közüzemi tartozás


oligaliga # 2018.11.21. 04:45

Berna80

Amiről írsz, az valószínűleg a szennyvíz reenszerrel kapcsolatos érdekeltségi hozzájárulás, amit a szennyvíz rendszer kiépítéséhz kellett az ingatlantulajdonosoknak fizetnie. Amíg ez nincs kifizetve, az ónkormányzat nem adja ki az igazolást, ami ahhoz kell , hogy az ingatlant rá tudják kötni a szennyvíz hálózatra. Elengedni nem tudják, ha csatornát szeretnétek, ki kell fizetni.

Berna80 # 2018.11.20. 22:05

Tisztelt Fórumozók!

A segítségeteket kérném az alábbi ügyben:

Egy ingatlankezelő tarsaságtól vettünk egy házat. Az ingatlanon van 220.000Ft szennyvízbekötesi díjtartozás, melyet már több mint 7 eve egy korábbi tulajdonos nevehez kapcsolodoan keletkezett. Az önkormanyzat közölte, hogy addig nem kötik az ingatlant a szennyvizhalozatra amig ezt az osszeget vki ki nem fizeti.
Szerintetek ki kell fizetnünk vagy kötelesek elengedni?

Köszönöm a választ!

gerbera317 # 2018.11.01. 09:23

a következő befizetést nem arra a napra könyvelik, amikor befizetted, hanem az egy hónappal korábbi szlára. E miatt az ezt követő befizetés és az 1 hónappal való hátrakönyvelés következtében 30 napon túli késedelembe esel,
Hmm. Pont ezzel nem esel 30 napon túli késedelembe. Akkor esnél, ha a befizetést az aktuális számlakövetelésre írnák jóvá, a korábbi pedig marad kifizetetlen.

Vadsuhanc # 2018.10.31. 16:34

Tulajdonképpen nem mindegy, hogy melyik tartozás miatt adja tovább a " behajtónak"?

Ne gondold, hogy én még életemben nem csúsztattam számlát, de ezt egyszer lehet csak megtenni. Amit Te írsz az pedig már két havi csúsztatás lenne. A befizetés könyvelését szerintem összekevered a számlaegyenlegeddel.

oligaliga # 2018.10.31. 14:18

Plusz Ptk. Érdemes beleolvasni. Ajánlom a Hatodik könyv teljesítésre vonatkozó rendelkezéseit.

alfateam # 2018.10.31. 11:11

Üzletszabályzat.

pitoo # 2018.10.31. 10:51

Kedves Fórum társak!

Sajnos sehol nem találtam érdemi infot arról, hogy a közszolgáltatók a befizetett díjainkat (főtáv, villany, stb számlák) milyen módon kötelesek?? könyvelni.

(Pl. a főtáv azt csinálja, hogy ha - mondjuk - 1 hónappal elmarad a befizetés -, akkor a következő befizetést nem arra a napra könyvelik, amikor befizetted, hanem az egy hónappal korábbi szlára. E miatt az ezt követő befizetés és az 1 hónappal való hátrakönyvelés következtében 30 napon túli késedelembe esel, amit tovább passzol a behajtó cégének. (Ja, és innentől kezdve folyamatos a visszakönyvelés.)

Nem értem a szisztémát: ha nem könyvelget vissza, akkor is ott van egy szla, ami lejárt és átdobhatja a behajtójának. Valami okosság biztos van benne, csak még nem tudom mi!

Van valakinek esetleg érthető magyarázata?
Esetleg törvény, szabály, vmi?

Válaszokat köszönöm.

