közigazgatási határozat bírósági felülvizsgálata


valoapa # 2017.12.04. 21:10

Akkor ha azt írta a Bíróság, hogy "megsemmisíti" a végzést, akkor

1 - eljárási hibát követett el, mert meg kellett volna jelölnie, hogy mennyiben semmisíti meg

vagy

2 - rendben van ez így, de úgy kell értelmezni, hogy csak a megsemmisített részében kell lefolytatni az eljárást?

Ha a válasz 1), akkor lehet valamit tenni, hogy korrigálják?

Köszönöm!


  • laikus fórumlátogató
Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.04. 20:50

Nem.

valoapa # 2017.12.04. 18:49

Közigazgatási végzés egyes részei első fokon jogerőre emelkedtek (egyik fél sem fellebbezte), más részeit fellebbezés kapcsán a másodfok bírálta el, megállapítva a "többi" kérdés első fokon jogerős voltát.

A másodfokú végzéssel szemben közölt kereset elbírálásának lehet-e hatálya az első fokon jogerőre emelkedett döntésre?

Megsemmisítheti-e a közig. bíróság több, mint egy évvel a jogerőre emelkedése után a senki által nem támadott, és általa sem vizsgált(!) önálló jogerő döntéseket?

Köszönöm!


  • laikus fórumlátogató
Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.01. 18:20

Feltéve, hogy nav határozattal szemben akar pert indítani.

majority # 2017.12.01. 17:24

Kedves Kazi!

Lehet, hogy erről a nyomtatványról van szó:

http://nav.gov.hu/…navkper.html

Üdvözlettel

Dr.Attika # 2017.11.27. 09:08

Kazi!
Ha meghatalmazott jogi képviselőt az majd tudja hova, hogyan és milyen nyomtatványt kell benyújtani elektronikusan. Ha nincs jogi képviselője, akkor simán leírja és postai úton beküldi.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.25. 22:57

A hatóság köteles a honlapján elérhetővé tenni a megfelelő nyomtatványt.

gerbera317 # 2017.11.25. 22:05

Ha van jogi képviselőd, csinálja ő: ez a dolga, ezért fizeted. Ha nincs jogi képviselő, akkor meg nem vagy köteles használni ezt a nyomtatványt.

Kazi # 2017.11.25. 18:47

Senki nem tud segítni?
Sehol nem találok ilyet, csak a OBHGEPI_K01, OBHGEPI_K02 és a OBHGEPI_P24 ÁNYK elnevezésű nyomtatványok vannak, melyek hasonló tárgyúak, de azok szerintem nem jók ehhez. Valaki hozzáértő esetleg? S.O.S. kérem szépen!

Kazi # 2017.11.25. 17:02

Üdv! Közig. határozat bírósági felülvizsgálatának kérelmét a közig. végzés rendelkezése szerint "a jogi képviselővel eljáró fél a jogi képviselő teljes körű azonosítását biztosító és általános nyomtatványkitöltő űrlap benyújtás támogatási szolgáltatás (ÁNYK) igénybevételével köteles benyújtani." Milyen nyomtatvány ez és hol található, honnan lehet letölteni?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.03. 06:00

Egy év?

ezsuzsa # 2016.05.03. 05:46

Üdv Mindenkinek!
Meg tudná mondani nekem valaki, hogy mekkora csúszásra számolhatok a Kúria felülvizsgálatánál, illetve van-e lehetőségem arra, hogy utána érdeklődjek az ügyem állásának?
A 120 nap már januárban lejárt.
A választ előre is köszönöm!

ezsuzsa # 2016.02.04. 16:07

Köszönöm! Végül tényleg az 50. §-ra hivatkozva készítettem el. :)

ObudaFan # 2016.02.04. 14:30

Jogszabályi hivatkozásnak elég.

ezsuzsa # 2016.02.04. 11:49

Lewho!
Tudom, csak éppen a jogszabályra való hivatkozásnál elakadtam. Melyik paragrafusra hivatkozzak?
Melyik az amelyik alapján a bíróság elrendelheti a hatályon kívül helyezést és új eljárás indítását kezdeményezi?
Most találtam a 2004 évi CXL tv. 50 § (1) bek.-re, amely alapján a tényállás tisztázásának elmaradását, és a (6) bek. amely a bizonyítékok nem megfelelő értékelésére utal.
Elégséges ez egy új szakértői vizsgálat elrendeléséhez?
Köszönöm a választ!

lewho # 2016.02.04. 07:48

tipikus megtámadási ok, lehet rá hivatkozni.

