Hogy is van ez?


Immaculata # 2016.11.03. 14:04

Arra, hogy rossz helyre állítottad fel, valószínűleg arrébb kell majd tenni.
Vagy árnyékolsz valamit, vagy átfolyatod a vizet, vagy ki tudja.
Ez nem az a kategória, hogy oda, ahova és ahogyan jól esik.

lajcsó # 2016.11.03. 13:57

"Arra lennék kíváncsi, hogy mire számíthatok a hatóság részéről."
Ha úgy van, ahogy leírtad akkor semmi különösre. Nem lehet tudni, hogy a szomszéd mit írt a beadványában.

lemezgari # 2016.11.03. 07:42

Segítség!
Tisztelt Szakértők.

Olyan problémám lenne, hogy megkeresett a Járási Hivatal, miszerint szemlét fog lefolytatni az ingatlanomon épített garázs megfelelőségét vizsgálja meg.
Mivel lakossági megkeresés ezért gondolom a szomszédom aki ezt kezdeményezte.
Az említett ingatlan ajándékozás útján került a tulajdonomba és életvitel szerűen édesanyám használja, én kb 200 kilométerre vagyok a lakcím-kártyámban bejelentett tartózkodási helyen. Az említett szerkezetet én szállítottam az ingatlanra, ez 3*5 méter alapterületű és kb. 2.8 méter magas hullám-lemezelt szerkezet, de semmilyen formában nem használom, sem garázsnak sem egyéb tárolásra, ezt a szerkezetet én árulom, mert a válásom után nem maradhatott az előtte felállított ingatlanon. Ez egy mobil szerkezet, bármikor szét lehet szedni a talajhoz semmilyen formában nincs rögzítve és jelen pillanatban üresen áll. Arra lennék kíváncsi, hogy mire számíthatok a hatóság részéről. Mint írtam én ezt a szerkezetet árulom, több érdeklődő is volt már, de sajnos az árban nem tudtunk megegyezni. Édesanyámnak nincs gépjárműve és Ő sem használja ezt a fent nevezett egységet.

nanemaaa # 2016.10.03. 09:22

Építési törvény 2. §
8. Építmény: építési tevékenységgel létrehozott, illetve késztermékként az építési helyszínre szállított, - rendeltetésére, szerkezeti megoldására, anyagára, készültségi fokára és kiterjedésére tekintet nélkül - minden olyan helyhez kötött műszaki alkotás, amely a terepszint, a víz vagy az azok alatti talaj, illetve azok feletti légtér megváltoztatásával, beépítésével jön létre (az építmény az épület és műtárgy gyűjtőfogalma).

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.01. 15:04

Ugyan.

lack # 2016.10.01. 12:12

A magánterületen lerakott, parkolás céljára szolgáló műanyag gyeprács építménynek minősül?

nanemaaa # 2016.09.07. 08:41

Hoz az építésfelügyelet külön, vagy egyben döntést arról, hogy x-t felhívják fennmaradási kérelem benyújtására, Y-t kötelezik a 3-as számú épület elbontására..... Vagy megtehetik ugyanezt külön-külön döntésekben is.
Ha X-et is és Y-t is felhívják fennmaradási kérelem benyújtására, akkor X az 1. Y pedig a 2-es épületre fog önállóan kérelmet benyújtani az építési hatósághoz. De ha akarják, akkor szövetkezhetnek is, és közösen is benyújthatják a kérelmet. legfeljebb akkor a döntés sorsában is osztozni fognak, magyarul helyt kell állniuk egymás helyett is.
Mivel a tényállás tisztázása és az azzal összefüggő fennmaradási kérelem elbírálása eleve külön hatóságokra van szétosztva, így nem kell nagy fantázia ahhoz, hogy az ügyek is szétválhatnak, vagy akár egyesülhetnek a különféle eljárások keretében.

wers # 2016.09.07. 07:50

akkor az úgy további része szétválik
Konkrétan hogyan? Kapott az ügy egy számot, amin elindult az eljárás. Azzal kell folytatni.

