Hivatal nem válaszol


wers # 2019.12.05. 05:57

Nem nagyon derül ki, kinek mit is írtál főként kinek.

Az ÁNTSZ nem szűnt meg, ők felügyeli szakmailag a Népegészségügyi főosztályt a megyei/fővárosi kormányhivatalnál, így közvetve a népegészségügyi osztályt a járási/kerületi hivatalnál. Szakmailag.

Jogorvoslat a megyei/fővárosi kormányhivatalnál kérhető.

De a te problémáddal a munkavédelmi hatósághoz kellene fordulnod, ők a járási/kerületi kormányhivatalokhoz tartoznak.

Mindkettő jogi "felettese" a megyei/fővárosi kormányhivatal.

Jobban járnál, ha személyesen érdeklődnél. Én elvesztettem a fonalat, hol tartasz, de talán segítettem.

Csuklósbusz # 2019.12.04. 11:48

Ez idáig oké, de ki a felettese a Nemzeti Népegészségügyi Központnak?

Illetve oda is megy egy tértis levél mindezt megírva nekik... nade ha ők sem reagálnak? :-)

Mert ha telefonszolgáltató játssza ezt velem akkor megyek a fogyasztóvédelmi hatósághoz aki felszólítja őket hogy válaszoljon vagy automatik bírság.

Nade állami szervnél ez nem így megy, még amott sem mindig, nem még itt.

nanemaaa # 2019.12.04. 09:03

Csuklósbusz
A felettes hatóságukhoz fordulhatsz, hogy utasítsa eljárásra az elsőfokot. Sajnos vélhetőleg ott se lesz sokkal jobb a létszámhelyzet, így ugyanolyan lelkesek lesznek ők is, mint a felügyeletük alá tartozó elsőfokú hatóság.

Csuklósbusz # 2019.12.03. 14:54

A kormányvonal e-papír alapú levélírást javasolt. Meg is tettem.

Végülis e-papíron a rendőrség is bevesz olyan feljelentéseket amelyekkel személyesen elhajtottak volna.

Nektek mint ügyvédek mi a tapasztalat az e-papír alapú levelezéssel?

Jobb mint a tértis levelek? Bizonyítékként elfogadhatóak?

Csuklósbusz # 2019.12.03. 13:04

"illetékes munkavédelmi hatósághoz"

Elküldtem az illetékes munkavédelmi hatósághoz vagyis a területi kormányhivatal munkavédelmi és munkaügyi főosztályához.

Illetve az ÁNTSZ-nek vagyis az új nevén az NNK-nak is elküldtem, ide :
https://www.nnk.gov.hu/…gy-foosztaly

Egyik sem válaszolt a második érdeklődő levélre sem.

Ha nem ők az illetékesek vagy fizetni kellene akkor miért nem jött egy hiánypótló végzés?

Mi az hogy szó nélkül benyelnek levelet? De ha már megtörtént akkor mit lehet tenni a válasz, de inkább az intézkedés kikényszerítésére?

alfateam # 2019.12.03. 12:10

Egyetlen szavadba sem kötöttem bele! És Csuklósbusznak címeztem a posztomat és ebbe Te kötöttél bele, és most még mellé is beszélsz, hiszen itt ÁNTSZ eljárásról van szó és nem kormányablakról.
( egyébkét magasról teszek rá , hogy te kit szeretsz és kit nem)

És még-egyszer, bár reménytelen, hogy te ez megérted... :https://www.antsz.hu/…lyamat_.html

wers # 2019.12.03. 11:52

Én elhiszem, hogy minden szavamba belrkötsz. Túllépve útálatodom, a kormányhivatal tájékoztatójának hihetsz. Igen, minden ügyfél kérelmére induló eljárás illetél köteles, de van, ahol ez nulla. Pl. Szemelyi igazolvány, EU TB kártya, lakcímfiktiválás....
Hidd el, ez is.

alfateam # 2019.12.03. 10:26

6. Igazgatási szolgáltatási díj, illeték mértéke, megfizetés módja

Ha az eljárás hivatalból indul, illetékfizetési kötelezettség nem keletkezik.

Ha az eljárás kérelemre indul, az államigazgatási eljárási cselekményért illetéket kell fizetni, melynek összegét az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény mindenkor hatályos szövege állapítja meg. Az általános tételű államigazgatási eljárásért fizetendő illeték 3.000,- Ft.

Az illeték megfizetés illetékbélyegben történik, amit a kérelemre kell felragasztani.

wers # 2019.12.03. 08:43

Ez egyre jobb. Nincs illeték.

http://kormanyablak.hu/…0/KHMVH00002

alfateam # 2019.12.03. 08:11

Csuklósbusz!

A válaszadási határidő 21 nap ha van a beadványon 3 ezer forint illetékbélyeg.

wers # 2019.12.03. 05:21

az 1. melléklet szerinti bejelentőlapon elektronikusan vagy egyéb úton a területileg illetékes munkavédelmi hatósághoz fordulhat.

Ismét kérdezem, harmadszor, mi köze ehhez az ÁNTSZ-nek? Mondjuk illett volna visszajelezni, hogy területileg igaz illetékesek, de hatáskörük nincs az ügyedre.