A perben a kirendelt iü-i szakértő véleménye alapján lesz döntés

ezsuzsa # 2016.02.04. 06:49

Benne van. Bíróságon támadható jogszabálysértésre hivatkozással, ezért keresem a megfelelő jogszabályt.A határozathozó (Nyufig) ott hibázott, hogy a jogszabálysértő szakértői vélemény alapján hozott határozatot.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.03. 20:51

Nincs benne a határozatban, hogy bíróságon támadhatod?

ezsuzsa # 2016.02.03. 17:15

Obuda Fan!
Az özvegyi jog feléledéséhez 50 % egészségkárosodás kell, ezért orvosszakértői vizsgálatot rendelnek el. Közigazgatási eljárás. Kormányhivatal Rehab. szerve és az NRSZH végzi. A szakvélemény több ponton ellenkezőleg döntött a (rájuk kötelező) 7/2012. (II.4) Nemfi rendelettől.

ObudaFan # 2016.02.03. 17:01

DKrisz

El lehet allni a keresettol, csak kerdes, hogy erdemes-e. Az illeteket merseklik ebben az esetben, de te viseled a perkoltseget biztosan. Es nem biztos, hogy egy jo itelet a buntetoeljarasban nem jelenthet segitseget.

ObudaFan # 2016.02.03. 16:59

Miert volt jogserto a szakvelemeny? Milyen ugyben szuletett (ozvegyi joggal kapcsolatban milyen kozigazgatasi szervnek lenne barmk dolga?) Es mi koze a szakvelemenynek a donteshez?

ezsuzsa # 2016.02.03. 16:54

Kedves Fórumozók!
Megtámadhattok-e, jogszabálysértésre hivatkozva, olyan közigazgatási határozatot, amely jogellenes szakvéleményre alapozva született meg. Egész pontosan olyan orvosszakértői véleményről van szó, amelynél egyértelműen tudom bizonyítani a jogsértést. Itt egy özvegyi jog feléledéséről van szó, és fogalmam sincs milyen jogszabályra hivatkozzak. Segítségeteket előre is köszönöm!

DKrisz # 2016.01.30. 13:37

Tisztelt Fórumozók!
A kérdésem a következő:
Haláleset kapcsán közigazgatási határozat bírósági felülvizsgálatát kértem, mivel az abban foglaltakkal nem értettem egyet így azzal sem, hogy lezárták a vizsgálatot. Közben magánvádlóként feljelentést tettem a halálesettel kapcsolatban, így most nyomozás van folyamatban. Ebből kifolyólag okafogyottá vált a bírósági felülvizsgálata a közigazgatási határozatnak, de a tárgyalás napját már kitűzték. Van-e lehetőség a tárgyalás elkerülésére, tehát vissza lehet-e ezt vonni, vagy mindenképpen végig kell vinni?

Dr.Attika # 2015.07.21. 15:08

Szívesen. Annyit még hozzáfűzök, hogy ebben a perben csak a jogsértés megállapítására kerülhet sor. Ez arra jó, hogy megalapozza a közhatalom gyakorlása során okozott kár megtérítése iránt külön indítandó perben a jogalapot. Ebben a perben lehet követelni az üzletbezárásával kapcsolatos kárt, elmaradt hasznot, stb.

Jhering # 2015.07.21. 11:49

Dr. Attika,

nagyon köszönöm! Nagyon fontos volt.