Anita70 # 2018.09.19. 13:11

Kedves Fórumtársak,

2018.07.20.-án kaptam egy levelet az állandó lakcímemre, miszerint tartozásom van 130.000Ft-os összegben az Eos-Faktornál.
Másnap személyesen felkerestem a végrehajtói irodát aki a levelet küldte, ahol tájékoztattak egy 9 évvel ezelőtti telekommunikációs beltéri eszköz nem leadása miatt keletkezett összegről.
Azon a címen ahol ez az összeg keletkezett én sosem laktam, a nevemen az adott telekommunikációs szolgáltatónál 12 éve van meglévő előfizetésem. Sem egy telefonos, sem egy e-mailes, sem az állandó lakcímemre megküldött értesítőt nem kaptam hogy én tartozom. A telekommunikációs szolgáltató már nem tud semmi adatot megadni a "megrendelt" szolgáltatásól. Annyit mondtak, egy vezetékes otthoni előfizetés utáni díjtarzoás ez. A hölgy aki rákeresett az azonosító kódomra 2 mp alatt látta, h náluk van az élő, aktív szerződésem is. Arra, hogy miért nem értesítettek, miért nem érvényesítették az igényüket hogy nekik ilyen összeggel Én tartozom senki nem szólt, egyből a végrehajtói iroda keresett meg. Közjegyzőhöz fordultam fellebezve a kézbesítési vélelem megdöntésével, miszerint a 9év alatt semmit nem kaptam erről, a kért összeg nem tartozhat hozzám, a címen én nem tartózkodtam soha, nem az én szerződésem volt.
A közjegyző elutasította a végrehajtási lapot és visszavonta azt. Mivel nincs jogerős bírósági meghagyás perré alakult az ügy. Időközben mivel a végrehajtói iroda későn kapta meg a közjegyző höly levelét leemelték a számlámról zokszó nélkül a 130.000Ft-os összeget 08.31-el. Holott ehhez a tartozáshoz,a díjhoz semmi közöm nincs. A közjegyző szerint késve kapták meg a levelet a végzésről, hogy nem fizetési meghagyás. Ilyenkor mi a teendő?
Szabadságot kérjek, utazzak le vidékre ami megint plzusz költségembe kerül csak hogy tisztázzam magam...Nincs mód addig is a saját pénzem visszaigényléséhez? Nagy szükségem van a megélhetéshez ehhez az összeghez egy adott hónapban.
Köszönöm a SEGÍTŐ válaszokat. Anita

Anita70 # 2018.09.19. 13:11

Kedves Fórumtársak,

2018.07.20.-án kaptam egy levelet az állandó lakcímemre, miszerint tartozásom van 130.000Ft-os összegben az Eos-Faktornál.
Másnap személyesen felkerestem a végrehajtói irodát aki a levelet küldte, ahol tájékoztattak egy 9 évvel ezelőtti telekommunikációs beltéri eszköz nem leadása miatt keletkezett összegről.
Azon a címen ahol ez az összeg keletkezett én sosem laktam, a nevemen az adott telekommunikációs szolgáltatónál 12 éve van meglévő előfizetésem. Sem egy telefonos, sem egy e-mailes, sem az állandó lakcímemre megküldött értesítőt nem kaptam hogy én tartozom. A telekommunikációs szolgáltató már nem tud semmi adatot megadni a "megrendelt" szolgáltatásól. Annyit mondtak, egy vezetékes otthoni előfizetés utáni díjtarzoás ez. A hölgy aki rákeresett az azonosító kódomra 2 mp alatt látta, h náluk van az élő, aktív szerződésem is. Arra, hogy miért nem értesítettek, miért nem érvényesítették az igényüket hogy nekik ilyen összeggel Én tartozom senki nem szólt, egyből a végrehajtói iroda keresett meg. Közjegyzőhöz fordultam fellebezve a kézbesítési vélelem megdöntésével, miszerint a 9év alatt semmit nem kaptam erről, a kért összeg nem tartozhat hozzám, a címen én nem tartózkodtam soha, nem az én szerződésem volt.
A közjegyző elutasította a végrehajtási lapot és visszavonta azt. Mivel nincs jogerős bírósági meghagyás perré alakult az ügy. Időközben mivel a végrehajtói iroda későn kapta meg a közjegyző höly levelét leemelték a számlámról zokszó nélkül a 130.000Ft-os összeget 08.31-el. Holott ehhez a tartozáshoz,a díjhoz semmi közöm nincs. A közjegyző szerint késve kapták meg a levelet a végzésről, hogy nem fizetési meghagyás. Ilyenkor mi a teendő?
Szabadságot kérjek, utazzak le vidékre ami megint plzusz költségembe kerül csak hogy tisztázzam magam...Nincs mód addig is a saját pénzem visszaigényléséhez? Nagy szükségem van a megélhetéshez ehhez az összeghez egy adott hónapban.
Köszönöm a SEGÍTŐ válaszokat. Anita

drbjozsef # 2018.09.19. 09:33

Persze hogy megtalált, ha lekérik a valósat.

Fizetni vagy nem fizetni : ez csakis a Te döntésed. Ráadásul tényleg senki se tudhatja, hogy valóban elévült-e a tartozás. Ha igen, nem kell fizetned semmit, ha nem, akkor az ellentmondás utáni per költségeit is fizeted.