wers # 2016.09.07. 07:47

akkor az úgy további része szétválik

nanemaaa # 2016.09.07. 07:25

Ha külön építtetők vannak, akkor nyilván külön kérnek engedélyt. De amíg csak egy bejelentő van, aki több épület szabálytalan építését nehezményezi, addig egy az ügyfél, és egy a telek. Majd, ha a hatóságnak sikerül tisztáznia a különböző építtetők személyét, akkor az úgy további része szétválik. ;)
Egy ügyfél, egy telekre vonatkozó kérelmére bőven elég egyszer kifizetni az eljárási illetéket, akárhány épületre is vonatkozik.

wers # 2016.09.06. 14:05

Egy időben épültek?

Ha nem ugyanaz a három épület éppíttetője, akkor egy eljárásban három ügyfél lesz?

nanemaaa # 2016.09.06. 13:11

wers
312/2012. Korm 17. §
(2) Az építési engedélyt egy telekre - a (3) bekezdésben foglalt kivétellel - az egy időben megvalósuló építési tevékenység egészére kell kérni.

Immaculata # 2016.09.06. 12:36

Nem találom.

Pontosan hol kerested?

wers # 2016.09.06. 12:18

Azért engem érdekelne, hogy is van ez. Konkrétan tiltja valahol a törvény, hogy egy helyrajzi számra két, vagy több eljárás induljon? Nem találom. (A miértet meg inkább nem is kérdezem)

Immaculata # 2016.09.06. 08:57

:) Ha kimásolod a nevem, akkor már csak be kell illeszteni.

nanemaaa # 2016.09.06. 07:01

Jaaa. Néha lusta vagyok shiftelni. :)

Immaculata # 2016.09.06. 05:50

Nane

Köszönök minden segítséget. El is fogadom, mert szükségem van rá.

Immára írtam,:) hogy megfosztottál a nagybetűtől.

nanemaaa # 2016.09.05. 14:31

imma
Segíteni akartam, az utóbbi időkben rengeteg jogszabályváltozás történt. :) Tényleg nem. :)

nanemaaa # 2016.09.05. 14:29

Ingatlan nem építésügyi fogalom. ;) Helyette telek van, vagy önálló rendeltetési egység. Ezért írtam, hogy telkenként.

Immaculata # 2016.09.05. 12:03

:) Ingatlanonként.

Immaculata # 2016.09.05. 12:00

imma

Ezt most miért? Nem ezt érdemlem.

nanemaaa # 2016.09.05. 09:25

wers
szerintem építményenként külön eljárás indul, de azért kérdezt meg inkább őket

Szerintem telkenként.

nanemaaa # 2016.09.05. 09:23

KBS
Bocs, de én csak most olvastam. Egyébként meg ha többen mondjuk, talán a kérdező is könnyebben elhiszi. :)

nanemaaa # 2016.09.05. 09:21

imma
Már, ha az az állatkifutó beleérthető az alábbiak valamelyikébe:

312/2012. Korm rendelet 1. sz. melléklet:
14. Megfelelőség igazolással - vagy 2013. július 1-je után gyártott szerkezetek esetében teljesítménynyilatkozattal - rendelkező építményszerkezetű, tömegtartózkodás céljára nem szolgáló, és legfeljebb 180 napig fennálló

  1. rendezvényeket kiszolgáló színpad, színpadi tető, lelátó, mutatványos, szórakoztató, vendéglátó, kereskedelmi, valamint előadás tartására szolgáló építmény,
  2. kiállítási vagy elsősegélyt nyújtó építmény,
  3. levegővel felfújt vagy feszített fedések (sátorszerkezetek),
  4. ideiglenes fedett lovarda,

e)227 az a) és b) alpontokban meghatározott rendeltetéssel rendelkező és legfeljebb 50 fő egyidejű tartózkodására alkalmas vagy nettó 20 m2 alapterületet meg nem meghaladó - az Országos Tűzvédelmi Szabályzat szerinti - állvány jellegű építmény
építése.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.05. 09:07

Nem ezt mondtam már egy hónapja?