Provident


Böbemama # 2012.11.21. 10:46

Kedves forumozok!
Sajnos nekem is gondon van a providentel, nem tudom fizetni a kölcsönt mert meg szünt a munkám egyik napról a másikra.Kétnaponta hívogatnak mikor tudok fizetni. Meg mondtam nem tudom egyelöre a heti törlesztést mert nincs miböl akkor legaláb a kamatot fizessem azt mondták.egy hónapja kaptam tölük egy levelet amiben azt közölték ha nyolcnapon belül nem fizetem ki az elmaradást akkor átadják egy behajtócégnek, (nem tudok fizetni.)De azért 2-naponta telefonálnak, tegnap is amikor felvettem mondja kivel szeretne beszélni mondom én vagyok adjam meg a születési évem majd közli a beszélgetést rögzitik mire azt feleltel én is, erre megszakadt a vonal nem hívtak vissza!Tudom hogy fizetnem kell de sajnos nem tudok miböl. A nevemen nincs semmi elég szegényes a lakásunk is- A behajto el viheti e a butort a tartozásom miatt.

ius latratus # 2012.09.16. 09:07

"egy ismerősöm ott dolgozik a providentnél és nem tudnak csinálni semmit mivel nem minősülnek hitelintézetnek a magas kamataik miatt ezért csak fenyegetőzni tudnak de nem zaklathatnak, nem foglalhatnak nem csinálhatnak semmit."

He-he.., miért, ha "hitelintézet" lenne, akkor minderre jogosult? Semmiképpen.
Ez persze nem azt jelenti, hogy nem tudja érvényesíteni követelését.

"mivel személyi jogaimat sértik azzal hogyha hétvégén vagy olyan órában hívnak mint pl. ebédidő, éjszaka stb. erre is tövény van tehát senki ne dőljön be a fenyegetőzéseiknek mert nem tehetnek semmit nincs hozzá hatáskörük...."

Melyik ez a törvény? Azért remélem, hogy nem mindenki dől itt be neked, mikor azt próbálod elhitetni, hogy a Providentnek esélye sincs azokkal szemben, akik már el-elfelejtenek időben fizetni.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.16. 07:19

Majdnem semmit nem tehetnek. De fizetési meghagyást kérhetnek, és akkor a 200 ezres tartozás rögtön 250 lesz; ha végrehajtásra is szükség lesz, akkor felmegy 400-ra is.

szingli1 # 2012.09.16. 07:08

220.000.- forint a legtöbb én háromszor vettem fel mindig visszafizettem rendesen igaz a mostanival kicsit el vagyok csúszva és engem is fenyegetnek hogy lejönnek a lakásra amihez szintén nincs joga, hétvégén vasárnap telefonálgatnak amihez szintén nincs joguk mivel személyi jogaimat sértik azzal hogyha hétvégén vagy olyan órában hívnak mint pl. ebédidő, éjszaka stb. erre is tövény van tehát senki ne dőljön be a fenyegetőzéseiknek mert nem tehetnek semmit nincs hozzá hatáskörük....

patrol # 2012.09.15. 18:05

szingli!
Mennyi lóvét lehet náluk felvenni?Mert nekem is jól jönne egy kis vissza nem térítendő "kamatmentes" kölcsön.

szingli1 # 2012.09.15. 17:28

Ez egy nagy hülyeség nekem egy ismerősöm ott dolgozik a providentnél és nem tudnak csinálni semmit mivel nem minősülnek hitelintézetnek a magas kamataik miatt ezért csak fenyegetőzni tudnak de nem zaklathatnak, nem foglalhatnak nem csinálhatnak semmit. Nekem van vagy 5 ismerősöm akik felvették nem tudták fizetni és nem tudnak mit csinálni velük, tehát ne dőljön be senki a fenyegetőzéseiknek....

kriszta adl # 2012.09.12. 13:08

Én is vettem fel providentet de sajnos az utobbi időbe egy forintot sem tudok fizetni mert 6 élünk egy házban és csak én kapok anyaságit meg családit. Én is kaptam felszólitó leveleket meg hogy egybe fizessem ki a pénzt .Csak sajnos nincs miből.Mit csinál ilyenkor a provident árverezhet,Vagy foglal de nekem sajnos nincs semmim.Se kocsi se semmi.