Villamos energia szolgáltatásnál 2 év az elévülés. Ha az csak egyszer jogszerűen megszakadt 2015 óta, akkor valószínűbb, hogy nem évült el, mint hogy igen.

Tripla vagy semmi.

Zita11 # 2018.09.19. 08:48

Köszi a válaszokat!

Eladtuk a lakást, a közüzemi órák átiratása megtörtént de nem jeleztem hogy megváltozott a levelezési címem. De a faktor cég egyből megtalált úgy hogy az állandó lakcímemre küldték a levelet meg a csekket.

Szóval fizessek vagy ne fizessek? Esetleg fogyasztóvédelem? Amúgy már rég befizettem volna az 5000 ftot de a 30 ezer sok. Gyesen vagyok.

drbjozsef # 2018.09.18. 08:14

Zita,

2017-ben a költözés után jelezted a szolgáltató(k)nak, hogy megváltozott a lakcímed? Mert ha nem, akkor a "valószínűleg elévült" inkábbb "esetleg el is évülhetett talán"-ra változik...

alfateam # 2018.09.18. 05:33

Mit tudok tenni?
Kidobod és nem foglalkozol vele. Az ELMŰ azért adta el mert valószínűleg már elévült.
Ha fizetési meghagyás érkezik annak mond ellent és abból vagy per lesz vagy nem.

Zita11 # 2018.09.18. 04:33

Kedves Fórumozók!

4500 forintos 2015-ös elmü tartozásomat az elmü eladta egy faktor cégnek akik most 30 ezret követelnek tőlem. A tartozásról nem tudtam. 2017 nyarán elköltöztünk és akkor szóltak egyszer, beállítottam csoportos beszedési megbízást, azt hittem beszedik, de nem, hanem most jött egy levél a behajtó cégtől.
Mit tudok tenni? Azt olvastam az elévülés 2 év? De az csak a 4500 forintra vonatkozik?
Még a 4500 forintot egyébként ki is fizetném de a 30 ezret már nehezen bírja el a családi kassza mert gyesen vag

Witch87 # 2018.07.24. 14:45

Nonolet
Ezt tudtam,ami apum nevén van,azt intéztem is. A gázt pl.már kifizettem,a víz folyamatban,azt követi a szemét,de azt fel tudtam függeszteni 6 hónapra. Minden szolgáltató készséges volt,csak az Eon nem,így ebben voltam bizonytalan.

nonolet # 2018.07.24. 14:35

Az örökös felel az elhalt tartozásaiért is!

Az öröksége erejéig...

Erre készülj.

Witch87 # 2018.07.24. 14:20

Amikor voltam bent,még a tartozás tudomásomra jutása előtt,akkor nem segítettek,csak azt a papírt tolták elém, hogy írassam magamra a villanyórát. Hátha legközelebb más lesz az eredmény,ha viszem a hagyatékból szóló végzést is.
De az jó (lenne),ha a tartozás miatt nem engem vennének elő.
Elnézést kérek,ha rosszul fejeztem ki magam,nem volt szándékos. A válaszért hálás vagyok!

Vadsuhanc # 2018.07.24. 13:59

Értettem elsőre is de nem ezt kérdezted. Elsősorban ezt a szolgáltatótól fogod megtudni senki mástól egyébként nem fogják rajtad követelni mivel a szerződés nem a Te nevedre szólt és az ingatlan sem volt a Te tulajdonodban.

Witch87 # 2018.07.24. 13:40

Vadsuhanc
Az új bekötés díja tiszta sor,az nem is kérdés. Leginkább azt nem szeretném, hogy ezt a tartozást,mint új tulajdonoson rajtam hajtanák be,mivel a felhasználás helye ugyanaz.

Vadsuhanc # 2018.07.24. 12:30

Egyébként a szolgáltatónál megmondják, hogy amennyiben a szolgáltatási helyen új felhasználóként kéred az áramszolgáltatást mit kell kifizetned. Gyanítom, hogy ha állandó szolgáltatást akarsz, akkor annak az uj bekötésnek az ára fog terhelni..

Vadsuhanc # 2018.07.24. 12:28

Mire gondolsz mert ez nem tűnik ki a kérdésedből csak az, hogy nem akarod a nevedre íratni az órát....

