Kutyaugatás


wers # 2019.01.29. 08:42

jejo 2019.01.29. 03:19
:) gyanítom ma is kialvatlanul indultál dolgozni

jejo # 2019.01.29. 02:23

@wers

"a kínzások egyik fajtája"

Az szerinted nem kínzás, ha minden reggel kialvatlanul mész munkába az ugató kutya miatt?

jejo # 2019.01.29. 02:19

@wers

"Nem kívánom egyetlen kutyának sem, hogy te legyél a gazdája.

De azért a „muszály” is irritál. Legalább a helyesírás ellenőrzőt bekacsolhatnád, ha már badarságellenőrző nincs.

Az én kutyusaim köszönik jól vannak."

Lehet meglep, de volt már jópár kutyánk. Az a különbség köztem és a kőkori szomszédaim közt, hogy mi estére beengedtünk a kutyát, így nem zavart senkit abban,hogy pihenhessen, és másnap kipihenten tudjon munkába állni, amiért fizetést kap és amiből családot tart fenn és nevel. Mert ugye nekem nem az ugató kutya meg a gazdája osztja a pénzt havonta.

Az a probléma tudod, hogy bármennyire is vagyok egyébként állatszerető, miután egymás után 3 éjszaka ugat végig éjszaka a szomszédban a kutya, eljutok arra a pontra, hogy már nem érdekel, csak történjen valami.

És hogy miért nem beszélem meg a szomszéddal? Szóltam neki régebben még az előző kutyájánál, az volt a reakciója, hogy: "Minden kutya ugat, ez normális". Aztán részéről ez le volt zárva. A másik szomszéd akinél ez volt, meg nem is mondott semmit válaszkép, csak fogta magát, megfordult bement a házba. Egyébként ilyen szomszédi viselkedés Magyaroszágon teljesen általános. Ezért is tartom felesleges ötletnek, hogy a szomszéddal intézzen ilyet valaki, kivéve, ha biztos benne, hogy a szomszéddal el lehet ilyen intézni. De akivel általában el lehet, az amúgy sem hagyja, hogy a kutyája napest kinn ugasson.

A birtokvédelem is szóbajöhet persze, de miután voltam már 5 ízben fogyasztóvédelemnél ügyekben, és mind az 5x az volt a válasz, hogy mi ebben nem vagyunk illetékesek, megszokván a magyar "hivatalok" odaadó munkáját, inkább köszönöm nem. Ráadásul hiába büntetné a szomszédot a bíróság 600.000 forintra, sokat érek vele, ha addig (évekig) nem alszok. Teljesen nonszensz.

Egyébként pofon egyszerűen megoldható lenne ez a helyzet: hozni kell egy olyan törvényt, hogy városban, lakóövezetben este nem lehet kültérben kutya. Vannak országok ahol van ilyen, és mindenki teljesen magától értetődőnek veszi. Ameddig ez nincs, bár szánom az ugatós ebeket, de ha már több napja nem alszok miattuk, sajnos nem tudom figyelembe venni az ő érdekeiket, mert ilyenkor már úgymond vérre megy a dolog. Egy ponton túl nekem a saját egzisztenciám többet ér mint az ugatós ebé.

drbjozsef # 2019.01.25. 19:35

Ez szuper. Biztosan Tomi is örülne, ha te lennél a szomszédja.

A baj az, hogy nem te vagy.

wers # 2019.01.25. 15:03

Ezt megtehetjük a saját kutyánkkal, de a máséval aligha.

Igen. Ha magától nem teszi, majd a jogi eljárás kényszeríti, hogy foglalkozzon a kutyájával, ha már tartja. Ez az etetéssel-itatással nem merül ki.

A kutyák tudnak az emberrel beszélni, csak az ember nem érti őket.

Még egyszer hangsúlyozom, nem az aludni nem tudó szomszéd jogaival nem értek egyet, csak a módszert kifogásoltam.

Továbbá elég sok kutyus fordult meg a házam táján, még mindegyikkel szót értettem. Azt nem mondom, hogy első szóra, de folyamatos neveléssel nincs gond velük.

lajcsó # 2019.01.25. 12:32

Ok, keressük meg az ugatás okát és kezeljük! Ezt megtehetjük a saját kutyánkkal, de a máséval aligha.

wers # 2019.01.25. 11:00
wers # 2019.01.25. 10:10

drbjozsef, szerintem félreértetek, nem a birtokvédelmi eljárást ellenzem, csak az állatkínzást.

Nemrég olvastam, ahol négy évig tartott a pereskedés, végül 600 ezerbe fájt a kutyatartónak. Jobb lett volna önként.

wers # 2019.01.25. 10:03

Látott már valaki olyan birtokvédelmi határozatot, amiben a gazdát ilyen eszközre, vagy xanx-ra vagy kábítószer adására kötelezte volna?

jejo 2019.01.22. 03:25

drbjozsef # 2019.01.25. 09:49

Nem vagyok egyedül, aki nem így véli. Gyanítom elsősorban az ugató társasházi kutyák körül lakó kéttucat lakótárs. De őket a gazdik nem kérdezik.

wers # 2019.01.25. 07:48

Nem vagyok egyedül, aki nem így véli. Gyanítom elsősorban a kutyák. De őket a gyártók nem kérdezik.

lajcsó # 2019.01.25. 07:38

"A kínzások egyik fajtája."
Egyáltalán nem az. A kutyaugatásgátló, rendeltetése szerint, tréning (tanító, oktató) eszköz. Ha káros hatással lenne a kutyákra akkor a kereskedelemben nem is lehetne forgalmazni. Egyébként van aki a saját kutyája számára is vásárol ilyen eszközt.

