birtokvédelem


Forest Gump # 2010.03.08. 14:07

Tisztelt Jogtudók!

A következő érdekes szituáció történt Bp.-en, egy társasház saját tulajdonát képező területen:

A (társasházban lakó) szomszédaimmal hármasban nyírtuk a füvet a ház előtt. Előkerült pár sörösüveg is. Valamelyik kedves szomszéd kihívta a közterületfelügyelőket, akik kijelentették, hogy közterületen nem ihatunk alkoholt.

A társasház tulajdona a ház körüli 4m-es sáv.

Megbűntethet?
Én felszólíthatom, hogy hagyja el a magánterületet?

FG

nanemaaa # 2010.01.11. 16:04

Lehetne...de leginkább kártérítési igény. Ahhoz meg per kell. Talán pont ezért ilyen nyugodt az e-on. Mellesleg mint kutatás valóban jogszerű részéről, de a kártérítési igény is jogos.

tauben # 2010.01.11. 12:53

T.Cím!
A jegyzőhöz fordultak birtokháborítás ügyében. Az illető a külterületen lévő erdejébe - elmondása szerint - az E.ON nyiladékolási munkálatokat végzett az ő tudta nélkül. A tulajdonos szerint őt ezzel jelentős kár érte. Kérte az E.ON-t egy közös bejárásra, ők azt mondták törvényesen jártak el.A tulajdonos szerint az ott hagyott ágak, elvitt vastagabb fatörzsek, az erdő állapotának lerombolás kár, kártérítés kér. Igazándiból nem értem a helyzetet, nem tudom mit kezdjek vele, mint birtokháborítással. AKár lehetne lopás is, nem?

tauben # 2010.01.11. 12:53

T.Cím!
A jegyzőhöz fordultak birtokháborítás ügyében. Az illető a külterületen lévő erdejébe - elmondása szerint - az E.ON nyiladékolási munkálatokat végzett az ő tudta nélkül. A tulajdonos szerint őt ezzel jelentős kár érte. Kérte az E.ON-t egy közös bejárásra, ők azt mondták törvényesen jártak el.A tulajdonos szerint az ott hagyott ágak, elvitt vastagabb fatörzsek, az erdő állapotának lerombolás kár, kártérítés kér. Igazándiból nem értem a helyzetet, nem tudom mit kezdjek vele, mint birtokháborítással. AKár lehetne lopás is, nem?

tauben # 2010.01.11. 12:53

T.Cím!
A jegyzőhöz fordultak birtokháborítás ügyében. Az illető a külterületen lévő erdejébe - elmondása szerint - az E.ON nyiladékolási munkálatokat végzett az ő tudta nélkül. A tulajdonos szerint őt ezzel jelentős kár érte. Kérte az E.ON-t egy közös bejárásra, ők azt mondták törvényesen jártak el.A tulajdonos szerint az ott hagyott ágak, elvitt vastagabb fatörzsek, az erdő állapotának lerombolás kár, kártérítés kér. Igazándiból nem értem a helyzetet, nem tudom mit kezdjek vele, mint birtokháborítással. AKár lehetne lopás is, nem?

tauben # 2010.01.11. 12:52

T.Cím!
A jegyzőhöz fordultak birtokháborítás ügyében. Az illető a külterületen lévő erdejébe - elmondása szerint - az E.ON nyiladékolási munkálatokat végzett az ő tudta nélkül. A tulajdonos szerint őt ezzel jelentős kár érte. Kérte az E.ON-t egy közös bejárásra, ők azt mondták törvényesen jártak el.A tulajdonos szerint az ott hagyott ágak, elvitt vastagabb fatörzsek, az erdő állapotának lerombolás kár, kártérítés kér. Igazándiból nem értem a helyzetet, nem tudom mit kezdjek vele, mint birtokháborítással. AKár lehetne lopás is, nem?

tauben # 2010.01.11. 12:51

T.Cím!
A jegyzőhöz fordultak birtokháborítás ügyében. Az illető a külterületen lévő erdejébe - elmondása szerint - az E.ON nyiladékolási munkálatokat végzett az ő tudta nélkül. A tulajdonos szerint őt ezzel jelentős kár érte. Kérte az E.ON-t egy közös bejárásra, ők azt mondták törvényesen jártak el.A tulajdonos szerint az ott hagyott ágak, elvitt vastagabb fatörzsek, az erdő állapotának lerombolás kár, kártérítés kér. Igazándiból nem értem a helyzetet, nem tudom mit kezdjek vele, mint birtokháborítással. AKár lehetne lopás is, nem?

tauben # 2010.01.11. 12:51

T.Cím!
A jegyzőhöz fordultak birtokháborítás ügyében. Az illető a külterületen lévő erdejébe - elmondása szerint - az E.ON nyiladékolási munkálatokat végzett az ő tudta nélkül. A tulajdonos szerint őt ezzel jelentős kár érte. Kérte az E.ON-t egy közös bejárásra, ők azt mondták törvényesen jártak el.A tulajdonos szerint az ott hagyott ágak, elvitt vastagabb fatörzsek, az erdő állapotának lerombolás kár, kártérítés kér. Igazándiból nem értem a helyzetet, nem tudom mit kezdjek vele, mint birtokháborítással. AKár lehetne lopás is, nem?