Rossz helyre küldted, így nincs jelentősége, hogyan tudod bizonyítani, mit küldtél.

drbjozsef # 2019.12.02. 18:57

Tehát hiába bizonyítom tértivel hogy megkapták, de mivel bizonyítom hogy tényleg bennevolt a bejelentőlap??

Azt semmivel. De a hivatalokban iktatás van, nem dobálják csak úgy ki a tértisen érkező hivatalos leveleket.

Csuklósbusz # 2019.12.02. 18:08

Szóval jobb a tértis, mert ha nagyon kínos azt is letagadják hogy átvették.
Nem tudom amúgy a posta rendszerében meddig tárolódnak a ragszámok. Tehát lehet idővel hiába van ragszámom, a feladás tényét sem tudom majd bizonyítani.

Hivatalnál viszont tapasztaltam már hogy nem a kérdésemre válaszolnak, mellébeszélnek.

Tehát hiába bizonyítom tértivel hogy megkapták, de mivel bizonyítom hogy tényleg bennevolt a bejelentőlap??

Illetve a második levelemre, az érdeklődésemre se válaszoltak hogy mi a helyzet az üggyel. Ma járt le a 30 nap a második levélre.

Ilyenkor hogyan lehet választ kikényszeríteni?

drbjozsef # 2019.12.02. 15:10

Csuklósbusz,

Ajánlott = igazolhatod, hogy valamit feladtál.

Tértivevény = igazolhatod, hogy a küldeményedet át is vették. (Ezért "jön vissza" neked a tértivevény).

Az ajánlottat kicsit nehezebb letagadni, hogy megkapták, mert az is könyvelt küldemény, de az önmagában nem bizonyítja azt, hogy tényleg meg is kapták. Csak hogy Te feladtad.

Csuklósbusz # 2019.12.02. 13:41

Amúgy ha ajánlottan küldtem az is elég bizonyító erejű vagy még mindig illene tértit használni?

Ha igen miért?

Csuklósbusz # 2019.12.01. 12:07

Háziorvos megírta a beutalót a területileg illetékes foglalkozás egészségügyi szakellátó helynek. Ő is megtehette volna a bejelentést de nem volt benne biztos így úgy volt vele majd ott eldöntik mehet-e tovább vagy sem. Elmentem, ott elzavartak hogy nem rájuk tartozik.

Írtam a kormányhivatal munkaügyi főosztályának hogy ilyenkor mi van, és ők írták hogy a foglalkozás egészségügyi szakellátó nem utasíthatta volna el az ellátást, de így hogy senki nem akarja a bejelentést véghezvinni akkor a sérültnek lehetősége van a mvt 68$ (2) leírtak szerint kitölteni a bejelentőlapot és beküldeni az illetékes munkavédelmi hatóságnak.

A bejelentőlapot kitöltöttem, beküldtem. Semmi válasz több mint fél éve..

Ilyenkor mit lehet tenni ha nem válaszolnak, nem intézkednek?

"Mvt.68. §107 (1)108 Ha a sérült a munkáltatónak a munkabaleset bejelentésével, kivizsgálásával kapcsolatos intézkedését vagy mulasztását, továbbá ha az érintett munkavállaló a foglalkozási megbetegedés vagy a fokozott expozíciós eset kivizsgálásának elmulasztását sérelmezi, illetve ha a munkavállaló vitatja a sérülés súlyosságával kapcsolatos munkáltatói megállapítást, az 1. melléklet szerinti bejelentőlapon elektronikusan vagy egyéb úton a területileg illetékes munkavédelmi hatósághoz fordulhat. A munkavállaló bejelentése alapján a munkavédelmi hatóság az eljárást hivatalból folytatja le. A munkavédelmi hatóság a foglalkozási megbetegedés gyanúját panaszoló vagy annak kivizsgálása elmulasztását sérelmező személyt a bejelentésre jogosult orvoshoz vagy a munkahigiénés és foglalkozás-egészségügyi szervhez irányítja. "

wers # 2019.11.29. 08:09

Hogy mi? Miért utasították vissza? Hogy derült ki, hogy jogtalanul?

Mik meg nem történnek veled!!! Mi köze ehhez az ÁNTSZ-nek?

Csuklósbusz # 2019.11.29. 07:50

H.Orvos írta a beutalót de elutasították a vizsgálatomat mint kiderült jogtalanul.
Ezért ment a levél hogy hivatalból indítsanak vizsgálatot.De nem is reagáltak.

wers # 2019.11.29. 07:37

Az ÁNTSZ-nek küldted?
Mintha ezt a munkavédelmi hatósághoz kellett volna. Megkockáztatom, hogy ezt az orvosnak kell bejelentenie. (vagyis nem tudom mit jelentettél be)

Csuklósbusz # 2019.11.29. 07:25

Üdv!

ÁNTSZ munkaegészségügyi osztályának küldtem e-mailben egy bejelentőlapot ( foglalkozási megbetegedés) , illetve késöbb elment ajánlottan postán is.
Azóta eltelt fél és semmilyen választ nem kaptam.

A kérdésem az hogy kötelező-e nekik válaszolni illetve hogyan lehet kikényszeríteni a választ vagy az intézkedést?