Gabicsek # 2012.08.24. 10:40

Vagy fizet, vagy végrehajtják.
Amit már helyette kifizetett megpróbálhatja behajtatni fizetési meghagyás kibocsátásával.

micike03 # 2012.08.24. 08:52

Szép napot!
barátnőm édesanyja hitelt vett fel a barátnőm nevére.Persze egy idő után elmaradtak a befizetések,most ott tartanak,hogy végrehajtóhoz került,a barátnőm pedig felkerült valami listára.nem fizet még mindig,barátnőm pedig nem tud egyről a kettőre jutni,mert ott van a feje fölött kedves mama tartozása.mit lehet ilyenkor tenni?

ius latratus # 2012.07.14. 13:36

Aha, csakhogy Silenthill kérdését én inkább úgy értelmeztem, hogy ha fizetik is nagy nehezen az autót, akkor a providentes tartozás miatt a későbbiekben -esetleg- elárvereztethető-e a gépjárműve.
Arra meg a válasz: igen.

Véleményem # 2012.07.14. 12:46

Silenthill

A hiteles autót nem kell idekeverni, azt viszi a bank ha nem tudod fizetni, lefoglalják majd idővel...
Gondolom annak a hitele máshol van.

Az a baj hogy a Provident nem igazán veszi figyelembe a körülményeket, az elején közlik hogy mennyit kell törleszteni és hogy milyen rendszerességgel. El lehet csúszni egy két hetet, majd azt pótolva többet fizetve lehet akkor utol érni a törlesztést.

Rengeteg ember lesz a Provident áldozata, mert gyakorlatilag egy jól működő uzsorás cég.

Silenthill # 2012.07.13. 08:10

Hello mindenkinek!
Egy pici segítségre volna szükségem. 2011.12.01-én kölcsönt kértünk a providentől,250 ezerre lett volna szükségünk amit a férjem fizuja alapján,elviekben meg is kaptunk,de az üzletkötő megjelenésével kissé változott a terv,csak 120ezer.-ft kaptunk, mert úgy mond ennyi volt nála és,amúgy sem kaphatnánk többet.Abban a helyzetben voltunk amikor ez is egy nagy segítség volt, nem számoltunk rögtön utána,a hölgy azt mondta "ennyi hónapra,csak ennyi" a többi vicces megjegyzéseket hagyjuk is..A lényeg,hogy a férjem elvszítette a munkáját februárban,45000ft hátrálékunk lett+ heti törlesztő,azóta megbeszéltük a díjbeszedővel,hogy fizetünk heti 4000.-ft helyett 6-10ezret,ha tudunk,h törlesztődjön ez a nagy butaság,viszont a provident felszólító leveleket küld,ma is kaptam egyet,h ezt 45ezer ft azonnal fizessem be..Szeretném is ,de úgy,h én 8hónapos terhes vagyok,és a férjem csak néha besegítőként dolgozik nem tudom.Ilyenkor mit lehet tenni?Van egy régi hiteles autónk,azt is alig tudjuk fizetni,arra rá terhelhetik?Az autóra szükségem van,vidéken lakom,veszélyes terhesként tartózkodom itthon..
Seítségeteket előre is köszönöm.
Egy aggódó kismama.

