kézbesítési vélelem


rigoz # 2019.02.22. 15:12

@Cagai: Örülünk a sikernek. És nincs mit.

Cagai # 2019.02.22. 15:06

BINGÓ!

Bementem a Nyugdíjfolyósítóhoz a Váci út 73.-ba, azt mondták nehéz ügy, mert a MÁK alá tartozó összes szervezet központilag postáz, és a 135-ös postán adnak fel mindent.

Aztán belenéztek a számítógépbe, és látták, hogy a Fiumei úton lévő Nyugdíjbiztosító írt nekem levelet (ami a Budapest Főváros Kormányhivatala VIII. Kerületi Hivatalához tartozik). A levelet ideadni nem tudták, mert nem ők küldték, de ki tudták nyomtatni nekem a levél tartalmát, mert végül is egy cég.

A levélen szereplő dátum, és a postai feladás dátuma között kb 5 nap van, a felvevő postahivatal egyezik, és nagyon ritkán szoktam hivatalos levelet kapni, így 99,99%, hogy ez az.

Ezek szerint az a XIII. kerületi postás találta el, aki azt mondta, tuti a Nyugdíjbiztosító. Mikor kérdeztem tőle, miért nem írta rá a másik postás a feladót az értesítőre, annyit mondott: „mer hülye”.

Az értesítő megtalálása óta 2 hétig kellett nyomozni a levél megtalálásáig, úgy, hogy még szerencse is kellett hozzá. Innen üzenem a Nemzeti Versenyképességi Tanácsnak, hogy az információáramlási sebesség terén teljesen esélytelenek vagyunk mindenféle versenyben. :)

Mindenkinek köszönöm a segítséget, aki beleszólt a dologba.

wers # 2019.02.22. 10:09

Egy tipp jutott eszembe, a kormányhivatalok kerületi, járási hivatalaihoz tartozó minden hivatala egy iktató rendszerrel dolgozik. A kerületi hivatalban minden hivatal iktatását látni lehet. Ha több kerületi hivatal is szóba jöhet, lehet praktikus a kerületi hivatalt megkérdezni, hogy mit látnak a rendszerben. Nem szükséges minden hivatalt egyesével.

(utána jöhet a Teve utca :) )

rigoz # 2019.02.22. 10:03

@Cagai: Megnéztem, a XIII. kerületi Hivatal Egészségbiztosítási Hatósági Főosztálya a 62-es (Nyugati pályaudvari) postán ad fel.

rigoz # 2019.02.21. 14:04

@Cagai: Ponotosan ugyanott van a XIII. kerületi Hivatal Egészségbiztosítási Hatósági Főosztálya is, a belföldi ügyintézés a /c alatt (azt hiszem), a villamostól távolabb eső ajtónál.

Cagai # 2019.02.21. 13:20

@rigoz

Köszi, így már kapizsgálom.
Jól meg kutyulják a dolgokat, de kell is, mert különben túl könnyű lenne az embereknek eligazodni. Az meg hogy nézne már ki. :)

rigoz # 2019.02.21. 13:00

@Cagai: A XIII. kerületi Hivatal Egészségbiztosítási Hatósági Főosztálya több feladatkör, így különösen a jogviszonyrendezés, TAJ-kártya kiadás tekintetében az OEP jogutódja, az I. fokú hatósági jogkör gyakorlója a Budapesti és Pest megyei lakosok tekintetében.

Cagai # 2019.02.21. 12:56

@rigoz

"Ők annál inkább viszont..."

Ők nem szoktak sok időt énrám fordítani. Jegyzőkönyv be a fiókba, aztán ha lejár a határidő kihúzzák és megállapítják, hogy nem sikerült semmit kinyomozni.

Cagai # 2019.02.21. 12:49

@rigoz

XIII. kerületi Hivatallal még nem volt dolgom, viszont a volt OEP-nél már jártam a Teve utca 1/a-c.-ben.

rigoz # 2019.02.21. 12:49

@Cagai: Ők annál inkább viszont...

Cagai # 2019.02.21. 12:39

@wers

Belőlük semmi hasznom nincs, rájuk nem pazarlok időt. :)

rigoz # 2019.02.21. 12:33

@wers: Én is azt javallanám...

wers # 2019.02.21. 12:28

A Teve utcával semmi dolgom

Jobb lenne ezt is megkérdezned, mert hátha ők úgy vélik, van. Én ezt is kizárnám.

rigoz # 2019.02.21. 12:22

@Cagai: Még jó, hogy nem... ;)

A Nyugdíjfolyósító Igazgatóság épülete a redőrpalota Árpád híd felőli végében van, a XIII. kerületi Hivatal pedig többfelé szabdalva a szemközti épületben, a Honvédkórház felőli oldalon (a Hatósági Főosztály osztályai az amögötti utcából nyílik (Pap Károly), az Egészségbiztosítási Főosztály pedig két ajtón át (függően attól, hogy nemzetközi vagy belföldi ügyintézés) a páros oldalon (előbbi az /a szám alatt, utóbbi a /c szám alatt).

