Állandó lakcímbejelentés


wers # 2018.04.09. 18:38

Nem kell oda bejelenteni lakcímet, ”.... bocsi kimarad, hogy "ahol nem lakik"

wers # 2018.04.09. 18:25

az én kérdésem arra irányult, hogy
ha van az embernek egy saját lakása, akkor van-e törvény
által előírt kötelezettsége az állandó lakcím
átjelentésére, vagy nincs..

Nincs. Arra van kötelezettség lakcím tekintetében, hogy az legyen bejelentve, ahol valójában él. Szerintem épp ezt írtam le lentebb, csak más szavakkal. Kell még egyszer? Nem kell. És nem értem mi a gond. Nyugi. Én ismerek embert, akinek hét lakása van. Persze csak egy a lakcíme. Nem kell oda bejelenteni lakcímet, de ezáltal nem csorbul a tulajdonjoga.

nonolet # 2018.04.09. 16:07

Ocelot68

Egy embernek kétféle lakcíme lehet.
De egy minimum van!

Kivéve: a hajléktalant, akinek csak települési címe van.

-

Az egyik a Lakóhely (régebben állandó cím).
Ez az ahol életvitelszerűen laksz.
HA csak EGY címed van, akkor az a Lakóhely lesz !
Akár saját tulajdonú, akár bérelt!!!

(Ezt lehet fiktíválni AKKOR, ha TÉNYLEGESEN NEM laksz ott.
HA ott laksz vagy azt nyilatkozod, akkor nem fogják fiktíválni.)

-

A másik a Tartózkodási hely (régebben ideiglenes cím)
Ez ahol csak ÁTMENETILEG laksz, ahonnét
HAZA jársz néha a "Lakóhely"-edre
vagy
ahonnét majd haza költözöl a "Lakóhely"-edre

(kollégium, munkásszállás, lakás bérlet máshol
mint az aktuális "Lakóhely"-ed)

Ilyen címed csak akkor lehet második címként,
ha már van első címed, ami a "Lakóhely"-ed.

- -

5.§ E törvény alkalmazása során:

(2) A polgár "Lakóhelye":
Annak a lakásnak a címe, amelyben a polgár él.

A lakcím bejelentés szempontjából

lakásnak tekintendő !!!

az az egy vagy több lakóhelyiségből álló épület vagy épületrész, amelyet
a polgár életvitelszerűen otthonául használ,
TOVÁBBÁ
... az a helyiség !!!!, ahol
valaki szükségből !!!! lakik,
vagy
amennyiben más lakása nincs, megszáll !!!

(ez utóbbiak miatt lehet gyakorlatilag bárhová lakcímet bejelenteni)

(3) A polgár "Tartózkodási helye":
Annak a lakásnak a címe, ahol

"Lakóhely"-e végleges elhagyásának szándéka nélkül -
három hónapnál hosszabb ideig tartózkodik.

(4) A polgár lakcím adata:
Bejelentett lakóhelyének, illetve tartózkodási helyének címe (a továbbiakban együtt: lakcím).

(5) A polgár értesítési címe:
Az a cím (címhely, postafiók vagy postai szolgáltató hely), amelyet kapcsolattartásra szolgáló elérhetősége céljából a lakcímén kívül a polgár bejelentett.

(5a) Szállásadó:
Az a személy, aki jogosult egy természetes személynek valamely lakás vagy lakás céljára szolgáló egyéb helyiség használatát biztosítani.

Ocelot68 # 2018.04.09. 16:01

Azt nem tudják ellenőrizni hogy ki hol lakik valójában.
Mert mondhatja azt az ember hogy ott lakik egy címen, de
ami nem biztos hogy igaz, főleg ha az ott lakók is ezt
hazudják...
De nem is ez a lényeg, az én kérdésem arra irányult, hogy
ha van az embernek egy saját lakása, akkor van-e törvény
által előírt kötelezettsége az állandó lakcím
átjelentésére, vagy nincs..

Köszönöm a választ !

wers # 2018.04.09. 14:55

Az, hogy ténylegesen hol laksz. Lakcímként azt kell bejelenteni, ahol laksz. Az, hogy vettél egy lakást, de nem ott laksz nem tiltja a törvény. Akkor oda lakcímet ne jelents be.

