Építési engedély


nanemaaa # 2018.11.07. 14:58

Adaszi

200.000 + 100.000 x 77 x 50% = 4.050.000,-Ft a közölt adatok alapján.
Hozzá jön még a terveztetés, az illeték, az esetleges szakhatóságok szolgáltatási díja, a hiteles tulajdoni lap költsége.

Adaszi # 2018.11.07. 08:09

Kedves nanemaaa!

Köszönöm a választ.
Még annyi kérdésem lenn ezzel kapcsolatba, hogy ennyek mennyi a költsége rám nézve?
Próbáltam utánaolvasgatni, és láttam hogy elvileg büntetést is szabnak ki, de azt már nem tudtam értelmezni a kormányrendeletbe, hogy ennek mennyi is a mértéke.
Az épület nettó alapterülete 77m2. Garázsnak és műhelynek épül.
Műemlék vagy ilyesmi nincs a közelben.

nanemaaa # 2018.11.05. 11:36

kontúrkontár
Épület bővítésnek minősül, így mérettől függetlenül építési engedély köteles tevékenység. Kivéve, ha természetes személy saját lakhatását célzó kizárólagos bővítését eredményező bővítési tevékenység, mert akkor egyszerű bejelentés. De terveztetni így is, úgy is kell. Az általad leírtak alapján a két lakáshoz tartozó közlekedő kerülne helyiséggé alakításra, így ez építési engedély köteles.

nanemaaa # 2018.11.05. 11:32

Adaszi
Lehet. Úgy hívják, hogy fennmaradási engedély.

kontúrkontár # 2018.11.01. 21:44

Kedves Fórumozók,

Egy budapesti társasház legfelső szintjén, a 4. emeleti lépcsőházból a hátsó folyósóra kilépve jobbra illetve balra nyilik egy-egy lakás. Ezen a szinten csak ez a két lakás van. A lakások bejáratai kb. 4-4 méterre fekszenek a lépcsőház bejárati ajtajának közepétől (jobbra illetve balra) vagyis kb. 8 méterre egymástól).
Ez a külső folyosó elég széles és a hó, eső is egyfolytában tépázza. Szeretnék szakemberrel terveztetni és építettni egy kulturált kinézetű (nem ócska), kis fedett üveg előteraszt, melyet egy ajtóval is ellátnánk. Referenciaként csatolok egy fényképet valami hasonló ötletről.
A kérdésem az lenne, hogy kell-e ehhez építési engedély, illetve, hogy lehetne ezt az ötletet életre kelteni? Vannak olyan méretek, kivitelezési megoldások melyekkel ki lehetne kerülni az építési engedélyt (ha ilyesmihez az szükséges)?

http://indafoto.hu/…1d6f654/user#…

Nagyon szépen köszönöm a választ, tanácsot!

Adaszi # 2018.10.30. 09:24

Sziasztok!

Azzal a kérdéssel fordulnék felétek, hogy utólagosan van lehetőség építési engedély kérésére?
A helyzet a következő lenne:
Garázs és műhely építsét kezdtük el, eredetieleg nem haladta volna meg a 100 légköbmétert, de végül nagyobb lett az építmény a tervezettnél, így most nagyjából 170 légköbméter. Tégla falazatú, és jelenleg még félkész állapotú (a falak állnak és a tető nemsokára rákerül).

Előre is köszönöm.

nanemaaa # 2018.10.02. 07:52

A felelős műszaki vezető a kivitelező alkalmazottja kell, hogy legyen, ergo ezért külön nem kellene fizetned. De ha teheti, a kivitelező ezt is leszámlázza neked. ;) :D

nanemaaa # 2018.10.02. 07:51

Az egyszerű bejelentés az elektronikus építési napló készenlétbe helyezésével valósul meg, melyhez csatolni kell a kiviteli terveket.

ikarus32 # 2018.09.30. 08:32

ingyenes a művezető és az e napló?
csak a tervezőre és a kivitelezésre kell számolnom költséget?

köszönöm

ikarus32 # 2018.09.30. 08:19

Köszönöm a választ, az egyszerű bejelentés mitz takar, légy szíves írjátok meg,

szükséges hivatalos terv, statikus, ilyen-olyan ellenőr vagy csak bejelentem hogy csinálom és kész?

Köszönöm a választ.

nanemaaa # 2018.09.24. 07:39

Ha jól értem, családi házról van szó. Ez esetben tök mindegy, hogy miből lesz a bővítmény, papírból, vagy betonból, mindenképpen egyszerű bejelentéshez kötött az építés.

nonolet # 2018.09.24. 07:38

KELL, minden lakás BŐVÍTÉSHEZ kell...