nv02 # 2012.03.14. 10:41

Szép napot!
Szeretném megkérdezni hátha valaki tudja, hogy 2 hét után amit nem fizettem milyen jogon tesz végrehajtásra mikor minimum 6 hónap maximum 1 év után kerül valaki végrehajtásra! Pénzem tűnt el és úgy beszél velem mint egy kutyával és egy folytában fenyeget a kedves beszedőm...nekem úgy vették fel a kölcsönt mert szükségem volt rá. 180ezret vettünk fel és most 160ezernél járok. Kitudnám fizetni egyben akkor békén hagyna a cég?
Nagyon irritál a fazon aki hozzánk jár és pofátlan módon mikor nem vagyunk otthon akkor is. Folyton telefonálgat és ha nem vagyok otthon vagy párom munkájából kifolyólag más városba vagyunk beírja hogy nem fizettünk mikor beszéltem vele hogy másnap jöhet a pénzért. Semmi megértés nincs bennül és az a legbosszantóbb hogy a tv-ben is annyira istenitik őket mint a fene.
Másik kérdésem hogy ha szeretnék utalni bármikor megtehetem hogy váltok és elég ha egy emailt írok nekik vagy a központot hívjam fel?
Köszönöm szépen a választ!

végrehajtó1 # 2012.02.27. 10:57

Csökkenne a tartozásod.

RenegadeHun # 2012.02.26. 08:45

Sziasztok!

Én vettem fel 155.000ft ot. Fizettem rendesen az elején, de mostanában, kevesebbet mint amennyit kellett volna hetente. Otthoni szolgáltatással vettem fel a hitelt. Mi lenne akkor, ha csak úgy elkezdenék átutalgatni a számlaszámukra?

Üdv

Lutyiii # 2011.11.24. 20:39

sziasztok

Kérdésem az lenne van kb 400000ft tartozásom de a behajtó cég küldözgeti a levelet hogy fizesem ki de nem tom gondolom ha jönnek majd akkor visznek mindent amit találnak ugye?de én arra gondoltam hogy az ismerösöm bejelentkezik hozzánk idéglenes lakcimre és én eladom neki a cucaimat,és erröl papírt is írni fogunk ha ezek megvannak akkor is elviheti a dolgokat a lakásbol ha már nem az enyém?Elöre is köszike

Lutyiii # 2011.11.24. 20:34

Sziasztok

Az lenne a kérésem hogy én aktiv bárlistás vagyok és provident hitelt szeretnék felvenni és érdekelne hogy mivel báros vagyok,hogy kapok e szerintetek 200000ft rol lenne szó kérnek személyit lakcimkártyát meg munkáltatói igazolást minden megvan de érdekelne hogy tényleg kapok e előre is köszike

ius latratus # 2011.11.23. 17:36

..."Ha nem járultál hozzá a közvetlen letíltáshoz a munkabéredből akkor csak a jogi út végén kerül erre sor."...

Igen. S ilyenkor szoktam még elmondani azt is, hogy még ebben az esetben is (ti. akkor, ha aláírt olyan papírt, hogy nemfizetés esetén hozzájárul ahhoz, hogy a jövedelméből levonják) van esély, ugyanis az a nyilatkozat visszavonható. Egyszerűen nyilatkozik, hogy a továbbiakban nem járul hozzá, hogy az XY cég lehívhassa a béréből azt a bizonyos összeget.
Kész.
Nincs apelláta.

végrehajtó1 # 2011.11.23. 17:07

Segíteni nem lehet rajtad mert te döntöttél úgy hogy a provit nem fizeted , viszont az autó hitelt igen.
Max 5 évig tudod húzni.Akkor már kénytelen jogi útra terelni(ahogy szokták írni) az ügyet.
Ha nem járultál hozzá a közvetlen letíltáshoz a munkabéredből akkor csak a jogi út végén kerül erre sor.

ha vonnák a fizumat akkor meg éhenhalnánk.

De hogy.Legfeljebb nem autót finanszíroznál hanem kaját vennél.

abené # 2011.11.23. 16:54

Ma kaptam egy levelet egy behajto cégtöl mivel a providentöl megkapták a hitelemet.366,000ftrol van szo.mi igaz abbol, hogy minden honapba utaljak nekik amennyit tudok a fektüntetett folyoszámlára, mert igy is elkell fogadniuk, ha nemis egyezkedtem velük.és mi igaz abbol, mert egy képviselö azt mondta annyira nemkell megijednem mert a provident nem eladja a hiteleket hanem csak megbizza öket ésha nemtud vki a behajtonak se fizetni akkor visszakerül a providenthez,igy min 2-3 évig lehet huzni az idöt.és mennyi idö után tiltanák le a fizum 33%át?mennyire kell sietnem?kérlek segitsetek, mert már teljesen kivagyok nembirom ezt már fizetni....akkor is nagyon nehezen birtam mikor felvettem, de már nagyon nehezen menne........segitsetek légyszi, hogyan járok jobban?kb 1 év lejár az autohitelünk akkor tudnék nekik fizetni, de most......nem megy.mennyire féljek?ha vonnák a fizumat akkor meg éhenhalnánk.