Ocelot68 # 2018.04.09. 14:36

Üdv!

Érdeklődnék, hogy saját lakás vásárlása, öröklése esetén kötelező-e az immár, saját tulajdonba való állandó bejelentkezés, vagy a saját tulajdonú lakás ellenére maradhat a régi állandó lakcím ?
Vagy a lakás 100%-os tulajdonjoga automatikusan, állandó lakcímmé lép elő?
És ha nem kötelező átjelentkezni állandóra, akkor jogszerűen állhat elő a következő helyzet ? :

1, A saját lakásba a tulaj nincs állandóra bejelentve
2, A tulajdonos másik, nem az ő tulajdonában álló lakásba
van bejelentve

SZÓVAL , MI A TÖRVÉNY EZEKKEL KAPCSOLATBAN?

A választ előre is köszönöm !

wers # 2017.11.08. 11:59

?? Valamit nem értesz?

ttip # 2017.11.08. 08:50

Eleve "ingatlanra bejelentkezni" hülyeség, ilyen nincs. Az ingatlan az valakinek a nem mozdítható vagyontárgya, a tulajdonviszonyt pedig egy másik ember személyes adata (a lakcíme) nem érinti. Akinek ez nem lenne világos, a lakcímbejelentést szabályozó jogszabályban elég szájbarágósan benne van.

A polgár lakcíme a személyiadat- és lakcímnyilvántartás része, nem az ingatlannyilvántartásé. A polgár lakcíméhez, mint minden személyes adatához, elsősorban neki magának van köze, és senki másnak.

Szomorú örökös # 2017.11.08. 08:49

bermuda háromszög

Az hogy téged itt-ott elhajtanak, csuklóztatnak nem a fejlődés iránya és nem etalon.

Az sem a fejlődés útja és etalon, hogy itt méltatlankodtok rajta, pedig ebből törvény egyelőre nem lesz, hiába megy az eszmecsere róla. :-)

wers # 2017.11.08. 07:51

2013 óta biztos, hogy ott volt minden okmányirodában a takarnet.

wers # 2017.11.08. 07:49

:)) mit nem mondasz! De nem egyformák a kormányablakok. Az ügyfélnek úgy tűnhet.

Szomorú örökös # 2017.11.08. 07:34

wers, nonolet, bermuda háromszög

És még egy fontos, már nincs okmányiroda és népesség nyilvántartó, hanem mindezt a kormányhivatali ügyfélfogadó irodáknál lehet azóta intézni. Nyilván ez változott azóta. Amikor én még az okmányirodában jártam, akkor egyáltalán nem biztos, hogy mindenre rálátásuk volt, mert más lehetett a rendszer. Remélem, így már érthető!

Szomorú örökös # 2017.11.08. 07:29

wers

Ez így megint más. Még nem került bejegyzésre a tulajnonod

Hogyne lett volna? Már 1994 óta itt lakom, tavalyelőtt volt ez a történet! :-)

wers # 2017.11.08. 07:24

Ez így megint más. Még nem került bejegyzésre a tulajnonod.

Szomorú örökös # 2017.11.08. 07:16

nonolet

Az amatőr te voltál... Nem kell tulajdoni lap már egy ideje, mert hivatalból nézik meg.

Adásvételi szerződést vittem nekik, mondtam már? :-D

nonolet # 2017.11.08. 07:05

Az amatőr te voltál...
Nem kell tulajdoni lap már egy ideje,
mert hivatalból nézik meg.

Szomorú örökös # 2017.11.08. 05:28

bermuda háromszög

Szerencsére a világ nem hallgat rád.
http://hirlevel.egov.hu/…csoda-titka/

Észtországot világnak nevezni? Érdekes gondolat, de sebaj! A lényeg, hogy nálunk ez még egy jó darabig nem fog működni, hiába reszeled a fingot rajta már egy ideje. Marad a jó öreg módszer, hogy bemégy és a kitöltött-aláírt bejelentkezési lapot beadva hajtod végre a lakcím-bejelentést. Mellesleg elárulom, nem szeretném, hogy az elektronikus azonosítómmal visszaélve bárki is bejelentkezzen az ingatlanomra, hogy aztán őt nekem kelljen fiktiváltatni... Pl. az a gáz, hogy most is vissza tudnak élni, ha akarnak, ugyanis amikor valakinek én tartózkodási helyet engedélyeztem, azt legnagyobb meglepetésemre állandóra jelentették be mindössze azért, mert a hivatalnok úgy gondolta, hogy az lenne a jobb megoldás. Szerencsére ő azóta innen fiktiválva lett. Hidd el, senki sem szeretne ilyet átélni.

felvilágosítottam, hogy ne számítson rá amikor ott ül a számítógép előtt és van hozzáférése a takarnet rendszerhez. Dünnyögött, majd lekérte és megmondta.

