Szabálysértési bírság


drbjozsef # 2022.06.09. 14:06

No de egy pillanatfelvétel - ha egyáltalán létezik ilyen - önmagában nem bizonyíték.
Valószínűtlennek tartom, hogy egy francia autópályán Pajtás fényképezőgép alapján ismeri fel a számítógép a rendszámokat, és a követési távolságokat. Inkább egy olyan kamerában hinnék, amelyik folyamatosan működik, és nem csak hébe-hóba készít egy-egy felvételt...

De persze ki tudja.

gerbera317 # 2022.06.09. 11:47

No de egy pillanatfelvétel - ha egyáltalán létezik ilyen - önmagában nem bizonyíték. Franciaország pedig jogállam. Nehogy most álljon elő valaki azzal, hogy itthon mégiscsak jobb...

groszfater@gmail.com # 2022.06.09. 11:42

Te nem-is vagy kamionos, és ha elolvastad 06.46-kori linket akkor kiderülne, hogy van miért aggódnia a kamionosnak.

gerbera317 # 2022.06.09. 11:31

Ja, hogy egy olyan kijelzőn? Hasonlót én is rendszeresen látok itthon: Lassíts 70, Lassíts 50 stb., de még soha nem jutott eszembe, hogy emiatt a fórumban érdeklődjek.

groszfater@gmail.com # 2022.06.09. 11:21

" Én azt nem értem, honnan tudja a kérdező, hogy "egy kijelzőn megjelent a rendszáma",
A saját szemével látta a stráda feletti tájékoztató kijelzőn!

gerbera317 # 2022.06.09. 10:56

@drbj
A bizonyítás folyamatát értem. Én azt nem értem, honnan tudja a kérdező, hogy "egy kijelzőn megjelent a rendszáma", ha az a kijelző valahol máshol, mondjuk egy ügyeleti teremben van. Ha pedig a kamionjában jelent meg, akkor az érdekelne, hogy ez hogyan lehetséges technikailag.

drbjozsef # 2022.06.09. 10:52

gerbera317,

Feltételezem, hogy egy kultúr országban, ha meg akarnák büntetni a kérdezőt, akkor kapna képeket a kamera képéről, hogy no milyen közel mentél az előtted menőhöz. De egy kultúr országban hivatkozhatna arra, hogy nem addiga, mert bevágtak elém, nézzük meg azokat a képeket folyamatában. Még videó sem kell, elég egymás után féltucat kép amiről egyértelműen eldönthető, kinek van igaza.

drbjozsef # 2022.06.09. 10:50

groszfater@gmail.com,
Egyáltalán nem értem, hogy ez hogyan jön ide.
Tarthatok 3 fényév távolságot is az előttem menő spaceX-től, attól még be tudnak vágni elém 1 centiméterrel is. Nemde?

gerbera317 # 2022.06.09. 09:58

Ez a kamerás dolog hogyan van? A kamionos meghackeli a francia autópálya-rendőrség központi ügyeleti rendszerét, és monitoron nézheti, hogy azok mit látnak?

groszfater@gmail.com # 2022.06.09. 07:18

"és akkor látszani fog, hogy eléd vágtak."
Marhaság. KRESZ 27§ a kamionnak kötelező olyan távolságot tartani, hogy egy személykocsi beférjen eléje!

drbjozsef # 2022.06.09. 06:59

Lacko60,

Nincs miért aggódni. Elvileg.
Ha megjelent a rendszámod egy kijelzőn, akkor egy kamera azt leolvasta, tehát rögzítette az egészet, és akkor látszani fog, hogy eléd vágtak.
Gyakorlatilag viszont ki tudja.

groszfater@gmail.com # 2022.06.09. 06:46
Tadegi # 2022.06.09. 06:23

Csütörtök, az van ilyenkor.
Viccet félretéve, a francia jogszabályokon múlik, hogy kit és miért bírságolnak meg. A követési távolság jelzése jó eséllyel inkább baleset-megelőzés céljából működik, nem pedig azért, hogy "háháhá! Megbírságoltalaaaaak!"

Lacko60 # 2022.06.08. 05:47

Francia autópályán haladtam 80km/h-val,kamionnal.
Többen megelőztek,majd elém vágtak,közben egy kijelzőn megjelent a rendszámom,hogy túl kicsi a követési távolságom.
Mi van ilyenkor?

szilasmester # 2021.09.27. 13:05

Tisztelt Fórumozók!100 000 ft bírságot szabtak ki jogerősen a kijárási korlátozás megszegése miatt.Az lenne a kérdésem hogyha elintézem hogy váltsák át közmunkára de közben mégse dolgozom le a közmunkát vagy félbehagyom akkor utána még ki lehet fizetni a bírságot vagy mindenféleképpen átváltják elzárásra.

gerbera317 # 2018.02.14. 06:28

senki nem volt hajlandó a jogszabályokat figyelembe venni"'
Mondod ezt te, aki egy fizetési meghagyásos kérdést a szabálysértési bírságos topikban teszel fel?