secus # 2011.11.03. 06:43

Sweeny!

Nem is az hogy szép történet.. meg hogy kifizethettem volna? Mit? Azt amit lenyúlt a manusz? Szerinted miért rúgták ki? Rendőrségi nyomozás megy az ügyemben mert fel jelentettem, és kiderült elég sok minden. Csak a mi városunkban 2 fő ellen már volt eljárás sikkasztás vádjával. Amit befizettem nyoma sincs. Mint mondtam kaptam ilyen házilag nyomtatott átvételi cetliket hogy fizettem. A Rendőrég lefoglalta mivel szintén közokirat hamisítással vádolják a kisebségi bácsit. Közbe a Provident hívogat hogy fizetgessek. De mit? mennyit? kérdeztem tőlük hogy mire fel? Vagy mégis? Nevetséges. Nincs meg a Providentnél az a könyv se. Semmije nincs senkinek. Már röhej! Na mindegy majd a nyomozás kideríti, az már tuti hogy a pénzem lenyulták ezt mondták bent is hogy simán nyert ügy. Csak a Provident hogy áll ehhez nem tudom. Mondtam nekik hogy amit én gondolok kb mennyi lehet még a VALÓS tartozás azt nagyon szivesen rendezem már ma. De zsiványkodnak hogy az nem jó havi 10e rel törlesszem míg nem lesz valami. Hogyne! majd a birósági ügy mondjuk húzodik én meg mire észbe kapok meg vége az ügynek kifizettem az állítólagos 200.000 ft-ot. Huncut kis majmok az biztos. Én mondtam hogy max a valós tartozás ami nem az én hibámból nem lett fizetve, az max 40e azt ki is fizetem. Kamatot mi alapján tesz rá mikor itt tart az ügy és eljárás van 2 fő ellen is. Agybetegek ezek azt megmondom, meg nem beszélve hogy mindenféle suttyó dolgozhat náluk, aztán csak a pénzszagot lesik. Nem engedik hogy a valós pénzt kifizessem akkor nyaljanak sót. Majd eljátszunk itt évekig.

secus # 2011.09.10. 08:30

Lehet homályos de ez a PROVIDENT! Még egy minap egy ügyintézőjük is bevallotta hogy hát igen sajnos régen elég csúfosan adták ezt elő de ma már minden ok. Amivel tudom bizonyítani hogy fizettem azok fénymásolt providentes papír fecnik amikkel a bíróság majd jól körbe röhög ugyan is ilyet bárki csinál otthon. A könyvet azért nem használta a Kolompár úr mert akkor el kellett volna neki is számolni a cége felé. Így azt mondogatta hogy nem talált meg vagy nem fizettem. Én futkostam utána hogy fizessek majd nem volt sehol senki. Az egyik társát egy hölgyet egyébként sikkasztásért lecsukták, mert lenyúlt több heti bevételt. És az ügyfelektől mai napig várják azt a pénzt is. Kokány egy banda... Én fizettem rendesen de ami már folyt itt hát az durva. Fenyegetnek meg csalnak? Jah és még én vagyok a hülye? Érdekes tudtommal nem én vagyok az egyedüli érintett ebbe. Az ügyvédem mesélte nem egy pert meg nyertek. Ami még jó hogy a Rendőrségen nem csak az én feljelentésemet nyomozzák... 5 éve mondom nekik hogy ami valós tartozás az bármikor kifizetem. De azért mert lenyultak 3 havi pénzt és engem a provident meg is hurcolt szép kamatokkal azt én ki nem fizetem. Majd ők megoldják a kolompár meg maguk közt. Nem hiszem hogy nálam a nem fizetés látszik. Csak nem mindegy hogy 40e vagy 300e....

