Birtokháborítás?


drbjozsef # 2020.08.05. 08:00

csokifagyi,

X Tényleg kiadhatja –e a tulajdonostárs beleegyezése, aláírása nélkul az ingatlant?

Igen. Osztatlan közös tulajdont minden tulajdonostárs használhatja, hasznosíthatja.

Természetesen, ha a nem birtokos tulajdonostárs jelzi, hogy használni szeretné ő is az ingatlant, akkor ezt lehetővé kell tenni neki. A törvény szerint az egész tulajdon birtoklására és használatára való jogosultságnak az a korlátja hogy nem szabad ezzel a joggal úgy élni, hogy a másik tulajdonostárs ingatlanhoz fűződő jogai, érdekei sérüljenek.

Aki a birtokos, azt nem lehet a birtoklásában zavarni. Előbb kellett volna megoldani ezt a kérdést.
Jogszerűen az ismerősöd pert indíthat.

Ha kiadta, akkor ismerősöm egyáltalán bemehet-e az ingatlanba, ( én az ő helyében bemennék, és kidobálnám az albérlő minden cókmókját az albérlővel egyutt!!)

Lásd fent. Nem teheti. Per.

Mivel nő, így nyilván korlátozott mozgástere van ez ugyben.

A "nő" biológiai fogalom, nem jogi. Jogi szempontból természetesen ugyanannyi mozgástere van mint egy ún. "férfi"-nek.

Lyonee # 2020.08.05. 20:49

Nem adhatja ki a tulajdonostársa engedélye nélkül, ha 50%-50%-ban tulajdonosok, ugyanis nem lesz meg a szótöbbség.

"5:78. § [Határozathozatal]
(1) A tulajdonostársak - ha eltérően nem rendelkeznek - szótöbbséggel határoznak a közös tulajdont érintő kérdésekben. Minden tulajdonostársat tulajdoni hányada arányában illeti meg szavazati jog."

drbjozsef # 2020.08.06. 05:23

Lyonee,

Szerintem az "eltérően nem rendelkeznek" kitéltelbe belefér az, hogy közös megegyezéssel, (ráutaló magatartással? megbeszéléssel?), az ingatlanok használatát, hasznosítását megosztották egymás között. Ismerősnek is van saját használatú ingatlana, X-nek is van. Utóbbi a hasznosítása mellett döntött.

csokifagyi # 2020.08.09. 22:50

Koszonom a valaszokat.
Tehat akkor most kiadhatja, vagy nem?
A berleti szerzodes allitolag azt tartslmazza, hogy a berlo az elhanyagolt allapotban levo hazra kolteni fog, magyarul rendbehozza.
Mellekesen jegyzem meg, tudomasom szerint kb. 9-10 eves haz, allagmegovasra nincs szukseg.
Inkabb azt latom, hogy a berlonek probalja x atjatszani a hazat,hogy a vagyonjogi perben az egyebkent 80 M ft ot ero haz arat akar felere levigye.
A perfeljegyzes nem a mostani tenyleges erteket hivatott megorizni, ill. Bebetonozni, pont a kesobbi trukkozes elkerulese vegett?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.10. 05:49

Nem.

csokifagyi # 2020.08.11. 05:49

Tehat akkor barki barmit tehet.
Valoszinu atsiklottam valamin, de egyertelmu megoldast nem llvastam.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.11. 06:57

Én az első kérdésre válaszoltam - gondoltam, a többi így felesleges.

Zöldövezeti11 # 2020.08.15. 08:39

csokifagyi#e-mail2020.08.04. 22:21. Azért elég sok életszerűséget tartalmaz a mese. 250 nm -es ingatlan csak elférne a hölgy a 3 gyerekkel és még bérlőnek is jutna bőven hely.
Nagyjából csak az stimmel, hogy egy 250 nm -es ház lehet 80 milla.
Most akkor férj vagy élettárs ?

kérdés :
Egyáltalán, mi a megoldás ilyen esetben? Pl. ilyen esetben tényleg az albérlő van birtokon belul?

Lehet legalább 15 féle.
Az elő, hogy megegyeznek... a tulajdonos társak !!