Fórum közigazgatási jog régebbi elöl     új hozzászólás

útdíj bírság

drbjozsef #   2018.10.11. 21:31

pont hogy az ove szerint tartozik a 60.-ba.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

efi99 # e-mail 2018.10.11. 21:04

gerbera317
Persze felmerül a kérdés, hogy az 59:59,4 mp hova tartozik, mert, hogy nem a 61.-be az biztos, de a tied szerint a 60.-ba sem.
Úgyhogy a 60.perc az 59,999...-nél végződik, ami a gyakorlatban a 60:00.

bermuda háromszög #   2018.10.11. 14:41

Tamás21
Szerintem kicsit hosszabb ideje van a vásárlásig, mert az gyakorlatilag nem a felhajtással kezdődik, hanem akkor amikor az első ellenőrző pont észleli őt.

wers # e-mail 2018.10.11. 10:21

úgy értettem, nekem mindegy, kétszer "ünnepeltük" a évezred váltást (azért idéző jelben, mert én nagy remete lévén nem szoktam nagy bulikat tartani szilveszterkor sem)

gerbera317 # e-mail 2018.10.11. 09:50

OFF
A régmúlt naptáraiban kutakodva, vitatnám ezeket a január 1. és december 31. megnevezésű határnapokat. Óvatos duhajként inkább "az év első napja" és "az év utolsó napja" kifejezéseket használnám. :-)

Nem értem azt hogy „akár a 2001 is megfelel”. Mármint azt, hogy "akár". Hát nem 2001-re következtetsz mindabból, amit előtte levezettél?
ON

wers # e-mail 2018.10.11. 09:40

:) de emiatt a kérdés miatt elég nyugodtan tudok aludni, akár a 2001 is megfelel.

wers # e-mail 2018.10.11. 09:38

a wiki szerint:

Századok kezdete és vége
A Gergely-naptár szerinti első évszázad 1. január 1-jén kezdődött és 100. december 31-ig tartott; a 2. század 101. január 1-jétől 200. december 31-ig tartott stb. Tehát az időszámításunk szerinti n-edik század [(n - 1) · 100 + 1]. január 1-jén kezdődik és [n · 100]. december 31-én ér véget. Eszerint a XX. század 1901. január elsejétől 2000. december harmincegyedikéig tartott.

A Gergely-naptár kezdőnapja előtti első évszázad i. e. 100. január 1-jétől i. e. 1. december 31-éig tartott; az i. e. 2. század i. e. 200. január 1-től i. e. 101. december 31-ig tartott stb. Tehát a i. e. n-edik század [n · 100]. január 1-jétől [(n - 1) · 100 + 1]. december 31-éig tart.

A fentiekből kiderül, hogy a Gergely-naptár szerint nincs 0. század, hanem a i. e. 1. december 31-én végződő i. e. 1. századot az időszámításunk szerinti 1. január 1-jén kezdődő i. sz. I. század követi.

drbjozsef #   2018.10.11. 08:44

(Ja, bocs, látom, 1-gyel kezdődik, tehát evidens a 2001)

drbjozsef #   2018.10.11. 08:44

Imádtam a főnökömmel ezen vitatkozni annó. :)
Szerinted mikor volt az ezredforduló?

gerbera317 # e-mail 2018.10.11. 08:23

Nem ez alapján, hiszen ő éppen azt kérdezi, mikor jár le a 60 perc.
Nos, a 60 perc nem akkor jár le, amiko a stopper eléri a 60.percet, hanem még annak is el kell telnie, tehát a 60. perc végén jár le a 60 perc. Mivel az idő számítása (a naptárt kivéve) nullával kezdődik (00:00:00, ezért a 60. perc 59:59-cel jár le. (Ellentétben a naptárral, ahol a számítás 1-gyel kezdődik. Ebből keletkezett a vita a műveltek és a félműveltek között arról, hogy az új évezred 2000-ben vagy 2001-ben kezdődött.)

drbjozsef #   2018.10.11. 07:28

A díjköteles úthálózatra lépéstől számítva 60 perc áll az úthasználó rendelkezésére, hogy úthasználati jogosultságot vásároljon, amennyiben ezt korábban nem tette meg.

Ez alapján 59:59.

Tamás21 # e-mail 2018.10.11. 01:48

Tisztelt Fórumozók!

Az lenne a kérdésem, hogy, elvileg ha valaki véletlenül hajt fel díjköteles autópályára, akkor van 60 perce vásárolni 3000ft-ért matricát, amivel megússza a büntetést. Az lenne a kérdésem, hogy gyakorlatilag akkor 59 perc 59 másodpercig van lehetősége, vagy 60 perc 59 másodpercig? Válaszokat előre is köszönöm!

nonolet # e-mail 2018.04.13. 14:31

"A haver meg azt mondja csak 1x ment át kapun és adjak neki fényképet róla, hogy ő vezet. "

Egyszerű a helyzet...

NÁLA VOLT AKKOR éppen kölcsönben a jármű?

HA IGEN, akkor ő felel a büntiért.