Mert amatőr volt! Engem elhajtottak, úgyhogy hazamentem a szerződésért és egyből kézségesek voltak, mindent megtudtam, amit akartam..

Szomorú örökös # 2017.11.07. 18:18

bermuda háromszög

Elégnek találnám már ma is, hogy az akinek van ügyfélkapuja bejelenthet.

Ahogy netes vásárlásnál is sokszor vissza tudnak élni a bankkártyáddal, úgy szerintem ez se lenne kellően biztonságos. Én úgy gondolom, mindent azért nem kéne engedni, hogy elektronikusan intézhető legyen.

Szomorú örökös # 2017.11.07. 18:16

wers

Tulajdoni lapot soha nem kérnek. Látják maguk is, sőt, ellenőrizniük kell.

Érdekes, tőlem kértek vagy tulajdoni lapot, vagy adásvételi szerződést - természetesen jogosultság igazolására - mikor le akartam kérdezni a népesség nyilvántartóban, hogy ki van bejelentkezve és milyen formában az ingatlanomra.

Szóval ha ez igaz lenne, amit írtál, akkor miért is kérnének? Ott vagyok a tulajdoni lapon, mint tulajdonos, és egy személyi elég lenne hozzá. Na de mégsem volt az, vajon miért? (költői kérdés)

wers # 2017.11.07. 15:36

Vigyàzz mit kívánsz! Biztos akarod, hogy személyes adataid bárki számára korlátlanul hozzàférhetők kegyenek?

wers # 2017.11.07. 14:57

Nem jól látod, ill. a háttér nem látható. Jól boldogulsz a jogszabályok között, talán láthatod, hogy még mindig rejtfényfejtés. Pedig sokat változott előnyére.
Manciks hidd el, minden szavát ismeri a törvénynek. Csak nem tudja, melyik ujját harapja, vagy vágja-e maga alatt a fát.

drbjozsef # 2017.11.07. 14:45

wers,

pont erre mutat rá : hogy egy bejelentési kötelezettséget, amit soha senki nem ellenőriz, rendre képesek teljesen törvénytelenül visszautasítani, hiánypótoltatni, szabotálni (általában tudatlanságból). Ez a baj. Miért nem kell Mancikának legalább a munkájához alapvető néhány szabályt legalább hozzávetőlegesen ismerni?

wers # 2017.11.07. 13:46

Ha megfordulsz a lovon láthtod, hogy nem a hatóság vadássza le, ki hol lakik, hanem az állampolgár kötelessége a bejelentés.

ttip # 2017.11.07. 13:33

Méghogy komolyan veszik, ekkora hülyeséget. A lakcímbejelentés egy vicc. A jogszabály szerint a lakóhely az, ahol a polgár él. És mi az egyetlen tény, amit nem ellenőriznek a bejelentéskor: pontosan, azt hogy ott él-e a polgár. Formális okokra hivatkozva (hiányzik a tulajdonos aláírása stb.) bármikor visszautasítanak egy egyébként teljesen hiteles lakcímbejelentést, valamint simán bejegyeznek mindenféle nyilvánvalóan kamu lakcímet (iskolai "átjelentkezés" és társai), ha a tulajdonos aláírja. Nem kell szankciótól tartania, mert a lakcím valódiságát sosem ellenőrzik. Ennyire veszik komolyan.

wers # 2017.11.07. 13:10

:) persze, utólag is lehet igazolni a jogosultságot. Ebben az esetben 60 napon belül kap új lakcímkártyát, amit cserélni kell, régit leadni, újat átvenni. Úgy egyèbként ez néhány perc, lakcímkártyacserével együtt.

De majd ha egyszer nem csak a kutyák kapnak chip jelet, hanem az emberek is, feleslegessé válik a nyilvántartás.