Magdi79 # 2010.01.05. 11:07

Akkor megszüntetem az eljárást, köszönöm a segítséget!

Magdi79 # 2010.01.05. 11:06

Akkor megszüntetem az eljárást, köszönöm a segítséget!

Magdi79 # 2010.01.05. 11:05

Akkor megszüntetem az eljárást, köszönöm szépen a segítséget!

Magdi79 # 2010.01.05. 11:05

Akkor megszüntetem az eljárást, köszönöm szépen a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.05. 10:39

Jól gondolod, a bíróságnak van hatásköre. De attól még birtokvédelem.

Magdi79 # 2010.01.05. 10:12

Tisztelt Szakértők,

tehát a tulajdonos több mint egy év eltelte után is kérhet birtokvédelmet? Nekem is van egy olyan ügyem, ahol a volt házastárs több éve elhagyta a máig közös tulajdonú lakást, néhány hete vissza akart oda menni, de nem jutott be, ezért birtokvédelmet kért. A házban már nincsenek dolgai, az exférj szerint, de szerinte voltak, illetve vannak. Vagyonmegosztás itt sem volt. Én eddig úgy gondoltam, hogy ez már nem hatósági ügy, hanem bírósági.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.12.23. 10:15

Ez már bírósági.

Fizessétek ki.

Dóra11 # 2009.12.23. 09:58

A háborút már a volt feleség elindította a birtokvédelmi üggyel. Amúgy nem a dolgaiért akar csak bejutni, hanem használni is akarja, mert az ő tulajdona. Azt nem tudom eldönteni, hogy jár-e neki birtokvédelem, vagy ez már bírósági ügy.

monalisa1 # 2009.12.23. 08:49

Két év elég hosszú idő, ennyi idő alatt más is lecserélte volna a zárat - bármi okból is.

Az ex vélhetően ha nem is lakni de a dolgaiért akart bejutni - jogos, azonban az ő hibája (is) hogy előzetesen erről nem szólt.

Mindenesetre nem kellene "háborút" inditani a történtek miatt. Egyeztessenek időpontot és bizonyára nem lesz akadály a bemenetelnek.

A mindmáig közös tulajdon dolgát előbb-utóbb rendezniük kell...

"Mona"
laikus hozzászóló

Dóra11 # 2009.12.23. 08:36

Tisztelt Szakértők, birtokvédelmi ügyben kérek segítséget. 2 éve elvált egy házaspár, vagyonmegosztást nem kértek. A ház kettőjük tulajdona, a volt feleség elhagyta, benne a holmijaival, most a férj lakik benne az új családjával. Egy levélben a férfi megígérte a volt feleségének, hogy használhatja a ház felét, mert ő nem használja. A feleség néhány hete be akart menni, de nem jutott be, mert lecserélték a zárat. Birtokvédelmet kért, lehet adni neki? Itt ténykérdés vagy jogkérdés van? Köszönöm szépen!

nanemaaa # 2009.11.12. 15:52

Az adásvételire gondoltam, amit az eladóval kötöttél.
Ha a "beköltözött féllel" is lenne, akkor eleve nem lett volna kérdésed.

gabcika01 # 2009.11.12. 15:49

Azzal a félel aki beadta a birtokvédelmet nincs szerződésem ugyanis neki papíron semmi köze az ingatlanhoz, még csak azt sem tudja leigazolni hogy ő valaha egy percet is lakott ott.
Tehát nem is értem hogy egyáltalán mire alapozva kérhet birtokvédelmet?
Rá utalás sehol nincsen hisz ez az ingatlan x volt akivel kötett a adásvétei szerződés.

nanemaaa # 2009.11.12. 15:39

Szerződést olvasd el, van-e benne utalás a lakóra. vagy bármire, ami ezzel összeköthető.
Ha nincs, per és tehermentesen vetted, akkor bírósághoz fordulhatsz. Vagy birtokvédelmet és kényszerkiköltöztetést kérve, vagy megtámadod a szerződést, hogy valótlan adatokat tartalmaz. Kérdés, hogy ki és mit tud bizonyítani. A szerződés hogyan rendelkezett a birtokbaadásról?

gabcika01 # 2009.11.12. 15:19

de nem lakik ott csak ezt állítja és soha nem is volt tulajdona benne.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.12. 15:01

Jókor kérdezed. Mert ha azt mondom, hogy nem vennék lakott házat, akkor azzal mire mész?

gabcika01 # 2009.11.12. 14:51

A következő lenne a kérdésem ha veszek egy házat x-től utánna be akarok menni a lakásba de kihivják rendőrséget és feljelentenek és birtok védelmet kérnek ellenem (x volt férje hogy ő még ott lakik) azonban hogy tudja ezt be bizonyítani (ha nincs bejelentve, nincs a tulajdoni lapon, tanukkal nem tudja igazolni) mit tennétek hasonló ügyben hogyan oldanatok meg??

kicsiméhecske # 2009.06.01. 08:44

jack4:Köszönöm!