Ha netán ő is tovább adta a járművet valakinek,
akkor is FELÉD Ő felel.
Aztán majd ő leveri azon aki valóban vezetett...

Azaz neked
CSAK azt kel tudni bizonyítani,
hogy
akkor éppen kölcsönben volt nála.

Az, hogy konkrétan ki vezetett az már az ő problémája.
Feléd ő felelős és kész.

nonolet # e-mail 2018.04.13. 14:26

"Ha van kölcsönadási amit beküldtem miért rajtam hajtják be?"

Miért... miért?!

GONDOLKOZZ!!!

Mert te vagy a tulajdonos.

A te kockázatod, hogy megbízol a kölcsön kapóban.

Ez úgy működik, hogy

1.
TE mint tulajdonos befizeted a bírságot.
Nem, nem irkálsz senkinek fölöslegesen, hogy kölcsön volt adva a jármű.
Mert az a kutyát se érdekli!
CSAK rátok tartozik.
Te felelsz azért IS, akiben megbíztál...

2.
Aztán pedig BEHAJTOD a haveron a pénzed, ha szerinted őt illeti a fizetni való.

- -

Normális, tisztességes-becsületes haver esetén
az ilyen pénzbehajtás megy szép szóval kérésre is.

HA NEM MEGY akkor pedig a megoldás lépései.

0. lépés
ÍRÁSBAN felszólítod,
hogy
fizesse meg neked azt pénzt,
amit te befizettél HELYETTE !
Mondjuk 8 napon belül.

A felszólítást

• vagy átveted vele

aláírja a példányodon, hogy: átvettem xy
ekkor a határidő másnaptól ketyeg

• vagy postán elküldöd neki TÉRTIVEVÉNY-es levélben

(akkor is küldd el neki, ha nem vette át tőled személyesen)
ekkor a határidő a visszaérkező tértivevényen lévő kézbesítési dátumtól kezdve ketyeg

Aztán kivárod a határidő leteltét...

HA erre már fizet, akkor OKÉ! az ügy lezárva.

HA ere sem fizet, akkor jöhet a jogi út!

1. lépés
Elmész egy közjegyzőhöz és "Fizetési meghagyás" kibocsátását kéred a haver ellen.
(3% lesz a díja)
Amit kérsz benne megfizetni

• az eddigi bírságok
  • a közjegyző díja
  • a felmerült költségeid (posta, stb.)

Erre a havernak a kézbesítésétől számítva 15 napon belül lépnie kell valamit!

Amiket léphet...

FIZET.
Akkor OKÉ! ügy lezárva

NEM FIZET és csak lapít.
Akkor a 15. nap után ráküldheted a végrehajtót.
(a végrehajtó díját ehhez előlegezned kell)

NEM FIZET de nem csak lapít, hanem ELLENTMOND.
Akkor eldöntöd, hogy perré alakítod-e át az ügyet.
(a per illetéket ehhez előlegezned kell)

HA megnyered a pert, akkor a haver
vagy fizet önként
vagy ráküldheted a végrehajtót

- -

Nos, ez a jogállami útja az ilyen tartozós ügyek rendezésének...

SSaint # e-mail 2018.04.13. 11:54

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi dologban kérném a segítséget:
még 2013 ban vettem egy 7,5 t teherautót, amit egy barátomnak kölcsönadtam. Erről van kölcsönadási szerződés is. Ezt követően még 2013.12. hóban és 2014 januárjában kaptam összesen 3 db útdíj bírságot /3x140.000/. Hozzá tartozik a dologhoz hogy nem én vettem át így eltelt majd 1 hónap mire hozzám került az első. Ezt követően elküldtem a kölcsönadási másolatait Vas megyébe. Ezt elutasították, majd kértem részletfizetési kérelmet, amit szintén elutasítottak. Ha jól emlékszem ezek 12.000 ft ba kerültek. /már nem emlékszem hogy összesen vagy felebezésenként. Ezután nem történt semmi. Kb 2 éve kaptam egy levelet az önkormányzattól hogy van 1 útdíj bírságom, erre kértem részletfizetést és a csekkeket átadtam annak aki elkövette. Egyszer csak 2018 áprilisban hívott a könyvelő hogy a nav fizetésletiltást kért 495.000 ft ra. Kiderítettem hogy nem lett kifizetve a csekk. Jóhiszeműen bíztam a haverban. a kérdéseim: Ennek van e elévülése? Ha van kölcsönadási amit beküldtem miért rajtam hajtják be? A haver meg azt mondja csak 1x ment át kapun és adjak neki fényképet róla, hogy ő vezet. Így a harmadik kérdés létezik e ilyen kép? A bírság jogosságát nem vitatom ha valóban volt. Csak azt miért nekem kell fizetnem...

nonolet # e-mail 2018.01.03. 15:55

Egész pontosan meleg helyre nem szabad...
Lévén HŐ!!!papír.