P.Adi # 2018.02.14. 05:53

Kérhetünk, csak nem adnak. 4x voltunk bent a polgiba, ebből 3x megtagadták az adatkérést, ezért kellett fordulnunk a BM.-hez egyenesen. Sajnos azt vettem érszer ügyemben, hogy mindenki felülbírál mindenkit, még a jogszabályokat is semmibe veszik, ezért tartott 9 hónapig míg sikerült bebizonyítani, hogy semmi közünk a bírsághoz. A Divízoó a kormányablak papírjára azt mondta, hogy az utcájában parkoló bármely autóról lehet készíteni és nem volt hajlandó figyelembe venni. Egyszerűen értetlenül álltunk az egész ügy előtt. A polgiba megfeszültek és nem voltak hajlandóak semmilyen adatot kiadni, csak azt hajtogatták, hogy látszik a rendszerbe. Hónapokba telt, mire bármilyen okiratot sikerült megkapnunk saját magunkról. Közbe megkerestem a BM.-et és a főváros üzemeltetésén egy osztályvezetőt.Ha ilyen egyszerű lenne ahogy leírtad, dalolva 1 hónap alatt túl lettünk volna az egész problémán. De 9 hónapunkba telt. Így utólag lehetünk okosak, de sajna senki nem volt hajlandó a jogszabályokat figyelembe venni.

wers # 2018.02.06. 06:42

:)))) arany a kicsiny szívük, ez fáj.
No, a 21§ arra az esetre vonatkozik, hogy ha ezt a bírságot Kiss Juliska kapja, ainek semmi köze sincs a kocsihoz, véletlenül őt dobta ki a gép. Akkor kérhet egy nemleges igazolást, hogy abban az időszakban, vagy még jobb, soha nem volt üzembentartója az autónak.
Na de egy ügyfél mindenféle indok nélkül kérhet marára, saját adataira adatszolgáltatásat. Rögtön az elején 16§ ( b.)

P.Adi # 2018.02.05. 17:37

Ezt kaptam a Bm.-től: 1999 évi 84-es törvény 21-es&
erre a varázsmondatra adták csak ki azt az egyedi adatkérést amit jogerőre emelve kaptunk kézhez. Mikor elküldtem a Divíziónak, onnantól nem jött több számla sem a Divíziótól sem a végrehajtótól. :)

wers # 2018.02.05. 15:51

Mondjuk azért megjegyezném, talán ott bizonytalanodtak el, az pl. nem kiadható, hogy jelenleg ki az üzembentartó/tulajdonos. De az igen, hogy adott időszakban mi volt a ktuális nyilvántartásban. Még ott is igaza lehet a hivatalnak, hogy azt konkrétan ki volt anno, de azt igen, hogy a volt időpont a volt üzemeltető nem volt üzemeltető, ill. azt is kiadhataja, hogy mettől meddig volt üzembentartó.
Hogy ki volt akkor, azt kérdezze meg a parkolós cég. Neki megmondják.

wers # 2018.02.05. 13:03

Én nem épp a homar-ra gondoltam. Nem tudom, hogy az illetékesek mennyire olvassák. A járási/ kerületi Kormányablakok felettes szerve a Megyi- Fővárosi Kormányhivatal. Ott kellene panaszt tenni (a pontos osztály megnevezését keresd ki, folyton átnevezik). Persze a te eseted már történet, de okuljanak, és másokkal ne szórakozzanak.
Méghogy a volt üzembentartó ne lenne ügyfél.

P.Adi # 2018.02.05. 09:02

Kedves Wers! Többször volt a fiam a polgármesteri hivatalba adatot kérni,de mindig elutasították, hogy Ő már nem üzemben tartó, a haverja már nem tulajdonos. Decemberbe elmentem vele, mert a fővárosnál egy Hölgy azt mondta ez a papír mindenképpen kell. Akkor is kértünk a végrehajtásra hivatkozva és egy nagydarab Ölgyszerű előadó odakiabált az előadónknak,hogy nehogy ki merjen adni ilyen papírt nekünk. Csak szóban mondta el, hogy mit lát a rendszerben. Én ezt mind jeleztem a fővárosnak, de Ők nem tudtak segíteni enélkül az egyedi adatkérés nélkül. A belügyminisztérium lediktált nekem egy paragrafust, ami alapján meg kell kapnunk az egyedi adatkérést. Ekkor voltunk már negyedszer a kormányablaknál. Onnan hívtam fel a belügyet, hogy most sem akarják kiadni nekünk. Ő beszélt az én telefonomon keresztül az előadóval és csak úgy kaptuk meg a papírt.Én sem értem az egészet, valami itt nagypon nem stimmel, az én történetemben mindenki felülbírál mindenkit.

drbjozsef # 2018.02.03. 10:38

Ha egy kicsit érthetőbb formába lenne szerkesztve, simán megérne minimum egy homár posztot.

wers # 2018.02.03. 08:15

Bocs, hatósági bizonyítván a becses hivatalos neve, amit adni kellett volna.

wers # 2018.02.03. 08:12

P.Adi! Először én is köszöböm, hogy ezt leírtad ide. Sajnálom a kálváriádat.
Egy ilyen ügyben itt csak véleményeket, néhány tanácsot kaphat a kérdező. Nem szórakozás volt a cél, csak átbeszéltük. Lehet, kicsit lazábban.
Ott nem értem hosszú sztoridat (az én részemről), hogy a kormányablak miért nem adott arról "igazolást" azaz hatósági igazolást a volt üzembentartónak, hogy mióta nem üzembentaró, hiszen egyértelműen ügyfélnek kell tekinteni.
Én javasolnám, hogy ezt ne csak itt oszd meg. Főként, hogy az eseted nem egyedi, csak nem mindenki ilyen elszánt.