útdíj bírság


ism66 # 2017.04.11. 08:07

Tisztelt Ügyvédek, Fórumozók!

Segitséget kérnék, kaptam egy levelet a Nemzeti útdíjfizető-től, amit sajnos nem tudtam átvenni a postán, mi a teendőm, menjek el egy legközelebbi ügyfélszolgálatra, vagy várjak, hogy kiküldik újra?
Vagy csak egy alkalommal küldik ki?
Volt-e már valakinek hasonló esete?
Köszönöm a gyors válaszokat.
ism66

gerbera317 # 2017.01.23. 16:37

megnyugtató választ senki nem tudott adni!

De hát mit vártál még ezen felül: „Ha 4 büntetést kaptál egy felhajtásért, akkor hármat meg kell támadni”?

Django # 2017.01.23. 16:13

Hát igazából megnyugtató választ senki nem tudott adni! Lényeget én is ott érzem, hogy mivel én 4 kapun mentem át ezért kiküldték 4* a büntetést, holott csak egyszer kellett volna! Én azt gondolom hogy az 1* jár! És akkor mi lett volna mondjuk, hogy ha 10 nap alatt 100 kapu alatt megyek át? Fizetnem kéne 1,5 MFt-ot?
Annyit még az autó sem ér amivel közlekedtem. WERS. Téged nem gondollak igazi szakembernek, mert normális választ nem tudsz adni.

Üdv

gerbera317 # 2017.01.03. 12:30

Ha 4 büntetést kaptál egy felhajtásért, akkor hármat meg kell támadni. A gond az, hogy ennek a lehetőségét elszalasztottad. Ha önhibádon kívül szalasztottad el, igazolási kérelemmel élhetsz.

drbjozsef # 2017.01.03. 07:38

Mindenesetre nem hallottam olyat, hogy ha valakit megvernek, akkor rúgásonként és pofononként indulnak egyesével a súlyos testi sértés miatti eljárások. De ezek szerint miért is ne...

Szomorú örökös # 2017.01.03. 05:15

tamás1234
Ha egyszer vágsz valakit pofán, akkor az egy szimpla súlyos testi sértés.
A kiesett fogak száma max. a súlyosságát fogja növelni. ;-)

wers # 2017.01.02. 22:50

te jó ég, hova jutott ez a topik, de megnyugtatlak, a fogaim javarészt tökéletesek, és hármat kellett eddig pótolni, de nem volt tul olcsó. Ja, és egyet sem kiütöttek :)) Van még kérdésed?

wers # 2017.01.02. 22:24

Lift.... jajj istenem :)) képzeld el, van pl. olyan parkohólhely, melyeket csak oda kiadott engedéllyel lehet használni, még akkor sem, ha fizetsz érte.
De már tényleg lezártam

wers # 2017.01.02. 22:15

:)) nem arról vagyok hires, hogy csak ugy pofán akarnánnak vágni. De ha te négyszer tennéd meg, négyszer jelentenék fel. Az egy másik kérdés, amit jogszabály nem szabályoz, az első után te kapnád a következő másik hármat, na nem tőlem.

wers # 2017.01.02. 21:51

akkor megprólámom mégegyszer, amit először irtam: keresd a szolgáltatót. De még a lejárati időn belül. Én ezt itt lezárom. Van rá lehetőség, hogy egyezsésre jussatok, de nem itt.

alfateam # 2017.01.02. 19:59

De a nem a hatóság dolga ezt megkérdőjelezni.
Jó, tehát Te vagy itt a hatóság és szerinted jó a törvény.

De milyen törvényről szíveskedsz beszélni ?!- amely kimondja azonos vétségért akár 25x- is lehet bírságolni ?

Mint, amit magamnak,”nincs az a téma amiben ne találnád meg rögtön önmagad, próbálj egy lépést ellépni MAGADTÓL.

wers # 2017.01.02. 19:53

:)) szerintem már tényleg senki sem hiszi el nekem, hogy tudok rendesen irni :)) (de vannal rá tanu)

wers # 2017.01.02. 19:48

mit javasonék? Mint, amit magamnak, vállald amit tettél, és fizesd ki a birságot, lehetőleg határidőn belül. Azon persze lehet itt vitatkozni, hogy jó-e a törvény, vagy nem. De a nem a hatóság dolga ezt megkérdőjelezni.

alfateam # 2017.01.02. 19:23

wers !

Te mint a Közig.jog felkent papja (papnője) mit javasolsz Djángo-nak ?

Szomorú örökös # 2017.01.02. 17:16

Django

Ha 10 órán keresztül parkolsz a pirosban és 10* megy el elötted a parkoloőr akkor 10 mikulás csomagot fogsz befizetni?

