Aktív korú ellátás megszüntetése


kiskrumpli # 2013.03.07. 15:27

Kedves Szakértők!
Van egy ügyfél, aki 2009. október elsejétől munkanélküli lett. A törvényben meghatározott ideig kapta a munkanélküli segélyt, majd átkerült az önkormányzathoz, s onnantól kezdve foglalkoztatást helyettesítő támogatást kapott. 2011 októberében behívták közmunkára, ahol dolgozott is kb. 2.5 hónapig. A napokban kapott egy megszüntető határozatot, mely szerint az aktív korú ellátásra és FHT-ra való jogosultságot és folyósítást megszüntetik az alábbi indokok miatt:

"Az éves felülvizsgálat során megállapítást nyert, hogy kértelmező a felülvizsgálat időpontját megelőző egy évben a FHT-ra való jogosultságának fennállása alatt legalább 30 nap időtartamban

  • ea) közfoglalkoztatásban nem vett részt, vagy
  • eb) kereső tevékenységet - ideértve az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény szerint létesített munkaviszony keretében végzett, valamint a háztartási munkát is - nem folytatott, vagy
  • ec) munkaerőpiaci programban nem vett részt, vagy
  • ed) az Flt. szerinti és legalább hat hónap időtartamra meghirdetett képzésben nem vett részt vagy ilyen képzésben való részvétele nincs folyamatban.

Meg kell szüntetni az Szt. 34. § (2) bek. e) pontja és a 36. § (2) bek. e) pontja alapján az aktív korú ellátásra való jogosultságát annak a személynek, aki a fenti feltételek közül egyiket sem teljesítette.

Amennyiben az együttműködési kötelezettség megszegése miatt az Szt. 34. § (2) bek. b), d) vagy e) pontja alapján az aktív korúak ellátására való jogosultságot a jegyző megszünteti, az ellátásra való jogosultság az Szt. 34. § (3) bekezdése alapján csak akkor állapítható meg, ha a kérelmező a jogosultság megszüntetésének időpontját követően ismételten teljesíti az Szt. 33. § (1) bekezdése szerinti feltételek valamelyikét. A jogosultság megszüntetését megelőzően teljesített együttműködés a megelőző együttműködés időtartamának számításánál nem vehető figyelembe.”"

Kérdésem az lenne:

  1. Miként lehetne bizonyítani az önkormányzat rosszhiszeműségét, rosszindulatát (?), hiszen közfoglalkoztatásban csak az vehet részt, akit hívtak, illetve a negyedik feltételre nincs pénze a munkaügyi központnak. De mondjuk nem áll szándékában nekik menni, mert ők az erősebbek...
  2. Hogyan lehetne bizonyítani (igazolni), hogy szó sincs az együttműködési kötelezettség megszegéséről, hiszen az együttműködés végig megvolt az elmúlt 3 év 5 hónapban, hiszen az önkormányzat kikötötte, hogy csak akkor folyósítja a támogatást, ha a munkaügyi központtal tartja az ügyfél a kapcsolatot, és ez meg is történt folyamatosan, nagyjából 3 havonta kellett visszamennie a mk-ba, és az mk által kért mennyiségben fel tud mutatni álláspályázatokra való jelentkezést, és most március 26-án is esedékes lenne a munkaügyi központba mennie.

Még maradt pár nap a 15 napos fellebbezésre, mit kellene írni, hogy elfogadják, és megint kaphassa a 22.800 Ft-os támogatást?

Nagyon kérem, ha valaki tud, segítsen, fontos lenne!
Köszi
Adri