wers # 2019.01.25. 07:34

szerintem egy normális gazdi kutyája ilyen:

Ebben nem csalódsz. Nem beszél, hát nem is hazudik, nem ígér, mégis odaadja mindenét, nem szól, mégis többet mond, mint amit valaha ember mondott.
Fekete István

wers # 2019.01.25. 07:24

Természetesen rá kell kényszeríteni a gazdát, hogy keressen szaksegítséget a problémára

de ezt ne, könyörgöm, és a nyugtatók sem jó módszerek

Nem véletlenül volt a sok hirdetés karácsony előtt, hogy jól fontolja meg mindenki, aki kutyust ajándékoz. Nekünk is voltak most kicsik, az unokák is vinni akartak belőlük, de sikerült lebeszélni. Én magam háromszor megválogattam, ki viheti el őket. Mind jó helyre került.

Mindenhol lehet segítséget találni, van, ahol ingyen. Egy gazdit, aki szereti a kutyáját, erre nem kell kényszeríteni, maga keresi a segítséget. (bocs, de sokszor a gazdit kellene kezelni, vagy cserélni)

drbjozsef # 2019.01.25. 07:10

Persze, igazad van.
Kap is rá két hetet, hogy megtalálja a "baj"-t, és megoldja.

De ha nem teszi, és el se viszi a kutyát, akkor kénytelen leszek én megoldani, ha aludni akarok. Márpedig akarok.

wers # 2019.01.25. 07:05

"megállás nélkül 1 órán át ugat, vonyít, nyüszít" (napi többször, heti 5x)

Az nem normális, ha ezt teszi. Valami baja van. Segíteni nem kellene a kutyán, nem kínozni.

Mintha a síró kisgyereket sokkolóval hallgattatná el a szülő.

drbjozsef # 2019.01.25. 06:59

Én nem pontosan érzem az analógiát a "meg mer szólalni" és a "megállás nélkül 1 órán át ugat, vonyít, nyüszít" (napi többször, heti 5x) között.

Én alkalmaznék, ha nem fegyelmezi a kutyáját, ha már társasházban tartja. Együttélés, you know. Tartsa tanyán, ott vonyíthat boldogan.

wers # 2019.01.25. 05:40

Erre találták ki a kutyaugatás gátló készüléket, ami ultrahangot bocsát ki. Ezt a hangot csak a kutya hallja.

A kínzások egyik fajtája. Bekattannak tőle a kutyák, depressziósak lesznek. Aki ilyent alkalmaz azt arra ítéltetném, hogy neki is azt a zavaró, őrjítő hangot kelljen hallani, ha meg merészel szólalni.

Azt is elhiszem, hogy vannak kutyák, akik zavaróan sokat ugatnak, de annak oka van. Azt kell megszüntetni.

lajcsó # 2019.01.24. 16:22

"Ki lehet próbálni azt is, hogy a kutya területét besugározzuk a kutyát zavaró hanggal."
Erre találták ki a kutyaugatás gátló készüléket, ami ultrahangot bocsát ki. Ezt a hangot csak a kutya hallja.
Hazai WEB áruházakban kapható ( 15-20 ezer Ft). A hazai WEB áruházban vásárolt készülékkel nem vagyok megelégedve. Távol keleti WEB áruházakban már elég jó áron (10 USD körül) kaphatók hatékony készülékek.

wers # 2019.01.24. 11:23

Tomi88

A jogi út a birtokvédelem. Ennyi.

Ezt a választ már megkaptad rögtön elsőre.

drbjozsef # 2019.01.24. 08:25

A jogi út a birtokvédelem. Ennyi.

Tomi_88 # 2019.01.24. 07:55

Köszönöm a hozzászólásokat eddig... Még azért kíváncsi lennék egy jogilag hozzáértő használható véleményére :)

PS: Ma már 2 órája élvezem a nyüszítést egyfolytában, egyenesen felemelő élmény...

wers # 2019.01.22. 08:10

Szerencsétlen kutyák, tiszta állatkínzás néhány négyzetméteren bezárva tartani őket

Ezzel egyet értek. A többivel nem. Lakásban nem tartanék kutyát, de ha a körülmények kutyabarátok, a kutyák nem zavarnak senkit. Sőt.

Társasházban mindenféle zajjal számolni kell. Családi háznál a szomszéd fűrészgépe, fűnyírója stb. sem éppen kellemes ébresztő.

chava # 2019.01.22. 07:57

@jejo

Tomi88 társasházban lakik. Mégis hogyan etesse meg a virslivel a kutyulát?
Egyébként a legtöbb kutyatartót tényleg nem érdekli, hogy másokat mennyire zavarja az eb, és bár nem szép dolog, amit jejo leír, de sokan ehhez hasonló dolgokat művelnek, csak nem írják le...
Együttérzek Tomi88 -val, én is ezt éltem át 1-2 évig, a szomszéd beavatkozása a "csssss" -ig terjedt, ami persze még rákontrázott az ugatásra...
Szerencsétlen kutyák, tiszta állatkínzás néhány négyzetméteren bezárva tartani őket (nem a plüssállat- szerű ölebekre gondolok).

wers # 2019.01.22. 05:43

Nem kívánom egyetlen kutyának sem, hogy te legyél a gazdája.

De azért a „muszály” is irritál. Legalább a helyesírás ellenőrzőt bekacsolhatnád, ha már badarságellenőrző nincs.

Az én kutyusaim köszönik jól vannak.