalkozás az értékesítô/ÁFA fizetô!

Üdv.

Rexor # 2003.07.11. 15:19

elnézést fizetés könnyítés helyett fizetési halasztást akartam írni...

Rexor # 2003.07.11. 15:18

Benyujthattok fizetési könnyítési vagy részletfizetési kérelmet az APEH-hoz, de az Áfa elengedését nem kérhetitek (adózás rendjéről szóló 1990. XCI. tv. 82. pargarafus).

Egyébként a felújításra számtalan támogatási forma létezik az egyes önkormányzatoknál, ezeknek utánanéztetek?

whoop # 2003.07.11. 13:38

Hello!

Konkretan arra gondoltam, hogy nem kerulheto-e el az afa megfizetese a felujitas elvegeztetesenel.
Biztosan rosszul fogalmaztam, nem vagyok szakerto :)

whoop

old-guy # 2003.07.10. 18:31

Hali Whoop,

nem tudom, milyen adókedvezményre gondolsz, ÁFÁ-ban ez ismeretlen, SZJA-ban pedig csak a társasház magánszemély tagjai jöhetnének szóba, de sajnos, nem ebben az esetben.

Üdv.

whoop # 2003.07.09. 20:27

Sziasztok!

Felujitas, eletveszelyes allapot onerobol torteno elharitasa eseten a tarsashazak nem elveznek valamilyen adokedvezmenyt, ami az epitesi vallakozo szamlajat illeti? A szamla igen nagy afatartalmu, sajnos semmilyen tamogatashoz nem jutunk mar iden, jovoig varni nem lehetseges.
Tudna nekem valaki segiteni ebben?

EIK&Udv: whoop