Árvaellátás ügyben segítség kérése


dr.ed # 2011.02.13. 20:13

Ha nappali tagozatú SZAKIRÁNYÚ TOVÁBBKÉPZÉSre jelentkezek jár az árvasági? Mivel nappali úgy gondolom igen, de akkor az iskolaigazolásin melyik lehetőséget kell x-elni a B pontban?

Köszönöm a választ!

Gabicsek # 2011.02.13. 20:29

Teljesen mindegy, hogy szakirányú, vagy sem, 25. életéved betöltéséig jár az árvaellátás, ha nappalin tanulsz.

Gabicsek # 2011.02.13. 20:32

erika226!
Ha megszüntették az árvaellátást, és újból nappalira iratkozol, be kell küldeni a formanyomtatványt az igénylésre, és újból megállapítják, amennyiben nappalin tanulsz és nem vagy még 25 éves.

dr.ed # 2011.05.16. 10:10

Sziasztok!

Tudom, hogy az árvaellátás 25 éves korig jár, de bizonyos esetekben 27 éves korig meg lehet hosszabbítani. Arról szeretnék érdeklődni, hogy mik ezek az esetek? :)

Ha például phd képzésre jelentkezek, az első évben még jár az árvaellátás, mert csak 1 év múlva leszek 25, de mivel a suliból úgy még hátra lenne 2 évem, ilyen esetben kaphatok 27 éves koromig?

Köszönöm a választ!

monalisa1 # 2011.05.16. 11:02

Az árvaellátást a 25. életévet betöltött, felsőfokú oktatási intézményben tanulmányokat folytatónak csak akkor hosszabbítják meg, ha első alapképzésben vesz részt - amely nem haladhatja meg az adott alapképzési szakon a képesítési követelményekben rögzített időt -, az oklevél megszerzésére irányuló tanulmányi idejére, de akkor is csak a 27. életév betöltéséig.

Azért kérvényezzed, hátha...

monaLuis
laikus hozzászóló

dtida # 2011.07.07. 10:09

szepkor-nyugdij.hu

dorcsi88 # 2011.07.17. 13:35

Kérdésem lenne az árvaellátással kapcsolatban.
18 éves lány vagyok, édesapám özvegy. Idén érettségiztem, így a középiskolai tanulói jogviszonyom megszűnt.
Kaptam egy papírt, hogy 2011. 07. 01-el megszüntetik az árvaellátást, amelyet újra igényelhetek, ha nappali tagozatra fogok járni, azonban majd csak szeptemberben tudom kitöltetni az iskolával az igénylőlapot.
A kérdésem az lenne, hogy visszamenőleg meg kapom-e az árvaellátást?
Előre is köszönöm a választ!

akoshotrod # 2011.07.27. 20:42

Üdv.
Nekem édesapám tavaly aug.20-án hunyt el, és lenne nekem egy oylan kérdésem h az árvaellátás összege mennyi is?? mert anyám nekem váltig állítja h az 10000Ft és h becsületesen ideadja... csak van pár ismerősöm akik 20-30 ezer forintot kapnak.. más oldalon láttam olyat is h a minimális összeg amit kaphatok az 24.250 Ft.. szeretném tényleg megtudni az igazságot már végre.. :/ : SSS
kérem válaszoljanak. előre is köszönöm.
Ákos.

gyertya # 2011.07.28. 19:33

akoshotrod

Az árvaellátás minimum összege 24.250,- Ft, a kivételes árvaellátásnak nincs minimum összege.

Üdv: Gy

C a s a b l a n c a # 2011.07.29. 08:53

Akoshotrod!

"Szemét" édesanyád lehet, ha eltart, ami minimum 50 ezer forint/fő havonta (rezsi+koszt) és csak 10.000.- Ft-ot "hajlandó" odaadni neked, hogy elverd a haverokkal cigire meg piára...

