útdíj bírság


wers # 2017.01.02. 22:24

Lift.... jajj istenem :)) képzeld el, van pl. olyan parkohólhely, melyeket csak oda kiadott engedéllyel lehet használni, még akkor sem, ha fizetsz érte.
De már tényleg lezártam

wers # 2017.01.02. 22:50

te jó ég, hova jutott ez a topik, de megnyugtatlak, a fogaim javarészt tökéletesek, és hármat kellett eddig pótolni, de nem volt tul olcsó. Ja, és egyet sem kiütöttek :)) Van még kérdésed?

Szomorú örökös # 2017.01.03. 05:15

tamás1234
Ha egyszer vágsz valakit pofán, akkor az egy szimpla súlyos testi sértés.
A kiesett fogak száma max. a súlyosságát fogja növelni. ;-)

drbjozsef # 2017.01.03. 07:38

Mindenesetre nem hallottam olyat, hogy ha valakit megvernek, akkor rúgásonként és pofononként indulnak egyesével a súlyos testi sértés miatti eljárások. De ezek szerint miért is ne...

gerbera317 # 2017.01.03. 12:30

Ha 4 büntetést kaptál egy felhajtásért, akkor hármat meg kell támadni. A gond az, hogy ennek a lehetőségét elszalasztottad. Ha önhibádon kívül szalasztottad el, igazolási kérelemmel élhetsz.

Django # 2017.01.23. 16:13

Hát igazából megnyugtató választ senki nem tudott adni! Lényeget én is ott érzem, hogy mivel én 4 kapun mentem át ezért kiküldték 4* a büntetést, holott csak egyszer kellett volna! Én azt gondolom hogy az 1* jár! És akkor mi lett volna mondjuk, hogy ha 10 nap alatt 100 kapu alatt megyek át? Fizetnem kéne 1,5 MFt-ot?
Annyit még az autó sem ér amivel közlekedtem. WERS. Téged nem gondollak igazi szakembernek, mert normális választ nem tudsz adni.

Üdv

gerbera317 # 2017.01.23. 16:37

megnyugtató választ senki nem tudott adni!

De hát mit vártál még ezen felül: „Ha 4 büntetést kaptál egy felhajtásért, akkor hármat meg kell támadni”?

ism66 # 2017.04.11. 08:07

Tisztelt Ügyvédek, Fórumozók!

Segitséget kérnék, kaptam egy levelet a Nemzeti útdíjfizető-től, amit sajnos nem tudtam átvenni a postán, mi a teendőm, menjek el egy legközelebbi ügyfélszolgálatra, vagy várjak, hogy kiküldik újra?
Vagy csak egy alkalommal küldik ki?
Volt-e már valakinek hasonló esete?
Köszönöm a gyors válaszokat.
ism66

drbjozsef # 2017.04.11. 10:49

Én felhívnám őket.

Géza34 # 2017.05.23. 13:00

Problémám akadt autópálya matrica vásárlás elmulasztása miatt. A történet a következő:
Röszkénél szoktam átlépni az országhatárt az autópályán. Az utóbbi években ezt már sokszor megtettem. A határ előtt kb. 800m-re szoktam felmenni mert nem veszek matricát, meg hát ott a határ is, meg a felhajtás után kb. 500m-re az autópálya vége tábla is. Hozzá tartozik, hogy én úgy tudtam, hogy nincs is más átkelőhely. Egészen mostanáig. A mostani felhajtásom során ott volt az ellenőrzőszerv és megbüntettek. Ha azt veszem figyelembe, hogy valóban van kint tábla ami figyelmeztet a fizetésre az 500m-nyi szakaszra, rendben van. A bajom igazából a büntetés aránytalanságával van, hisz 500m-re ugyanúgy ki kell fizetnem a teljes 14.875Ft-os büntetést. A büntetést nem vitatom, a mértékét viszont igen. Tudomásom szerint van EU bírósági elmarasztalás a magyarországi gyakorlattal szemben az aránytalan büntetések kiszabása miatt, bár az nem autópálya díj megfizetés elmaradás miatt, hanem útdíj nem fizetés miatti aránytalan büntetés miatt van. Kérdésem, hogy az eu jogharmonizációra való hivatkozással ( arányos büntetés ) vajon milyen eséllyel tudom mérsékelni vajon a büntetés mértékét, hogy arra az 500m-re nem fizettem ki a használati díjat? Van-e valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata?

