Állandó lakcímbejelentés


wers # 2016.12.01. 15:49

Na nem, gonoszságból biztos nem. Csak be akarják magukat jó mély alappal biztosítani. Ilyent leginkább csak gyermekek lakcím bejelentésénél tapasztaltam, mikor a másik szülő másképp gondolja.

wers # 2016.12.01. 15:13

Köszönöm, hogy tájékoztattál. Elég ritka, hogy valaki ilyent tesz.
Úgy mellesleg én még azzal is vitatkoznék, hogy:„Abban az esetben, ha a haszonélvező szeretne valakit bejelenteni, akkor szükséges a tulajdonosok hozzájárulása.
Mivel elég ingoványos a terület, egyelőre ennyi is siker.

wers # 2016.11.18. 12:55

és még egy, sok sikert, de én innen már nem hiszem, hogy tudok segíteni

wers # 2016.11.18. 12:46

Semmi. A lakcím bejelentés sem nem keletkeztet, sem nem szüntet meg jogokat. Szerintem. De néha jobb, ha "hagyod magad". Ha nem ott lakik ténylegesen, ne menj másodfokra. A lakcím nyilvántartás célja a tények rögzítése. Akkor tényleg inkább gyűjtsétek be a hozzájárulásokat. Védik magukat a hivatalnál, bizonyára sok volt a szőnyeg széle hasonló esetekből.

wers # 2016.11.18. 11:35

Vagy mit láttak az "iratokban", mivel egy lakcímbejelentés csak egy db papír. Nincs valami gázos a múltban? Pl. fiktiválás?

wers # 2016.11.18. 11:33

A lényeget elfelejtettem kérdezni, a haszonélvező ténylegesen ott lakik?

wers # 2016.11.18. 11:16

Megyei vagy Fővárosi Kormányhivatal Törvényességi Felügyeleti Osztály részére címezve.
Kaptál elutasítást írásban, vagy csak szóban passzoltak le? Ha kaptál elutasítást, akkor arra kell hivatkoznod, és benyújtani az első fokhoz kell.

wers # 2016.11.18. 10:34

A másik fél részről kell a hozzájárulás, szerezd be.” Jó esetben ez nem tíz-tizenöt személy, és mindegyik elérhető (úgy 100 éven belül).

Viccet félre, az teljesen mindegy, hogy magát, vagy mást akar bejelenteni. Joga van ott lakni, használni, ez alapján pedig kötelessége oda a lakóhelyét bejelenteni.
Vagy esetleg valaki úgy gondolja, hogy pl. egy pár összezördüléskor bármelyik fél megtilthatja, hogy a mások otthonaként használja a közös ingatlant?

És ezt mondta a hivatalvezető, aki jogász.” No comment. Forduljatok a másodfokhoz.
(néhány hónapja azt hittem, ez rosszabb nem lehet, de sikerült. De nem hibáztatom az ügyintézőket)

nanemaaa # 2016.11.18. 08:43

A másik fél részről kell a hozzájárulás, szerezd be.

wers # 2016.11.17. 17:42

Mármint a haszonélvező? Nem kell.

Rexor # 2015.10.13. 14:09

Kell bizony, hacsak nem te vagy a haszonélvező.

mooney # 2015.10.13. 09:54

Tisztelt Tanácsadók!
Abban szeretném a segítségüket kérni, hogy ha én az édesapám tulajdonában levô lakasban élek,lakóhelyem is oda van bejelentve, akkor, ha férjhez megyek, és nyilvánvalóan a férjem hozzámköltözik, szükséges-e az ô lakcímbejelentéséhez apám aláírása? Kissé xenofób a drága ugyanis, és ellenkezik.
Válaszukat köszönöm: Brigi

Pöszke1981 # 2013.11.04. 10:44

Tisztelt Jogi Fórum,

Segítséget szeretnék kérni.

Édesanyám meghalt féléve, még életében a házat elajándékozta gyermekeinek, tehát a tulajdonosok mi vagyunk,gyerekek. Haszonélvezeti jogát halála után töröltettük. Volt egy élettársa, 18 évig, nem volt oda sosem bejelentve és nem is volt bejegyzett élettárs. Ez az ember egy igazi pióca, nem mellesleg egy lumpen alkoholista alak. De mivel 18 évig volt édesanyámmal nem volt szívem kirakni az utcára, a telet meghúzhatja a kérdéses ingatlanban.
Megkért engem, hogy tanúsítsam a Nyugdíjbiztosítónál, hogy ők élettársak voltak, ezt megtettem, hiszen így volt. Meg is kapta tudtommal az özvegyi nyugdíjat. EZután azt mondta nekem, hogy őt már ide hatóságilag bele lehet jelenteni, hiszen letanúztam azt hogy ők élettársak voltak.
Van még egy kis csavar a történetben:
Közös udvarban van a ház, a ház és amin áll az a mi nevünkön van, de van hátul egy nagy kert rész, amit még a nagymamám sem íratott rá a nevére, gyakorlatilag 5-6 ember nevén van a kert rész, akik már nem is élnek.
Kérdésem, esetleg erre a kert részre van e bármiféle joga ennek az embernek, illetve igaz e amit állít, hogy hatóságilag be lehet őt jelenteni a tulajdonosok engedélye nélkül?