Jó neked, hogy más problémád nincs az életben!

akoshotrod # 2011.07.30. 17:03

drága Cassablanca.. :) egy.. nem iszok.. :) az már más h cigizek... de mértékkel tudod?? :)) a másik meg az h drága édesanyám nem 50ezres minimálbérből tart el. :) hanem jó annak majdnem a a háromszorosa. :)) és eemellé a bátyám 21 éves ő viszont megkapja azt a pénzt. :) szal helo... és ott lakik velünk. : )))

akoshotrod # 2011.07.30. 17:05

plusz... drága anyám nekem nem ad se ruhaára se cipőre se szórakozásra pénzt.. :)) egész hónapba 10ezrerből kell úgymond "megélnem" ... : ) mit is ad?? kaja.. áram víz. :) szal így kérném a további hozzászólásaidat cassablanca...

akoshotrod # 2011.07.31. 14:33

érdekesen fogjátok ezt fel.. : )) 24 órából lassan 24-et nem vagyok otthon mivel nem is ez lenne a leglényegeseb... h a pénz... csak idegesít engem az h nem őszinte hozzám... bátyámnak viszont már saját keresete van... szal nem nagyon kell azt háromfele osztani.. a másik meg az h abból a pénzből ruháztassam magamat?? az úgy bő.. nem az én dolgom lenne szerintem... :SS hanem anyámé... mellesleg nem volt eddig semmi ellátásunk max csak a családi pótlék.. és akkor is megvolt mindenünk... de h még lassan a szeretet sem kapom meg tőle.. az már mindennek a teteje... és nem arra kellene nekem az a pénz h elszórakozzam meg stb... lassan felnőtt vagyok.. jogsit szeretnék. meg egy kis összeget amiből tudnék tovább tanulni... :S de még így sem.. meg a másik h ti nem láttok bele h anyám h viselkedik velem amellett h nem semmi indokot nem adtam rá 22 éves bátyámnak meg kinyalja a seggét.:/ eléggé szarul esik.. :S csak lennétek tényleg abban a helyzetben amiben én vagyok..:S

gyertya # 2011.07.31. 14:44

akoshotrod

Kérem, hogy hagyják abba a megkezdett témát, ez a fórum nem erre való.

Gy.

slinn # 2011.09.01. 08:42

A középiskolai tanulói jogviszonyom megszűnésével nem járt tovább. Viszont most felsőoktatásba fogok járni. Teljesen újra kell igényelnem?

Édesapám tavaly halt meg. Akkor kitöltöttem a majd' félszáz kérelmi lapot, nehezen beszerezhető igazolásokkal alátámasztottam mindent. A tanulói jogviszonyom viszont akkor csak 2011. június 30-ig szólt. Eddig kaptam az ellátást is. Most, hogy beiratkoztam főiskolára, nappali tagozatra, az egész procedúrát újra kell csinálnom? Nincs mód arra, hogy csupán az új adatokat (az iskolaváltásra vonatkozóakat) közöljem? Az ONYF nyomtatványai között nem találtam megfelelőt...

20 éves vagyok.

Előre is köszönöm a választ!

gyertya # 2011.09.03. 09:30

slinn

Az árvaellátás topicban válaszoltam Önnek.

Üdv: Gy.

momo323 # 2011.09.16. 19:55

Tisztelt Cím!

Egy 14 éves kisfiú osztályfőnöke vagyok, akinek 1 hónapja meghalt az édesapja. Az édesanya arról számolt be, hogy se az özvegyi nyugdíjat, se az árvasági ellátást nem kapta meg, mert elhunyt élettársának nem volt meg a szükséges munkaviszony fele sem. Az a kérésem, hogy a kivételes árvaellátását kérvényezhetik-e, hogyan tegye?
mennyi összegre lehet ilyenkor számítani és mennyi időre?
Olvastam, hogy a nem nappali tagozatos középiskolás jogosult rá. Ezek szerint érdemes lenne magántanulóként folytatnia a tanulmányait jövőre a középiskolában?

gyertya # 2011.09.17. 09:55

momo323

Az alábbi nyomtatvány kitöltésével, aláírásával igényelhető. Az igénybejelentő lapot az Országos Nyugdíjbiztosítási Igazgatósághoz kell megküldeni (1132 Budapest, Visegrádi u. 49.)
A kivételes árvaellátás minimum összege az öregségi nyugdíj legkisebb összegének (28.500,-) fele, maximuma annak 1,5-szerese.
16 éves korig jár, azon túl abban az esetben, ha a gyermek jogszabályban meghatározott tanulmányokat folytat.

https://e-ugyintezes.onyf.hu/PDF/K15.pdf?…

Üdv: Gy.

panda41 # 2011.10.12. 11:51

Segítsetek kérlek! unokám 3 éves, Édesapja elhunyt, Édesanyja nem törődik vele, így hozzám került családba fogadással. Nem egyértelmű infókat kapok árvaellátás ügyben. Apuka 34 éves volt, ergo nyugdíj jogviszonya szinte sehol nem volt még. Megigényelhető e a kislány részére így az árvaellátás, és milyen módon fogjak hozzá???
Köszönöm a segítséget!!!

