Közigazgatási bírság


pohicop # 2014.09.09. 19:05

A szabálysértésért szabálysértési bírság jár.
A szabályszegésért közigazgatási bírság.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.09.09. 15:44

szabálysértés nem közigazgatási bírság.

Hanem?

Véleményem # 2014.09.09. 15:00

Ez szabálysértés nem közigazgatási bírság.
Szabálysértési feljelentés készült valószínű. 5-50.000 ft.-ig terjed. A személyi körülményektől és az előélettől függ a szankció ha nézik, de pénzbírság várható inkább.
Fiatalkorú esetében van figyelmeztetés inkább.

rsx723 # 2014.09.08. 14:46

Vasúti átjáron átmentem a piroson gyalog. Csak gyalogosok tudnak átmenni. Tettenértek a rendőr azt mondta majd kapok levelet és lehet csak figyelmeztetés lesz. Mire számíthatók? Mennyi esélyem van a figyelmeztetésre? Vagy mennyire büntethetnek?

Véleményem # 2014.08.25. 21:11

lehet utalni is. a bírságoló szervtől lehet csekket kérni.

mesike0118 # 2014.08.25. 10:17

Tisztelt végrehajtó!
Következő lenne a kérdésem: biciklivel belementem egy szintén biciklis hölgybe, 8 napon belüli sérülésekre hivatkozva, illetve hogy az én hibám volt 10 000 forintra bírságoltak meg. Megkaptam a levelet, csak elveszítettem. Lassan lejár a 30 napos határidő. Hol tudok új csekket kérni, illetve nem lehet elutali?

gerbera317 # 2014.07.19. 11:18

értékelhető képeket

...és a gyorshajtónak általában egy értékelhetetlent, aki öntudatosan fellebbez a kép ellen, amit aztán jól el lehet utasítani. Az okos gyorshajtó először tényleg utánajár, hogy valóban csak az az egy bizonyíték van-e ellene.

pohicop # 2014.07.19. 06:42

Egy fotót küldtek meg neked, de nem fotó készül, hanem olyan sok képkocka, mint egy videó. Ebből vesznek ki általában értékelhető képeket.

Véleményem # 2014.07.18. 23:00

autós témák között a gyorshajtás topicot tessék olvasgatni, számtalan hasonló eset volt már az évek alatt itt a fórumon, sok hozzá szólás, segítség található meg, csak vissza kell olvasni.

pmiska # 2014.07.18. 09:43

Tisztelt Ügyvéd Úr!

2014 07 13-án lefotóztak hátulról lakott területen gyorshajtásért.
1 db. fénykép készült amin a rendszám csak részlegesen látható, azaz az betű M-nek csak a jobb szára látható mert a szembejövő autó eleje már betakart.
Kérdéseim a következőek:
1 db fotó alapján büntethetnek? Ha nem látszik a teljes rendszám ?
Válaszukat előre is köszönöm.
Üdv.Pmiska

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.06.29. 18:10

nekem ez a kedvencem benne: „Nem veszem komolyan és fellebbezésre sem tartom érdemesnek.

Véleményem # 2014.06.29. 18:02

Chesterfield

a no comment kategória

gerbera317 # 2014.06.28. 10:40

Mi ez? Valami napló, blogbejegyzés, internetes hír, vagy magánmerengés a kibertérbe? Vagy mi?

dömike81 # 2014.06.27. 20:28

szép napot mindenkinek

Azt szeretném kérdezni hogy megbüntettek mert tilosban várakoztam amikor a büntetés volt akkor nemvoltam az autónál csak egy cetli volt ott hogy tilosban várakoztam és ezért feljelentett a rendőr tehát nem helyszini birság ha jól gondolom az lenne a kérdésem hogy ezt a fajta birságot le lehet-e dolgozni közmunkán?Ha van munkahelyem.

Véleményem # 2014.06.27. 10:49

Ha egyszer elindítottál egy "ellen hadjáratot" akkor érdemes megvárni a végét...
Az ügytől függetlenül arányokat százalékokat nem írok, de a fizetés a legvalószínűbb.

Justice for All # 2014.06.26. 21:26

Tisztelt Ügyvéd Úr!

05.01-én lefotóztak szolgálatkész "barátaim". Két kép készült, a baj csak az, hogy a két kép GPS koordinátái alapján 40 km-re volt az autómtól a korlátozó tábla. Bizonyítást terjesztettem be 8 napon belül, plusz rögtön a kézhezvételkor kértem telefonon iratbetekintést is. 06.03-ra tudták csak az iratokat beküldeni a közeli rend. kap.-ra. Az adatok alapján ott sem tudták megmagyarázni a "távolságot", csak az igazukat hajtogatták.
Ott is jk-be vetettem, hogy továbbra sem látom a tényállást, plusz ismét dobtam nekik egy tértis levelet.

Azóta is síri csend, többször hívtam őket telefonon. Mindig az a válasz, hogy vizsgálják az ügyet, hiszen jó munkához idő kell (ez már nem csak fotózás). Szóval a honlapjukon az elejétől fogva nem frissítettek semmit. Ugyanaz az adattartalom és ugyanúgy 07.03-ig kell rendeznem a bírságot, különben rögtön végrehajtásba adják az ügyet.

