Provident


KérdezőÚj11 # 2021.04.20. 09:09

Kérdésem lenne provident tartozással kapcsolatban. Jelenleg 30 éves vagyok, külföldön, Angliában élek. A szüleim aláírattak velem egy tartozást amikor 18 éves voltam, nagyon nagy szükség volt a pénzre és ők már nem tudtak hitelt felvenni sehonnan se. Én el is felejtettem a dolgot, elköltöztem otthonról. Évekkel később jött egy levél a nevemre, hogy fizessem a tartozást. Már nem laktam otthon talán egyszer vagy kétszer küldhettek levelet. Akkor nem fizettem ki mivel tanultam, diákhitelből és nyári munkából fizettem a tanulmányaimat. Azóta nem is küldtek semmit, a házat ahová be voltam jelentve már eladták a szüleim. Édesapám elhunyt, édesanyám és testvéreim szintén külföldön élnek. Nincs se rokonom, se lakcímkártyám, a személyi igazolványom is elévült, az egyetlen ami magyar okirat nekem az az útlevél. Angliában presettled státuszon vagyok, ami nem teljes rezidens, de még néhány év és az lesz. Olvastam rémtörténeteket, hogy még hosszú évek után is előszedhetik a tartozást, bíróság stb. Ez aktuális? És ha igen, akkor itt külföldön is fel tudnak keresni? Ha már nem lakik otthon senki és nincs lakcím se stb., akkor elkezdenek idővel utánajárni hogy most jelenleg hol élek? Őszintén szólva én tényleg nem látom már annak esélyét, hogy ismét Magyarországon éljek, itt letelepedtem, a párom is idevalósi. Magyarországra csak néhány régi barátomat megyek látogatni egy évben egyszer legfeljebb. Nem szeretnék évek múlva amikor lehet már család is lesz egy több milliós magyar adósással szembesülni, de fizetni sem szeretném mivel amikor aláírtam a papírt, a szüleim vállalták érte a felelősséget. Jelenleg édesanyám még mindig azt mondja, hogy ne foglalkozzak vele, illetve ő sem foglalkozik vele, édesapám pedig ugye már nincs köztünk. Kérem hanyagolják a szüleimet sértő válaszokat, édesanyám vállalná a tartozás törlesztését, ha most betalálna itt valaki, de ő váltig állítja hogy a dolog már elavult tíz év után. Vélemények? Köszönöm

wers # 2021.04.20. 09:23

Ez aktuális?

Egy tartozás addig aktuális, ameddig kiegyenlítésre nem kerül.

de fizetni sem szeretném mivel amikor aláírtam a papírt, a szüleim vállalták érte a felelősséget.

Szerintem ez az hitelezőt nem nagyon érdekli - de inkább ne is hangoztasd, mert ők már nem is voltak hitelképesek. Mit ér az ő bármiféle felelősségvállalásuk?

Jelenleg édesanyám még mindig azt mondja, hogy ne foglalkozzak vele, illetve ő sem foglalkozik vele

Vélemények?

Azt nehéz innen tutira tudni, hogy elévült-e. Attól, hogy nem tudtok róla még megszakadhatott az elévülés.

Nagyon attól sem lehetsz nyugodt, hogy nem Magyarországon élsz.