Gabicsek # 2011.10.12. 20:00

Én úgy tudom, ahhoz meg kell lennie a nyugdíj megállapításának feltétele, tehát bizonyos munkaviszonyban eltöltött év.
Annak idején az én gyerekeim után én is kaptam árvaellátást, ami úgy nézett ki, hogy az apjuknak nyugdíjat állapítottak meg, és annak az 50 %-át kapták ketten árvaellátásként. Tehát, ha nincs meg a minimum, nem biztos, hogy kapni fogod. Szerintem kérdezd meg a nyugdíjbiztosító intézetet, írj egy mailt nekik, rögtön megválaszolják.Ha mégis jár, össze kell szedni az összes munkaviszonnyal kapcsolatos iratát és azzal tudod elindítani az ellátást.

mergab # 2011.10.13. 14:36

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne,hogy most töltöm a 18.életévemet decemberben,és én már elköltöztem otthonról de az árvaságit ugyan úgy édesanyám veszi továbbra is és nem igazán érdekli hogy engem a család másik rész eltart.Erre a 2 hónapra már nem szeretnék gyámügyre fordulni segítségért mert mire lepapírozzák le telik a 2 hónap,de igazából arra lennék kíváncsi hogy nincs-e valami nyomtatvány ami kitöltésével a mostani lakhelyemre kérelmezhetném a nyugdíjfolyósítótól az árvaellátásomat??? Előre is köszönöm.

Gabicsek # 2011.10.14. 10:14

18. életéved betöltése után te kapod és neked kell igényelned saját kezűleg az árvaellátást. Mivel még édesanyád kapja, neki is fogják decemberig postázni, te nem kérheted másik címre.

rokonfajta # 2011.11.03. 10:57

Sziasztok!
A megoldatlan probléma a következő:
Öcsém 1986-ban született értelmi fogyatékos.Rokkantsági járadékot kap.2009-ben apánk meghalt.Öcsém anyámmal él együtt. A rokkantsági járadék mellé anyám igényelte az árvaellátást amit elutasítottak. Az elutasító határozatban nincs feltüntetve indoklásként semmi.Mi lehet tehát az amik kizárja, hogy mindkét ellátást folyósítsák?

gyertya # 2011.11.03. 11:54

rokonfajta

Azt kizártnak tartom, hogy a határozat indokolási része nem tartalmazza az elutasítás okát. Ez a határozat egyik legfontosabb része.

Egyébként pedig rokkantsági járadékra az jogosult többek között, aki más nyugellátásra nem jogosult.
Amennyiben tehát rokkantsági járadékra és árvaellátásra is jogosultságot szerez valaki, akkor a rokkantsági járadékra való jogosultsága megszűnik.

Megjegyzem egyébként, hogy véleményem szerint árvaellátásra azért nem jogosult, mert a jogszerző elhalálozása nem az öccse 16. életéve előtt következett be.

Azért tanácsolom, hogy fussák át újra az indokolást.

Üdv: Gy.

Icus-cicus # 2011.11.11. 10:04

Szeretnék segítséget kérni,árvaellátás ügyben :engem 1989-ban megműtöttek gerinc ferdüléssel 15-évesen .1992-ben édesapám meghalt ,akkor kértük az árvaellátás,amit meg is kaptam .mivel 3fokú rokkantságot és hogy az állapotom végleges .De később kértük volna a rokkantsági nyugdíjat ott csak az orvos szakértő megállapította ,hogy csak 67%és munkaképesség csökkenés 50%.és nem vagyok rokkant.most nem tudom hogy mi van mert szeretem volna elmenni dolgozni és azt tanácsolták egyes helyeken .hogy az első papírokat adjam oda mert jogtalanul vettem fel az árvaellátás.Ésmost én nagyon félek attól hogy se dolgozni nem tudok elhelyezkedni sem az árvaellátást nem kapok ,sőt lehet hogy vissza kell fizetnem .erre szeretnék mielőbbi választ kapni hogy most mit tegyek???