Csak az átalakítás mentes.

ikarus32 # 2018.09.24. 01:09

Sziasztok!

A házamat bővítem egy 20M2-es helységgel amely konyhaként fog működni.
Eme helységbe három irányból lehet majd bemenni:
1.bejárati ajtó
2.belülről a nappaliból
3.a hozzá épített 20m2-es teraszról
A konyhába nem vinnénk gáz csak az áramot,vizet,vizes fűtőrendszert (nem kellenne gázterv)

Kérdéseim:
1.ha az építmény könnyűszerkezetes elemekből lenne építve kell építési engedély?
2.ha téglából vagy Ytongból lenne építve szükséges az építési engedély?

Kérlek ha tudtok válaszoljatok.

Köszönöm.

Üdv.

nanemaaa # 2018.09.03. 13:21

A kérdés ott kezdődik, hogy mit nevezel te terasznak? Az építésügyi hatósági jogszabályok értelmében a „terasz a rendezett terepen vagy épületrész zárófödémén kialakított helyiséghez, önálló rendeltetési egységhez vagy azok közös közlekedőihez kapcsolódó, járható szilárd burkolatú külső tartózkodótér”, ergo épület bővítésről beszélünk, ami pl családi ház esetében egyszerű bejelentés köteles. De ha a terasz már megvan, és arra csak egy utólagosan felszerelt védőtetőt akarsz építeni, akkor nem engedély és nem bejelentés kötelese.

nonolet # 2018.08.22. 18:31

Az attól függ... kevés az infó.
pl. a magassága sem mindegy

arboczd # 2018.08.22. 12:08

Kedves Fórumtársak!

Igencsak eltévedtem a engedélyezési eljárás rendeleteiben. Egy 8x4m-es 6db pilléren álló monolit vasbeton teraszt szeretnék építtetni s mindenki mást mond, hogy mi a teendőm. Azt mindenki megerősítette, hogy engedélyhez nem kötött, de abban már van eltérés, hogy bejelentés köteles-e illetve ha nem, akkor e-napló köteles-e.

Kérlek segítsetek tisztázni a dolgot.

Köszönöm

nanemaaa # 2018.08.09. 09:24

Az.

nanemaaa # 2018.08.09. 08:19

Csak az a kérdés, hogy mennyire naprakész az önkori weblapja. A nemzeti jogszabálytár mindig naprakész.

nonolet # 2018.08.08. 18:35

A helyi rendelet ott van az önkori honlapján is... ott kéne lennie.

nanemaaa # 2018.08.08. 12:39

henax
Ne az építési hatósághoz, hanem a főépítészhez menj, és ne azt kérdezd, hogy építési engedély köteles-e a beépítés, hanem azt, hogy településképi bejelentés köteles-e. Esetleg kérdezd meg a helyi rendelet számát, és keresd meg a nemzeti jogszabálytárban. Olvasd is el, hogy megértsd!

nonolet # 2018.08.07. 14:17

Nem lehetetlen, csak sok lépéses ügy.

A lépések sorrendje és tartalma pedig fontos.

henax # 2018.08.07. 14:04

Köszönöm bár sokkal okosabb nem lettem. A környezetben az összes ilyen társashát be van építve, nem hiszem hogy lehetetlen lenne

nonolet # 2018.08.07. 13:49

Olvasmány...

Társasházi Monopoly a padlástérről

I.
nem egyhangúan, de többségben!
http://jogado.hu/…-tobbsegben/

II.
jó ötletekkel tele van a padlás! Vagy mégsem?
http://jogado.hu/…vagy-megsem/

III.
padlásterek ingatlan-nyilvántartási bejegyzése
http://jogado.hu/…-bejegyzese/

henax # 2018.08.07. 12:43

A lakszöv tud róla. Az alsó lakó lemondott a padlásrészről javunkra. Mindenki tudomásul vette+ aláírta, hogy a padlástér beépítésre kerüljön. A szövetkezett azt az infót adta, hogy csináljam meg nyilván kell nekem egy hatósági igazolás is, hogy kész van aztán földhivatalhoz és hozzájuk hogy bejegyezék ők is. Nem magamtól találtam ki, ezért is kell mindenről papír hivatalosan.

nonolet # 2018.08.07. 11:08

"4 lakásos társasház"

Hóhahóóóó... az egy kicsit más ügymenet.

Hisz a szövetkezet is érintett az ügyben.
Nélkülük nem fog menni a bejegyzés...