Azaz: hőre érzékeny festékezésű
(melegre feketedik a festék benne)

bermuda háromszög #   2018.01.03. 12:21

Ha véletlen kártyával fizettél, akkor lehet nyomod

totalex # e-mail 2018.01.03. 10:45

Tisztelt Fórumozók?
Tudja e valaki, hogy az autópálya büntetéseket, az elkövetés után mennyi idővel köteles kiküldeni a NUSZ? Tavaly /2017/ áprilisi és júniusi bírságokról kaptam csekkeket ma 2018 januárjában. A matrica megvételét igazoló hőpapírról, eltűnt minden adat és már nem emlékszem hol vettem.
Valaki, ha tudna segíteni, azt megköszönném.
totalex

gerbera317 # e-mail 2017.12.01. 08:36

@Bea030

A postán hiába nyomoznál. A kutakozvány (ajánlott levél sorsának vizsgálatára irányuló írásbeli kérelem) a feladó műfaja, nem a címzetté. Ha tértivevényes volt a felszólítás, akkor kutakozvány sem kell. De minenképpen a NÚSZ-t kell keresned, nem a postát. Ha ennek eredményeként a NÚSZ szerint a kézbesítés szabályszerűen megtörtént, vagy vélelmezett, jobb nem tovább vitatkozni, hanem fizetni.

drbjozsef #   2017.12.01. 05:57

Bea,

itt egy hasonló eset :

http://totalcar.hu/…_kovetelnek/

Írjál levelet a NÚSZ-nak, és közben próbálj nyomozni a postán, hogy miért nem kaptad meg az első levelet.

Esetleg egy jó közlekedési szakjogászt megkérdezhetsz, szerintem nem egyedi az ilyen eset, hatha tud a gyakorlatról valamit mondani.

Szomorú örökös #   2017.11.30. 16:07

Bea030

Érvényes autópálya matrica nélkül sikerült felhajtanom az egyik Magyarországi pályára, 10 napos matricám volt , elszámoltam magam és a 11. napon használtam a pályát, mint utólag kiderült.

Csak "utólag"??? Csak ott volt az ellenőrző szelvényen, hogy meddig érvényes, nem? Szerintem jogos és ki kell fizetni, hiszen tudatában lehettél a matrica-nélküliségnek. :-(

Bea030 # e-mail 2017.11.30. 11:17

Kedves Fórumozók !
A következőkben szeretném a segítségeteket kérni. Érvényes autópálya matrica nélkül sikerült felhajtanom az egyik Magyarországi pályára, 10 napos matricám volt , elszámoltam magam és a 11. napon használtam a pályát, mint utólag kiderült. Múlt héten vettem át a NÚSz ajánlott levelét ,amelyben ismételten felszólít a pótdíj fizetésre , de már 59,500 forint a bírság, mert 30 napon belül nem fizettem be . Nem kaptam semmiféle ajánlott vagy egyéb értesítést a múlt heti előtt, hogy bírságfizetési kötelezettségem lenne. Autóklub tag vagyok 2005 óta, ma beszéltem az ottani jogász hölggyel és sajnos jogos a pótdíj követelés, mivel egy új jogszabály szerint mellékes , hogy megkapom - e az értesítés, átveszem-e a levelet, elég, ha ők bizonyítják, hogy elküldték. Mit tudok tenni szerintetek ? Azon kívűl, hogy ideges leszek ...
Köszi előre is a válaszokat.

alfateam # e-mail 2017.05.24. 16:46
runningman # e-mail 2017.05.24. 15:58

"Van EU bírósági elmarasztalás a magyarországi gyakorlattal szemben az aránytalan büntetések kiszabása miatt"

Több esetben, teljesen változatos témákban mondták már ki, hogy a büntetésnek a jogsértéssel arányban kell állnia. Ez egy jogelv, nem csak az eu-ban divat hanem elméletben nálunk is, csak itt hajlamosak megfeledkezni és kiszabni csip-csup hibákért olyan büntetést, hogy az ember csődbe jusson. Ha én a helyedben lennék, strasszburgig vinném, persze a költségekkel számolni kell és te személy szerint keveset nyersz vele. A haszon inkább abban lesz, hogy másik kétszázezer esetben nem húzzák le a többieket. Esetleg más esetben - amikor más vitt végig egy hasonlóan bicskanyitogató ügyet - majd te fogod hasznát látni, hogy más már küzdött előtted.

Minden hasonló görénységet meg kellene támadni, elmenni a legfelsőbb fórumig majd kivinni az országból. Mindent ahol a hibáért kiszabott szankció aránytalanul súlyos a hibához képest. Nem csak magánember - állam viszonylatban, hanem mindenhol.

Szomorú örökös #   2017.05.23. 21:45

Géza34

Sajnos a szabály az szabály, még ha sokan háborogtak is ellene anno. A határ átlépésekor vagy megveszed a matricát, vagy szembe nézel azzal, hogy útközben ott lesz a figyelő autó és megszívod. És nincs olyan érv, hogy te csakis 500 métert tettél meg a pályán, amikor elhaladsz a fizető autó előtt, akkor bemérnek és kész.