nonolet # 2017.05.23. 19:34

Pontosan NULLA az esélyed.

Az autópályadíj nem arányos rendszerű.
(mint az útdíj, amire hivatkozol)

Szomorú örökös # 2017.05.23. 19:45

Géza34

Sajnos a szabály az szabály, még ha sokan háborogtak is ellene anno. A határ átlépésekor vagy megveszed a matricát, vagy szembe nézel azzal, hogy útközben ott lesz a figyelő autó és megszívod. És nincs olyan érv, hogy te csakis 500 métert tettél meg a pályán, amikor elhaladsz a fizető autó előtt, akkor bemérnek és kész.

runningman # 2017.05.24. 13:58

"Van EU bírósági elmarasztalás a magyarországi gyakorlattal szemben az aránytalan büntetések kiszabása miatt"

Több esetben, teljesen változatos témákban mondták már ki, hogy a büntetésnek a jogsértéssel arányban kell állnia. Ez egy jogelv, nem csak az eu-ban divat hanem elméletben nálunk is, csak itt hajlamosak megfeledkezni és kiszabni csip-csup hibákért olyan büntetést, hogy az ember csődbe jusson. Ha én a helyedben lennék, strasszburgig vinném, persze a költségekkel számolni kell és te személy szerint keveset nyersz vele. A haszon inkább abban lesz, hogy másik kétszázezer esetben nem húzzák le a többieket. Esetleg más esetben - amikor más vitt végig egy hasonlóan bicskanyitogató ügyet - majd te fogod hasznát látni, hogy más már küzdött előtted.

Minden hasonló görénységet meg kellene támadni, elmenni a legfelsőbb fórumig majd kivinni az országból. Mindent ahol a hibáért kiszabott szankció aránytalanul súlyos a hibához képest. Nem csak magánember - állam viszonylatban, hanem mindenhol.

alfateam # 2017.05.24. 14:46
Bea030 # 2017.11.30. 10:17

Kedves Fórumozók !
A következőkben szeretném a segítségeteket kérni. Érvényes autópálya matrica nélkül sikerült felhajtanom az egyik Magyarországi pályára, 10 napos matricám volt , elszámoltam magam és a 11. napon használtam a pályát, mint utólag kiderült. Múlt héten vettem át a NÚSz ajánlott levelét ,amelyben ismételten felszólít a pótdíj fizetésre , de már 59,500 forint a bírság, mert 30 napon belül nem fizettem be . Nem kaptam semmiféle ajánlott vagy egyéb értesítést a múlt heti előtt, hogy bírságfizetési kötelezettségem lenne. Autóklub tag vagyok 2005 óta, ma beszéltem az ottani jogász hölggyel és sajnos jogos a pótdíj követelés, mivel egy új jogszabály szerint mellékes , hogy megkapom - e az értesítés, átveszem-e a levelet, elég, ha ők bizonyítják, hogy elküldték. Mit tudok tenni szerintetek ? Azon kívűl, hogy ideges leszek ...
Köszi előre is a válaszokat.

Szomorú örökös # 2017.11.30. 15:07

Bea030

Érvényes autópálya matrica nélkül sikerült felhajtanom az egyik Magyarországi pályára, 10 napos matricám volt , elszámoltam magam és a 11. napon használtam a pályát, mint utólag kiderült.

