Könyv keresése


Legislator # 2009.03.09. 15:40

Ez a háromkötetes könyv már tíz éve is 30.000 ft volt, más kérdés, hogy én ajándékba kaptam egy érintetlen példányt, ráadásul a possessor sem volt akárki.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.08. 19:57

"A fekete egyes elméleti részei nagyon is használhatóak."

Akkor tépd ki belőle. :D

Legislator # 2009.03.05. 15:21

A fekete egyes elméleti részei nagyon is használhatóak. Támogatom. De Szladits (stílusának alakulása) nem érthető Grosschmid (hatása) nélkül. Egyszer valaki azt mondta, hogy túl régies stílusban írok, és írjak úgy, mint X. Mondtam, hogy X. nekem nem beszámítási pont:-).


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.05. 15:10

A KJK szerintem egészen jó, csak nem kellene benne túllihegni a bírói gyakorlatot, mert van sok rossz döntés is, és mi különben sem vagyunk angolok. A feketét nem láttam még, de az meg már akkor túl régi, ha '81-es. Egyébként ahhoz közeli nyelvezettel lenne stílusos megírni a könyveket (a kommentárt is), amilyet pl. Szladits használt; lehet, hogy már idejétmúlt, de szerintem az a fogalmazás jobban passzol a jog komolyságához, mint a jelenleg forgalomban lévő tankönyvnek és kézikönyvnek nevezett okádmányok.

Legislator # 2009.03.05. 12:56

Három fekete könyv:-). (Bár egyszer valaki azt mondta, hogy ez a megjelölés félreérthető, mert egyidőben ez a leckekönyvek megnevezése volt).


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.03.05. 12:54

Téged a szerénységedért szerethetnek:-).
Nem, én az első Ptk. kommentárra gondolok, az úgynevezett nagykommentárra (annak még használható részeire), Budapesten, 1981-ben jelentette meg a KJK. 3427 oldal, Eörsi Gyula akadémikus és Gellért György, a Legfelsőbb Bíróság egykori általános elnökhelyettese voltak a szerkesztők. A 16 fős szerzőgárdából csak Harmathy Attila akadémikus, Petrik Ferenc, és Sárközy Tamás DSc él.

A Kerszövös kiadvány tkp. ennek a középkommentár alakú utóda.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.05. 12:34

Már gondolkoztam rajta...

A HVG kiszedhetőlapos sárgára gondolsz? Nézd meg, mit ír a beszámításról. Kb. másfél oldal, ami nagyon kevés, lényeges elméleti dolog is kimaradt belőle.

Akkor már jobb a KJK Kerszöv kék színű 2 kötetes. Azzal meg az a hiba, hogy túlzásba viszi a bírói gyakorlat leírását.

Legislator # 2009.03.05. 07:56

De ha Neked az sem tetszik, írj jobbat lol


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.03.05. 07:55

Az első, háromkötetes nagykommentár jó.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.04. 19:05

A Ptk. kommentárt is sokan írták, mégse jó. :D

Legislator # 2009.03.02. 10:58

Van egy hatalmas, kb. 2005-ben megjelent Kriminalisztika 1-2. kézikönyv (BM Duna Palota és Kiadó adta ki), talán Bócz Endre a főszerkesztő, abban több van, mint valaha bármelyik magyar kriminalisztikai műben, kb. 40 szerző írta.


Sunshine after the rain.

Ameera # 2009.03.02. 10:18

Szia Ildi! Igazából engem a kötelezettségek mellett érdekelne is ez a téma, úgyhogy azért szeretném a könyvet. (Jó volt az előadás Dr. Fenyvesitől...) Egy másik jogi fórumon már sikerült előkeríteni ezt a kérdéses könyvet...
Köszi és üdv.
Amira
(könyvtáras megoldás nekem nem minden esetben jó, mert levelezős vagyok, vissza kell vinni, elfelejtem, késedelmi díj, másolni nem nagyon szeretnek stb stb....)

Ildikóka82 # 2009.03.02. 09:58

Ameera én is PTE-s voltam, nekünk is ezt a könyvet írták ki kötelezőnek, de szinte senki nem tanult belőle, mert írásbelire elég volt az előadás anyaga. Viszont....ha valaki megbukott már hasznos volt a könyv, mert többnyire ott már abból kérdeztek. Lehet, hogy már nálatok más a helyzet... Közgáz-jogász könyvtárban is megtalálható szerintem majdnem minden tankönyv.


Iwikó

Legislator # 2009.03.01. 18:03

Ez főként Impiboynak szólt.


Sunshine after the rain.

Ameera # 2009.03.01. 17:10

Nem ELTÉ-s vagyok...

Legislator # 2009.03.01. 16:32

Az ELTÉ-nek saját tankönyve van.


Sunshine after the rain.

Ameera # 2009.03.01. 15:28

Az Amira arab eredetű női név, jelentése: hercegnő.

Már megvan a könyv!

;-) :-* [..I..]

Impossible # 2009.03.01. 12:55

ameera,

eléggé hülye neved van, de adok tanácsot: szerintem menj be az eltére, ragaszd ki faliújságra (hírdetőre), hogy kellene neked ez a könyv, esetleg érdeklődj a tanszéken, hogy használatban van-e ilyen tankönyv az oktatásban. Bemehetsz annak az évfolyamnak az előadótermébe is, ahol ilyet oktattak egy évvel ezelőtt (azaz nekik már ez a könyv nem kell).

Legislator # 2009.02.28. 14:37

Ezt előbb beszéljétek meg Kacsával:-).


Sunshine after the rain.

Ameera # 2009.02.28. 14:33

Sziasztok!
A következő könyvet keresem:
Fenyvesi Csaba – Herke Csongor – Tremmel Flórián:
KRIMINALISZTIKA TANKÖNYV ÉS ATLASZ
Dialog Campus Kiadó, Budapest-Pécs
2004., 2005. vagy 2006. évi kiadások
Sajnos a kiadó pécsi és pesti üzletében nem kapható, e félévben már nem is lesz, és neten sem rendelhető …
Ha esetleg valakinek megvan és megválna tőle, kérem írjon.
((( Esetleg ha valakinek van lehetősége (be)szkennelésre, az is nagyon nagyon jó lenne … )))))
Előre is köszönöm, üdv.

Impossible # 2009.02.28. 13:08

A vörösborosmártásban sült Kacsa az egyik kedvencem.

Legislator # 2009.02.28. 12:00

Impi, ehetsz kacsát is lolz.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.02.28. 11:59

Örülök, hogy rendeződött a dolog. Impiboyt pedig meghívjuk az esküvőnkre, ez nem lehet kérdés:-).


Sunshine after the rain.

Ildikóka82 # 2009.02.28. 11:45

Köszi Legislator a segítséget, végül sikerült egy ismerősömtől megkapni, úgyhogy egy vasat se kellett fizetnem :)
Imp, majd küldjük az esküvői meghívókat, milyen címre menjen? :))


Iwikó

Impossible # 2009.02.27. 18:34

És lesz esküvő? Mert akkor hívjatok meg enni.

Leg, gratulálok, a sajátos ismerkedési technikád - egy könyvön keresztül - követendő példának mutatkozik.

Én sajnos azért nem tudom alkalmazni, mert nem vagyok olvasott, csak művelt. :D