Witch87 # 2018.07.24. 12:02

Kedves Fórumozók!
Édesapám idén májusban hunyt el hirtelen. A nevén lévő ház 4 évig albérlet volt,és a kedves bérlők rengeteg tartozást halmoztak fel. Az apa nevén lévő gáz,víz és szemét díjat elkezdtem fizetni,de az Eon-nal bajban vagyok. Ott közel 300.000 Ft tartozás van. Az ingatlanon jelenleg feltöltőkártyás óra van,a régit elvitték. Ez az óra egy Rezes nevű úriember nevén lehet,mert az ő nevével találtam egy nyugtát. Alul szerepelt a tartozás összege. Ez az összeg kit fog terhelni? Ez a név,még csak nem is szerepel a bérleti szerződésen.
Amikor bementem a szolgáltatóhoz segítséget kérni,akkor a kezembe nyomtak egy papírt, hogy irassam nevemre az órát. Ezt nem akarom megtenni. Hagyatéki tárgyalás még nem volt.
Milyen lehetőségeim vannak? Köszönöm a segítséget!

gerbera317 # 2018.03.04. 10:32

Ez nem közigazgatási kérdés, ráadásul a polgárjognál már megkérdezted ezt, és választ is kaptál!

Napraforgó30 # 2018.03.04. 10:27

Tanácsot szeretnék kérni. 2009-ben édesapám meghalt,akinek birtokában volt egy szőlő. 2010 januárjában a hagyatéki tárgyaláson a tulajdonjog átkerült a nevemre. Nem volt róla tudomásom, hogy nem kerül automatikusan átírásra a tulajdonos a szolgáltatóknál. Más városokban kaptam munkát, így a szőlőben kijárni nem tudtam,így számlát nem kaptam, így a tetemes tartozásról nem volt tudomásom. Mivel nem tartózkodtam a szőlőben, úgy gondoltam, hogy fogyasztás sincs, miközben utólag kiderült, hogy valaki lopta az áramot. Mivel szeretném eladni a szőlőt, utánajártam a szolgáltatóknál és most szereztem tudomást róla hogy időközben mekkora tartozás halmozódott fel. Szeretnék érdeklődni, valóban létezik-e az 5 éves elévülési idő? A szolgáltató most tájékoztatott róla, hogy ők közben küldtek ki felszólító levelet, melyről szintén nem tudtam. Kérdésem: a felszólító levelek újbóli kiküldése után valóban újból kezdődik az 5 év elévülési idő? Válaszát előre is köszönöm.

SMN11 # 2017.11.20. 10:54

2015. Októberében költöztünk édesanyám tulajdonában lévő családi házba. Akkor a vízszolgáltatóval (is) új szerződést kötöttünk. Hozzátenném azóta sincs tartozásunk, sőt túlfizetés van... De!
Az előttünk ott lakó bérlő kb 500ezer ft-nyi tartozást halmozott fel. 2013-2015 közötti összeget, kb 200e ft-ot szüleim rendezték. Az ez előttieket nem, mert peres eljárás alatt volt a bérlővel szemben. Amit persze nem tudtak behajtani... Nemrégiben kaptam egy levelet, miszerint 2012-ről tartozás van a fogyasztási helyen a szolgáltató felé. Ami mellékletként szépen havi bontásban részletezve van (össz. 300e ft). + a végén egy 2017. Szept-i 600ft körüli összeg, úgy gondolom eljárási díj gyanànt. Amit haladéktalanul fizessek be én, különben korlátozzák a vízellátásunkat, azaz szűkítőt helyeznek fel. Természetesen mindent az én költségemen.
Levélben tájékoztattam őket, hogy ezt nem tartom jogosnak. Nekem semmiféle tartozásom nincs feléjük, így kérném a vízkorlátozásra irányuló intézkedésüket függesszék fel. A válasz ma érkezett. Nagyvonalakban, hogy ők elismerik, hogy nem az én tartozásom, követelni rajtam nem tudják, de önkéntesen kifizethetem, ha szeretném elkerülni a vízkorlátozást, amitől ők nem tekintenek el, mert a jogszabály szerint eljárhatnak így. Persze ha kifizettem lehetőségem van peres úton megpróbálni behajtani a régi bérlőn én... többek között az említett ingatlanban 5 kiskorú gyermekünkkel élünk... Van esetleg erre valami megoldás vagy kénytelenek vagyunk fizetni más helyett? 2012es tartozásról van szò, itt nincs elévülés se? Nonszensz az egész. Előre is köszönöm a válaszokat!