Csak "utólag"??? Csak ott volt az ellenőrző szelvényen, hogy meddig érvényes, nem? Szerintem jogos és ki kell fizetni, hiszen tudatában lehettél a matrica-nélküliségnek. :-(

drbjozsef # 2017.12.01. 04:57

Bea,

itt egy hasonló eset :

http://totalcar.hu/…_kovetelnek/

Írjál levelet a NÚSZ-nak, és közben próbálj nyomozni a postán, hogy miért nem kaptad meg az első levelet.

Esetleg egy jó közlekedési szakjogászt megkérdezhetsz, szerintem nem egyedi az ilyen eset, hatha tud a gyakorlatról valamit mondani.

gerbera317 # 2017.12.01. 07:36

@Bea030

A postán hiába nyomoznál. A kutakozvány (ajánlott levél sorsának vizsgálatára irányuló írásbeli kérelem) a feladó műfaja, nem a címzetté. Ha tértivevényes volt a felszólítás, akkor kutakozvány sem kell. De minenképpen a NÚSZ-t kell keresned, nem a postát. Ha ennek eredményeként a NÚSZ szerint a kézbesítés szabályszerűen megtörtént, vagy vélelmezett, jobb nem tovább vitatkozni, hanem fizetni.

totalex # 2018.01.03. 09:45

Tisztelt Fórumozók?
Tudja e valaki, hogy az autópálya büntetéseket, az elkövetés után mennyi idővel köteles kiküldeni a NUSZ? Tavaly /2017/ áprilisi és júniusi bírságokról kaptam csekkeket ma 2018 januárjában. A matrica megvételét igazoló hőpapírról, eltűnt minden adat és már nem emlékszem hol vettem.
Valaki, ha tudna segíteni, azt megköszönném.
totalex

nonolet # 2018.01.03. 14:55

Egész pontosan meleg helyre nem szabad...
Lévén HŐ!!!papír.

Azaz: hőre érzékeny festékezésű
(melegre feketedik a festék benne)

SSaint # 2018.04.13. 09:54

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi dologban kérném a segítséget:
még 2013 ban vettem egy 7,5 t teherautót, amit egy barátomnak kölcsönadtam. Erről van kölcsönadási szerződés is. Ezt követően még 2013.12. hóban és 2014 januárjában kaptam összesen 3 db útdíj bírságot /3x140.000/. Hozzá tartozik a dologhoz hogy nem én vettem át így eltelt majd 1 hónap mire hozzám került az első. Ezt követően elküldtem a kölcsönadási másolatait Vas megyébe. Ezt elutasították, majd kértem részletfizetési kérelmet, amit szintén elutasítottak. Ha jól emlékszem ezek 12.000 ft ba kerültek. /már nem emlékszem hogy összesen vagy felebezésenként. Ezután nem történt semmi. Kb 2 éve kaptam egy levelet az önkormányzattól hogy van 1 útdíj bírságom, erre kértem részletfizetést és a csekkeket átadtam annak aki elkövette. Egyszer csak 2018 áprilisban hívott a könyvelő hogy a nav fizetésletiltást kért 495.000 ft ra. Kiderítettem hogy nem lett kifizetve a csekk. Jóhiszeműen bíztam a haverban. a kérdéseim: Ennek van e elévülése? Ha van kölcsönadási amit beküldtem miért rajtam hajtják be? A haver meg azt mondja csak 1x ment át kapun és adjak neki fényképet róla, hogy ő vezet. Így a harmadik kérdés létezik e ilyen kép? A bírság jogosságát nem vitatom ha valóban volt. Csak azt miért nekem kell fizetnem...

nonolet # 2018.04.13. 12:26

"Ha van kölcsönadási amit beküldtem miért rajtam hajtják be?"

Miért... miért?!

GONDOLKOZZ!!!

Mert te vagy a tulajdonos.

A te kockázatod, hogy megbízol a kölcsön kapóban.

