Levél a jegyzőnek.


SolnesM # 2017.03.15. 14:38

A ba'átom majd beszámol a fejleményekről is !

nanemaaa # 2017.03.14. 06:50

matthiasi
Nagyon szép levelet írtál. És mit remélsz tőle? A kérdés, hogy ez alapján ki és milyen jogalapon lesz képes a kedvedbe járni? Az építés bizonyítottan 10 évnél régebben történt, az eltelt idő bebizonyította, hogy életet és közbiztonságot a dolog nem veszélyeztet, a tulajdonosnak meg esze ágában nincs hetente a zálampolgárok kedvéért átalakítgatni az épületét. A következő jó szándékúnak meg a színe nem fog tetszeni, vagy az eső csatorna lesz rossz helyen. Aki csukott szemmel jár az utcán, könnyen megbotlik a járda szegélyben, vagy alálép a villamosnak. Mégsem várhatnánk el, hogy a lehetséges balesetek elkerülése érdekében szüntessék meg a településen a jármű közlekedést. Pedig gyaníthatóan közúti balesetből számszakilag is kimutatható mennyiség van, ellenben a korláttal.

matthiasi # 2017.03.13. 10:50

A közérdekű bejelentés, valamint a panasz, különböző jogintézmény”.

írja mosza t.társ.
Valóban.

matthiasi # 2017.03.13. 10:35

Én ugyan nem a jegyzőnek írtam... csak az illetékesnek.... telefonon nem ment, az automaták végtelenvilágába gabalyodtam.
Tehát a levél a modern kor technológiájával :

Tisztelt Rákos Mente Önkormányzat illetékesei !

   Egy közérdekű bejelentésem lenne.  Bp. Rákosligeten a vasútállomás ligeti oldalán áll egy jobbsorsra érdemes elárúsító bódé. Jelenleg bérlőre vár. Ennek a járda felöli oldalán van egy lépcső, amihez egy korlát is dukál. Ez is megvan. Viszont az a korlát a járda  50 % -áig belóg a járdaszelvénybe. Ez szerintem baleset veszélyes, a tulaj szerint nem, mivel már 25 éve így van

  A vasúttól a  buszhoz menve, aki gyorsan megy esetleg beleakadhat abba  szelvénybe lógó vascsőbe  és akár a lépe is leszakadhat.
 Azért mert eddig nem volt baleset az nem jelenti azt, hogy a jövőben nem lehet.
 Szóltam a tulajnak, de ő meg volt győződve az igazáról, mármint , hogy az úgy jó ahogy van.
 Kérem nézzék meg !
 10 perc oda, 5 perc a szemle majd 10 perc vissza, Na az ügyintézés már több lehet.

 Tisztelettel : Kákáncsómót- kereső Elek !bejelentő.

 ui. Maga az áthelyezés  nagyon egyszerű. Kell egy flex egy,  erősebb betonfúró egy fándli bekevert finom szemcsés beton. Egy nyisszantás a csőből, kettő luk a csőláb újhelyének, majd a betonnal rögzítve.

Egy jó szaki félóra alatt megcsinálhatja.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.21. 05:53

Azt hiszem, azt hogy "mikor lépett hatályba a rendelet", kérdésnek hívják.

nanemaaa # 2017.02.20. 06:44

Az nem panasz és pláne nem közérdekű, ha a zálompolgár nem tudja kiolvasni egy rendeletből, hogy mikor lép hatályba.

nanemaaa # 2017.02.15. 09:23

Egy rendelet hatálybalépése a rendeletben olvasható. Ha pl a kihirdetését követő 15 nap, akkor megnézed a rendelet számát, abban benne van a dátum, és hozzáadsz 15 napot.
Visszatérve az alap kérdésedre, ez lehet Ket szerinti 21 napos ügyintézési határidejű. (szerintem)

Mark210 # 2017.02.14. 11:13

A rendelet hatályára terjed ki a kérdésem. Mely önkormányzati szerveknél és mikortól hatályos.

nanemaaa # 2017.02.14. 06:38

Attól függ, hogy mit írtál. Ha a közigazgatási eljárás és szolgáltatás általános szabályai alá tartozó, akkor Ket. De lehet, hogy egyik sem.

Mark210 # 2017.02.13. 14:13

Tisztelt Fórumozók! Segítséget szeretnék kérni, ha egy helyi önkormányzati rendelettel kapcsolatban levelet írok a jegyzőnek akkor a közérdekű bejelentés/panaszos jogszabályban foglalt válaszadási határídők a mérveadóak? Vagy a ketben foglaltak?

Segítségeteket előre is köszönöm!