Így van! Itt nálunk direkt megnézik a "mikuláscsomagot" az autón - más részéhez a kocsinak már nem nyúlhatnak - ugyanis nagyon sokan játszották régebben el, hogy kitettek egy "mikuláscsomagot", és azt hitték, hogy nem kapnak úgysem már újabb bírságot, de megszívták. Némelyik autón sokszor egyszerre 3-4 ilyen is ott virít.

wers # 2017.01.02. 16:51

Ha 10 órán keresztül parkolsz a pirosban és 10* megy el elötted a parkoloőr akkor 10 mikulás csomagot fogsz befizetni?
Még tudnám fokozni, ha parkolózónában, a saját garázsod előtt parkolsz, akár ott is, akár 10-szer. Utána lehet a szolgáltatóval egyezkedni. Vagy nem. (azért valamit többnyire lehet)

alfateam # 2017.01.02. 15:56

(4) A Kkt. 21. § (1) bekezdésében - a Kkt. 21. § (1) bekezdés h) pontja kivételével - meghatározott, a gépjárműről és annak hatósági jelzéséről felvételt készítő eszközre vonatkozó követelményekről szóló miniszteri rendelet szerinti technikai eszközzel rögzített szabályszegés miatti közigazgatási hatóság eljárást az ismertté vált járművezetővel szemben csak akkor lehet megindítani vagy lefolytatni, ha ugyanazon jogsértés miatt vele szemben a Kkt. 20. §-a alapján közigazgatási bírságot nem szabtak ki.

Django # 2017.01.02. 15:48

Ha 10 órán keresztül parkolsz a pirosban és 10* megy el elötted a parkoloőr akkor 10 mikulás csomagot fogsz befizetni? Nincs a válaszodban logika! 1 út! 4 kapu! Válaszolna valaki olyan is aki ért hozzá? Vagy a Kovács Kázmért kell személyesen megkérdeznem?

wers # 2016.12.31. 20:17

:)) na, majd összeszedem magam, régebben öt piros pont után nyuszika jöhetett a margóra.
Egyébként BUÉK neked is, és mindenkinek.

wers # 2016.12.30. 18:44

Ha egy nap tizszer mész át a piros lámpán, tizszer parkolsz tilosban.... stb, mit saccolsz?
De a szolgáltatót kellene keresni, talán engednek belőle valamit.

Django # 2016.12.30. 12:38

Arról van szó, hogy jogos e hogy 4* büntetnek meg ugyanazon a napon és arról van szó, hogy ha az ember akadályoztatva van és nem tud időben válaszolni akkor miért az emelt büntetési tarifát érvényesítik ráadásul 4*!!!

wers # 2016.12.29. 17:20

Ha ez egy 9 személyes kisbusz, azt autópálya használati dij szempomtjából átsorolták, nem is mostanában. Hogy ezt, akinél vásároltad a matricát, miért nem tudta ???? De téged ez nem hiszem, hogy mentesiteni fog.
Ha másról van szó, nem tudom a választ. :))

Django # 2016.12.29. 14:55

Tisztelt szakértö!

Olyan problémával fordulnék önökhöz, hogy kisteherautómra vettem matricát, de nem a megfelelő kategóriát, hanem csak személyautóra érvényest. (előző évben még ez a kis teherautó is személyautó kategóriába tartozott). Egy út alatt 4 kapun haladtam át ezért 4 büntetést akarnak felszámolni! És mivel gyógykezelésem miatt kifutottam a 15 napos reklamálási lehetőségből, ezért még plusz pótdíjat követelnek összesen 240 ezer forint értékben! Ez irreális és elfogadhatatlan! Kérem tanácsukat hogy mi ilyenkor a teendő hiszen ráadásul még rendelkeztem is matricával, csak nem jó kategóriát vásároltam a benzínkúton!

Köszönettel:

R. Csaba

ragus # 2016.12.14. 07:41

Az ügyvédi iroda a NUSZ által kijelölt behajtásokkal foglakozott,megbízása is volt,azt leellenőriztem.

gylab # 2016.12.13. 12:57

@Viktor66
Sajnos úgy látom, ezt a topikot nem olvassa szakértő. Ugyanígy jártam, szerintük D2-vel vontattam, de nincsen ilyen autóm. Sem fénykép, sem rendszám. Nekem sincsen ötletem. Ha esetleg lesz valami fejlemény, kérlek írd meg. Köszi.
Nekem megfordult a fejemben egy rendőrségi feljelentés ismeretlen tettes ellen jármű önkényes elvétele miatt, hiszen valaki kölcsönvette a futómat, és vontatta.