Ez úgy működik, hogy

1.
TE mint tulajdonos befizeted a bírságot.
Nem, nem irkálsz senkinek fölöslegesen, hogy kölcsön volt adva a jármű.
Mert az a kutyát se érdekli!
CSAK rátok tartozik.
Te felelsz azért IS, akiben megbíztál...

2.
Aztán pedig BEHAJTOD a haveron a pénzed, ha szerinted őt illeti a fizetni való.

- -

Normális, tisztességes-becsületes haver esetén
az ilyen pénzbehajtás megy szép szóval kérésre is.

HA NEM MEGY akkor pedig a megoldás lépései.

0. lépés
ÍRÁSBAN felszólítod,
hogy
fizesse meg neked azt pénzt,
amit te befizettél HELYETTE !
Mondjuk 8 napon belül.

A felszólítást

  • vagy átveted vele

aláírja a példányodon, hogy: átvettem xy
ekkor a határidő másnaptól ketyeg

  • vagy postán elküldöd neki TÉRTIVEVÉNY-es levélben

(akkor is küldd el neki, ha nem vette át tőled személyesen)
ekkor a határidő a visszaérkező tértivevényen lévő kézbesítési dátumtól kezdve ketyeg

Aztán kivárod a határidő leteltét...

HA erre már fizet, akkor OKÉ! az ügy lezárva.

HA ere sem fizet, akkor jöhet a jogi út!

1. lépés
Elmész egy közjegyzőhöz és "Fizetési meghagyás" kibocsátását kéred a haver ellen.
(3% lesz a díja)
Amit kérsz benne megfizetni

  • az eddigi bírságok
  • a közjegyző díja
  • a felmerült költségeid (posta, stb.)

Erre a havernak a kézbesítésétől számítva 15 napon belül lépnie kell valamit!

Amiket léphet...

FIZET.
Akkor OKÉ! ügy lezárva

NEM FIZET és csak lapít.
Akkor a 15. nap után ráküldheted a végrehajtót.
(a végrehajtó díját ehhez előlegezned kell)

NEM FIZET de nem csak lapít, hanem ELLENTMOND.
Akkor eldöntöd, hogy perré alakítod-e át az ügyet.
(a per illetéket ehhez előlegezned kell)

HA megnyered a pert, akkor a haver
vagy fizet önként
vagy ráküldheted a végrehajtót

- -

Nos, ez a jogállami útja az ilyen tartozós ügyek rendezésének...

nonolet # 2018.04.13. 12:31

"A haver meg azt mondja csak 1x ment át kapun és adjak neki fényképet róla, hogy ő vezet. "

Egyszerű a helyzet...

NÁLA VOLT AKKOR éppen kölcsönben a jármű?

HA IGEN, akkor ő felel a büntiért.

Ha netán ő is tovább adta a járművet valakinek,
akkor is FELÉD Ő felel.
Aztán majd ő leveri azon aki valóban vezetett...

Azaz neked
CSAK azt kel tudni bizonyítani,
hogy
akkor éppen kölcsönben volt nála.

Az, hogy konkrétan ki vezetett az már az ő problémája.
Feléd ő felelős és kész.

Tamás21 # 2018.10.10. 23:48

Tisztelt Fórumozók!

Az lenne a kérdésem, hogy, elvileg ha valaki véletlenül hajt fel díjköteles autópályára, akkor van 60 perce vásárolni 3000ft-ért matricát, amivel megússza a büntetést. Az lenne a kérdésem, hogy gyakorlatilag akkor 59 perc 59 másodpercig van lehetősége, vagy 60 perc 59 másodpercig? Válaszokat előre is köszönöm!

drbjozsef # 2018.10.11. 05:28

A díjköteles úthálózatra lépéstől számítva 60 perc áll az úthasználó rendelkezésére, hogy úthasználati jogosultságot vásároljon, amennyiben ezt korábban nem tette meg.

Ez alapján 59:59.