Nagyon köszönöm

Gabicsek # 2013.08.05. 19:15

de mint tudjuk, nincs haszonélvező, hisz a földhivatalban nincs nyilvántartva.
Csak a tulajdonos aláírásával lehet bejelentkezni. Ezt azért az utóbbi időben ellenőrzi is az okmányiroda, mivel a tulajdonos (és haszonélvező) jelenlétében intézik a bejelentkezést.

birka1 # 2013.08.04. 04:02

köszönöm,ez tiszta,valóban okirathamisitás

monalisa1 # 2013.08.03. 11:25

A lányát is bármikor távozásra szólíthatja fel (...) mert az özvegyi haszonélvezeti jog magasabb jog mint a tulajdonosi jog.

monalisa1 # 2013.08.03. 11:18

Ha az ingatlannak nincs külön haszonélvezezeti jogosultja akkor korlátozás nélkül a tulajdonosé a rendelkezési jog, ergo csakis az ő engedélyező aláírásával ellátott ürlappal lehet bárkinek is az ingatlanba bejelentkezni.

Ha az anyja csak félig tulajdonosa a háznak félig meg mint özvegyi haszonélvező, a bejelentőn az aláírásra jogosult személy ő.

A lánya nem volt jogosult téged oda bejelenteni, ergo ha aláírt az anyje helyett akkor okirathamisítást követett el ami büncselekmény.

Mint jogcímnélkülinak- mint szívességi használónak az "anyós" bármikor ajtót mutathat neked, vita nélkül 8 napon belül távoznod kell.

birka1 # 2013.08.03. 09:43

U.i.Nem értem,lakcimnyilvántartást senki nem kér semmit,akár én is bejelenthetnék akár a parlamentbe is valakit...Tulajdoni lap szerint semmi nem támasztja alá,hogy ö haszonélvező

birka1 # 2013.08.03. 09:39

A haszomélvező neve nem szerepel a teleknyilvántartásban,csak ,úgy önkényesen,anyja a kizárolagos tulajdonos..Valószinű azért nem iratták át,nem szeretnek illetéket fizetni,köszönöm

monalisa1 # 2013.08.01. 14:46

Nagy általánosságban a szülő az ingatlan haszonélvezője a gyermek a tulajdonos, az általad említett esetben ez valamiért fordítva van...

Ha a haszonélvező engedélyezte hogy bejelentkezhess akkor ez rendben van mert ő dönti el ki lakhat ott ki meg nem. (Ha a haszonélvező meghal vagy ezen jogáról lemond, a tulajdonos már mondhatja eddig tartott és nem tovább., muszáj távozni.)

birka1 # 2013.08.01. 08:55

T. Hozzáértök 1éve engem bejelentett állandóra egy cimre a tulajdonos lánya,ebből per is van,nem ez a lényeg,hanem ő is odavolt bejelentve,mint haszonélvező,ezt a lakcimnyilvántartó nem ellenörzi,kérdésem van e joga ehhez,hogy az édesanyja nevén levő ingatlanba ö bejelentsen?köszönöm

monalisa1 # 2013.07.26. 19:17

Amikor majd lesz jövedelmed...

Tulajdonképpen egy adósság soha nem évül el csak 5 év után jogilag már nem érvényesíthető. (Elég ha az 5 év alatt csak egyetlen levelet kapsz hogy fizess, az elévülési idő megszakadt, egyben az 5 év ujra indul.)

Mindez már a te dolgod, problémád.

biborka4040 # 2013.07.26. 18:42

Köszönöm a választ,de ha nincs jövedelmem,de a nevemen sincs ingóság,stb,hogyan hajtják be a tartozást??

monalisa1 # 2013.07.25. 19:43

... akár élhetsz életed végéig is ott

monalisa1 # 2013.07.25. 19:36

Nem azt mondtam tutira keresni is fognak - akár életed végéig is ott -, de ha keresnek akkor ha sehol máshol ezen hivatalon keresztül megtalálhatnak.