Cagai # 2019.02.21. 11:47

@rigoz

Köszi. Ezek mind egy épületben vannak?

rigoz # 2019.02.21. 11:28

@Cagai: Ott a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság épülete van tudtommal, a nyugdíjbiztosítási, BFKH-tól fellebbezett ügyek is oda tartoznak.

Meg esetleges szóba jöhet a XIII. kerületi Hivatal is, mert az is ott van (Ők intézik többek közt a TB-vel, egészségbiztosítással kapcsolatos pénztári feladatokat stb.).

Cagai # 2019.02.21. 10:20

@rigoz

135-ös postán adták fel a levelet. A Teve utca van a környéken, meg a Nyugdíjfolyósító. A Teve utcával semmi dolgom, a Nyugdíjfolyósítóval sem.

Beszéltem egy postással, nem azzal aki az értesítőt dobta, hanem egy másikkal. Ő azt mondta, a Teve utca nem ezen a postán ad fel, szerinte tuti a Nyugdíjbiztosító, ha A1-es az értesítő. Azt is mondta, ők nem szokták utána sima levélben is elküldeni.

Még azt nem tudom, ez most Nyugdíjbiztosító vagy Nyugdíjfolyósító, és a kettő együtt van-e, vagy külön.

Vadsuhanc # 2019.02.20. 15:12

Köszönöm a válaszokat!

Az a tiszteletteljes kérdésem lenne, hogy a közjegyző a Vht.31/E.§. alapján hozott végzésének kézbesítésére figyelemmel arra, hogy „- A közjegyző eljárása - mint polgári nemperes eljárás - a bíróság eljárásával azonos hatályú. A közjegyző által hozott határozat a járásbíróság határozatával azonos hatályú -” a Pp. szabályai vonatkoznak-e?

Cagai # 2019.02.20. 14:13

@wers

Ezt nem értem, miért múltidőben írtad.

Persze sokmindent nem értek én. :)

wers # 2019.02.20. 09:39

Elég tiszavirág életű tanács lehetett ez.

drbjozsef # 2019.02.20. 09:05

Parragh-Palkovics-Varga-Hernádi? És a versenyképesség. Hát ez überlol... :DDDD

rigoz # 2019.02.20. 08:59

@Cagai: Eddig nem hallottam róla, de biztos hülledezhetnek Tőle...

Amúgy a postai szolgáltatásokkal kapcsolatos törvényességi felügyeleti, hatósági feladatok ellátása az NMHH Postafelügyeleti Főosztályához, az egyéb, jogszabály-alkotási és előkészítési, illetve tulajdonosi feladatok pedig a nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter asszonyhoz, illetve a Pénzügyminisztériumhoz tartoznak.

Cagai # 2019.02.20. 08:24

Ez más tészta, a teljes neve Nemzeti Versenyképességi Tanács.
2016-ban hozták létre, a kormánynak ad tanácsokat, hogyan lehetne versenyképesebb a gazdaság, és az egész társadalom.

rigoz # 2019.02.19. 18:41

A versenyképességi tanács? :D Ilyenünk sajnos nincs, gazdasági versenyhivatalunk van csak...

Amúgy ez éppen adatvédelmi, adatminimalizálási célt szolgál, hogy a Posta a ragszámhoz nem társítja a küldeményforgalmi nyilvántartásban a feladó ismer(he)t adatait, tárgyi eset eléggé rákfenéje ennek.

Amúgy Én éppen ezért vagyok elektronikus kapcsolattartó és terelek minden hivatalt afelé, hogy az Ügyfélkapumra küldjenek, annak esetében ilyen nem fordulhat elő, az e-mailes értesítésben a címzett hivatal mindig szerepel, egyértelműen azonosíthatóan!

Cagai # 2019.02.19. 14:18

@rigoz

Ajjaj! Nyomozónak kell állnom egy levél megtalálásához. Biztos, hogy jól működik ez a társadalom? Hatékonyak, versenyképesek vagyunk?
Mit szól ehhez a Versenyképességi tanács? :)