Sweeny # 2011.09.09. 11:03

Elég homályos ez a story....
Tudsz ebből bármit is bizonyítani?
Mellesleg ennyi év alatt már rég kifizethetted volna, amit felvettél. Minden nemfizető ilyen szép történetekkel áll elő. Akár könyvet is írhatnál, és akkor meglenne a maradék pénz:)

C a s a b l a n c a # 2011.08.30. 05:55

Most akkor van átvételi elismervényed? Aláírta azt bárki is?
Ha igen, akkor Neked csak azt kell bizonyítanod, hogy Gipsz Jakabnak anno odaadtad az összeget és majd a Provident intézze az általa foglalkoztatott Gipsz Jakabjával, ahogy akarja.

Ha nincs papírod...

secus # 2011.08.29. 10:15

Helló!

Az én Providentes sztorim elég szép! 5 éve vettem fel 80.000-t. Fizettem is. Ezek a pénz szedegetők havonta cserélődtek, bunkóbnál búnkóbb és buta szedett vedett emberek kopogtattak a pénzért. Volt akit be se mertem engedni mert egy ci..ny volt. Még a neve is. Fizettem neki de mondta hogy az a könyv nincs nála így átvételi elismervényt kapok hogy fizettem. Ezek fénymásolt cetlik voltak, igénytelenűl ollóval kivágva. ez eleve nem volt hiteles szerintem. Volt hogy nem voltam otthon, csengetett meg minden, és mérgébe bele rúgott az ajtónkba. Én meg a száját rúgtam volna ketté ha meglátom. A szomszéd szólt rá. Sokszor távol voltam nem mindig tudtunk találkozni, volt hogy azt mondta menjek fel a lakására ha haza érek majd ott kifizetem. :) Vicces hozták a szinvonalukat. Aztán egyszer csak nem jött senki hetekig. Állítólag lelépett az ipse meg egy nő is egy csomó pénzel. Na 1-2 hónap után jött kettő csóka hogy ők a behajtók. Az egyik egy kopasz szekrény volt aki be is jött és megfenyegetett ha nem fizetek baj lesz. Csak lestem nem tudtam hova tenni. Persze ki zavartam őket és jeleztem a Providentnek. Húzták az időt. Irjam le levélbe meg hogy igazoljam az eddigi befizetéseimet. Amikor a hitelt fel vettem még az én kis könyvem se kaptam meg amibe nekem irták volna alá hogy fizettem és hol tartunk. Azt mondta az a kisseségi hogy ő se kapta még meg az előző pénz gyüjtögetőtől. Szép. Azóta küldenek havi szinten levelet hogy a tartózás csak nő csak nő.... Mondtam nekik: hol a pénzem? amit eddig fizettem. Azt mondták bizonyítsam be. Jó csak hogyan. Meg hogy majd kivizsgálják az ügyet mondja egy férfi, de másnap egy hölgy hív hogy fizessek 236.000 forintot. Viccesek.. Ahogy elkezdek velük orditani mindjárt olyan édesek velem... Meg alkudoznak hogy naaa legalább most fizessek be 5000 forintot, meg ha majd lesz pénzem akkor megint, mert ha nem visznek mindent meg ügyvéd meg ilyenek. Ezt mondják már 4 éve. Most ezek csak tehetetlenek vagy tényleg tudják hogy bűnük van? És a kérdés? Mit tegyek? Ez a manusz már nem is lakik ott ahol lakik, senki nem tud semmit. Kit jelentsek fel? Meg még én harcoljak az igazamért.. belefáradtam... És ha nem fizetek nekik többet. Adtam fel néha 5000 forintot mert mondtam hogy a való fenmaradt összeget egyértelműen befizetem... de a többi mind kamu... Valami ötlet? Mennyire kemény ez a Provident? Köszönöm mindenki tanácsát előre is....