jogerő


Kincs # 2003.07.31. 16:47

Juhász írta - 2003.07.28 16:18
Szabálysértési eljárásnál kifogás beadására 8 nap áll rendelkezésre a korábbi példát említve 12.-én átveszi az ügyfél a határozatot, akkor 20.-án jogerős a határozat? Nagyon fontos mert ezen van a vita, szerintem igen, de a főnököm és az egyik kolleganő szerint 21.-én, a kilencedik napon. Bocs, hogy ennyire értetlenkedek, de fontos!
Üdv!Vitába szállnék másokkal.A szabálysértést nem ismerem, de az álligot igen.Szerintem a határozat átvételének napja(azaz a kezdőnap) is beleszámít a 15 napba.Az Áe. azt írja, hogy 'a határozat KÖZLÉSÉTÕL számított 15 napon BELÜL' lehet előterjeszteni a fellebbezést.A határozat közlése a kézbesítés megtörténtét(az aláírással igazolt átvételét) jelenti, tehát az átvétel napjától ketyeg a 15 nap, azaz a közlés/átvétel napja a 15 napból az 1. nap.Érthetőbben:ha vki június 1-jén veszi át a határozatot, onnan számít a 15 nap, a jún.1-je is belszámít, így jún.16-án lesz jogerős a határozat.A szabsban lévő 8 napon belüli kifogás(vagy panasz, hú, de h...lye vagyok hozzá!)nem az én asztalom, ahhoz pontosan ismerni kellene az Sztv. ide vonatkozó szó szerinti (nyelvtani) értelmezését.
Lehet vitatkozni....

Juhász # 2003.07.28. 14:18

Szabálysértési eljárásnál kifogás beadására 8 nap áll rendelkezésre a korábbi példát említve 12.-én átveszi az ügyfél a határozatot, akkor 20.-án jogerős a határozat? Nagyon fontos mert ezen van a vita, szerintem igen, de a főnököm és az egyik kolleganő szerint 21.-én, a kilencedik napon. Bocs, hogy ennyire értetlenkedek, de fontos!


Juhász Erzsébet

Koi Gyula # 2003.07.28. 13:39

A kezdonap nem számít bele.


legislator

Juhász # 2003.07.28. 12:47

Ezt értem, de ha mondjuk 15 nap áll rendelkezésre jogorvoslatra, akkor ha pl. 12.-án veszi át a határozatot 27.-én, vagy 28.-án lesz jogerős a határozat. Ha a 27.e szombatra esne, akkor 29.-e a jogerő időpontja.Köszi.


Juhász Erzsébet

Rexor # 2003.07.24. 14:15

Határozat akkor jogerős, ha ellen nem lehet rendes perorvoslattal élni (letelik a fellebezési határidő, lemond erről a fellebbezési jogról az ügyfél, másodfokú közig. szerv elbírálja).

Juhász # 2003.07.09. 19:36

Megdönthetetlenül vitatkozunk munkatársaimmal a jogerő számításásval kapcsolatban. Szeretném kérdezni, hogyan számítjuk ki,  hogy egy határozat mikor lesz jogerős?


Juhász Erzsébet