Adatkezelés tv


paxia # 2017.05.09. 16:36

Köszönöm a véleményeket.

chava # 2017.05.09. 10:57

Egyébként azzal, ha csak arról beszélünk, hogy a pedagógus hozzájárulása szükséges a nyilvánosságra hozatalhoz, már a hivatkozott törvény rendelkezéseit alkalmazzuk.

chava # 2017.05.09. 10:55

Bár nem ismerem a portfólió elbírálással stb kapcsolatos eljárást, gondolom, hogy a minősítés, elbírálás előtt a bíráló nem tudja, hogy nyilvánosságra kerül- e, vagy nem a doksi. Mivel személyes adatokat tartalmaz a portfólió, és ezeknek a nyilvánosságra hozataláról van szó, szerintem erre is ugyanúgy alkalmazható a törvény. Kérdés, hogy helyesen értelmezik - e törvényt erre vonatkozóan vagy nem, de ahhoz részletesebben kellene ismerni a folyamatot.

paxia # 2017.05.04. 15:58

chava :: köszi a véleményt, én is így gondoltam. A kifogásolt részeket kipixeleztem, legyen nekik rongybickli.

A probléma az, hogy volt egy kis "mibe kössünk bele" feelingje az egésznek, nem részletezném, hogy miért. A legjobb az egészben, hogy a diplomahonosítási okiratból a honosítást kérő nevét, tehát a portfólió beadójának saját nevét is anonimizálni kellett. Ez ügyebár nonszensz, hiszen a saját nevével mindenki nagyjából azt csinál, amit akar.

Mindezen túl, továbbra is kérdésem, hogy a konkrét eset valóban az idézett tv hatálya alá tartozik, avagy sem.

Minden jót: paxia

chava # 2017.05.04. 13:59

paxia,

Én az általad hivatkozott Info törvényben 3. § (10) bekezdést nem is találok, csak 10. pontot, ami az adatkezelés fogalmáról szól, de nem releváns az felhozott kifogásokkal(miért ne lehetne feltüntetve a honosítási okiraton a kiadmányozó neve?)

Ha ennyi a bajuk, hát anonimizáld az adatokat, ahol kérik és lehet, hadd legyenek boldogok.

paxia # 2017.05.03. 19:12

Köszi szépen! Belenéztem az útmutatóba. Ezt találtam benne:

"A pedagógus saját e-portfóliójának minősítésen túli nyilvánosságáról maga hozhat döntést."

Tahát ha a pedagógus NEM hozza nyilvánosságra a SAJÁT portfólióját, akkor nem is tartozhat az adatkezelési tv hatálya alá - szerintem, de cáfoljatok meg, ha nem így van.

Dr.Attika # 2017.05.03. 18:40

Kedves paxia!
Ugyan ki találta ki ezt a pedagógus 2. portfóliót?
Megnéztem az útmutatót. 146 oldal. Csak beleolvastam, de egy baromság. Az útmutató szerinti minősítésnek nem lehet megfelelni.

paxia # 2017.05.03. 18:17

Kedves jogászok!

A következő kérdéssel fordulok a szakértőkhöz:

Csináljuk a pedagógus II. portfóliót. A bírálótól kaptunk egy levelet, miszerint:

"A 2011. évi CXII. törvény az információs önrendelkezés jogáról és az információszabadságról szóló törvény 3.§ (10) bekezdésében foglaltaknak – jelenlegi tartalmában - nem felel meg a portfólió."

Tudniillik:

(1) A szakami életút részben megemlítettük azt a tanárt név szerint, akit példaképünknek tartottunk.

(2) Az egyik mellékelt dokumentumon látható az ügyintéző neve.

(3) A diplomahonosítás okiratán látszik a főosztályvezető (aláíró, a kiadmény hiteléül) neve.

A kérdésem a következő: az (1)-(3) pontok valóban megsértik a hivatkozott törvényt, vagy csak egy ügyintéző szokásos túlbuzgóságáról van szó?

A válaszokat előre is köszönöm, üdv mindenkinek: paxia