Kérdésem, fizessem be a bírságot, legfeljebb visszafizetik, ha észhez térnek, vagy nyugodtan várjak, "hiszen jó munkához idő kell"?

Köszönettel!

Dániel0 # 2014.06.24. 12:50

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz hogy a közigazgatási bírságot kiválthatom-e közmunkával?
(történet: 4 sör után biciklire ültem de szondáztattak a rendőrök ahol elértem a 0.5 mg/l-es határt és 60e Ft közigazgatási bírságot szabtak ki rám.
Válaszát előre is köszönöm,
Tisztelettel Sz. Dániel

Véleményem # 2014.06.10. 14:32

horvazzo

A kézbesítés ellen ha úgy gondolja, hogy történt jogszabály sértés vagy önhibáján kívül nem vette át, akkor egy kérelmet írhat. Ebben a kérelemben elő kell adni azokat a tényeket, körülményeket amelyek a kézbesítés szabálytalanságát igazolják... De lehet már erre sincs semmilyen lehetőség... a kapott levélben több tájékoztatás van különféle jogorvoslati lehetőségről.

2008.-ban ha emlékezete szerint valóban volt gyorshajtása akkor kár bizonyítást kérnie. Ha 100%-ra meg van győződve, hogy minden egyes sebességhatárt betartott akkor éljen ezzel is, de valószínű ebből is már rég kicsúszott.

Az elévülésekről nem írnék, mert láthatja, hogy a hatóság még 5 év után is behajt mindent...

horvazzo # 2014.06.08. 00:15

Tisztelt jogászok!

2014.05.12-én kézhez vettem egy végzést a ... Megyei Jogú Város Jegyzőjétől, miszerint a Vas Megyei RFK közigazgatási bírság után adók módjára történő behajtást kezdeményezett náluk egy 2008-as ügyszámot megjelölve. Erre az ügyszámra hivatkozva levelet írtam az RFK-nak tájékoztatást kérve.
Válaszukban tájékoztattak hogy 2008 szeptember 21-én gyorshajtáson kaptak ezért 2008 november 17-én közigazgatási bírság kiszabásáról rendelkeztek. A határozat tértivevénye 'ismeretlen helyre költözött' jelzéssel érkezett vissza ezért 2009 február 12-én intézkedtek a határozat hirdetményi úton való közlésére. Mivel a kiszabott határidőig nem fizettem be a bírságot ezért 2014 április 4-én kezdeményezték az adók módjára való behajtást!
Lakcímem mindig volt és más ügyben (autóm eladása utáni tilosban parkolás) többször is elért az RFK. A törvényeket böngészve találtam 90 napos kézbesítési- és 6 hónapos elsőfokú eljárás befejezési határidőt de ezek 2011-től érvényesek. 2008-ról csak 60 napos büntetés kiszabási határidőt találtam. Szeretném kérni a segítségüket abban hogy az ügy menetét látva nem lehet-e figyelembe venni valamit ami miatt jogvesztő lenne a követelésük!? A levelükben az adózás rendjéről szóló törvényre hivatkozva állítják hogy nem évült el és fennáll még a tartozásom de úgy gondolom ez a törvény a 2014 április 4-i behajtási kezdeményezésük óta vonatkozik ide. Az előtte eltelt 5 és fél évre amíg közigazgatási hatósági eljárás volt, arra milyen elévülés vonatkozik? Kérdezném még hogy kérhetek-e bizonyítást az esetről, műszer hitelesítési dokumentációt, és ha a tartozásom fennáll, közmunkára való változtatást?

Válaszukat előre is köszönöm!
horvazzo

Anyarigó # 2014.06.07. 13:41

adamn535 jobban jársz a közunkával. Kérelmezd a közmunkára való átváltást.
Saját érdekedben a bevonulást nem ajánlanám hacsak nem vagy már priuszos.
Viszont örülhetsz, hogy ennyivel megúsztad, és nem rántották be a jogsidat.

gerbera317 # 2014.06.06. 21:42

Kivonják az autódat a forgalomból.

zebrán mentem át piros lámpánál

Ez a szösszenet olyan nemtudásra vall, amiért rendes esetben nem illetne meg a jogosítvány.

adamn535 # 2014.06.06. 09:11

Tisztelt Fórum,

pár nappal ezelőtt kaptam egy közigazgatási bírságot, zebrán mentem át piros lámpánál. 30.000 ft, ezt elismertem. Segítségüket kérném, hogy bármilyen más lehetőség, netán közmunka, később börtönbüntetés letöltése lehetséges-e, mert nincs erre pénzem. Illetve ha nem fizetem be akkor milyen következményei vannak és milyen ügyintézési idővel számolhatok? Bármilyen megoldás érdekel ami nem pénzbüntetés.

Válaszukat köszönöm

jesna # 2014.05.21. 07:01

Köszi Cooper ügynök. :)

Agent Cooper # 2014.05.16. 21:18

Kedves jesna!

Igen, elfogadják.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

jesna # 2014.05.15. 06:17

Kedves Jogászok!
2013.11.25-én helyszínen megbírságoltak záróvonalon átlépésért, ill. lejárt jogsi miatt. A szabálysértést elismertem, a csekket átvettem, de sajnos munkanélküliségem okán nem tudtam a határidőig befizetni.Ha késéssel befizetem, elfogadják-e?

Köszönettel, jesna