Jogi segítségkérés

gerbera317 # 2021.10.09. 15:28

A levéltitok akkor is levéltitok, ha abban csak annyit írsz, hogy "tegnap péntek volt, előtte két nappal pedig szerda". Ha ezt illetéktelen elolvassa, akkor azzal megsérti a levéltitkot.

Levente # 2021.10.09. 12:59

Akkor sem sérti meg ha a tulajdonomban levő lakásokról írok amelyben szociális érzékenységem miatt többgyerekes (6) roma családot fogadok be ? A levelem írása után egy nappal egyébként ez ügyben egy volt kollégát küldtek rám információért ez ügyben , hogy igazat írtam-e a levélben.

gerbera317 # 2021.10.09. 08:19

Ja, de. Bocs.

gerbera317 # 2021.10.09. 08:18

Nem lehet, hogy ezt kérdésnek szánta?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.10.09. 06:17

Akkor sem.

Levente # 2021.10.08. 19:20

Abban az esetben sem sérti meg a levéltitkot ha a származásomról és vallási meggyőződésemről is írok és nem szeretném ha más is olvasná a levelet.

drbjozsef # 2021.10.07. 12:26

Levente,

Nem. A címzett nem tudja elkövetni a Btk. szerinti levéltitok megsértését, mert ő jogosult megismerni annak tartalmát. A te kérésed pedig nem törvény, ha szükséges továbbküldheti. Ha olyan személyes adatod van benne, amit ő kezelhet, más pedig nem, akkor más esetleg szóba jöhet. De nem valószínű.

Ne írj olyat, amit nem akarsz, hogy megtudja a nagyfőnök.

Levente # 2021.10.07. 12:01

Tisztelt Szakértők !

Egy érdekes üggyel kapcsolatosan várom a segítségetek. A volt cégemmel konfliktusban állok. Leveleket szoktam küldeni a tulajdonosnak és a cégvezetőnek. Arra kérem , hogy ne küldjék át másnak " levél csak nekik szól ". Ha ennek ellenére átküldik a cégvezetőnek azzal nem sértik a levél titkot ?

Tisztelettel : Levente

Kovács_Béla_Sándor # 2021.09.14. 12:55

Csak bejelented. De az áttétel messze nem automatikus.

kuplung # 2021.09.14. 09:44

hogyan lehet elfogultságra hivatkozva más megyei biroságra áttetetni ügyet. kell valami formanyomtatvány? vagy csak bejelentem? vagy mi?

vicaa88 # 2021.08.24. 11:42

Köszönöm .

drbjozsef # 2021.08.24. 11:37

azon túl hogy csak aláírt egy papírt.

Az sajnos pont elég is ahhoz, hogy ne tudjon ebből kimászni.

vicaa88 # 2021.08.24. 09:40

Miért lenne a kezes csaló? Ezt nem értem neki semmi köze nem volt felvett pénzhez. Ha jól tudom egy vállalkozást akart indítani vagy meglévő vállalkozáshoz vettel fel a hitelt az adós. A kezesnek semmi köze az egészhez azon túl hogy csak aláírt egy papírt.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.08.24. 09:31

Ugyan.
Örüljön az a kezes, ha nem jelenti fel a hitelező csalásért az adóssal együtt.

vicaa88 # 2021.08.24. 07:44

Tisztelt Szakértők!

Nem tudom melyik részlegbe kellene feltennem a kérdésemet mert ez elég sokrétű sajnos így is csak nagyon tömören tudom összefoglalni a helyzetet ami a következő.
Egy ismerősöm kezességet vállalt egy hitelfelvételnél .
Természetesen az adós nem fizetett a banknak és tudtommal nincs is se a nevén semmi és fizetése sincs tehát teljesen behajthatatlan a tartozás . így a kezesen próbája a bank behajtani a tartozást ami több száz milliós nagyságrendű.
Amire a hitel fel lett véve az nem valósult meg a pénz el lett költve. Így a kezes nagy bajban van. Neki sincs a nevén semmi és így nem is lehet majd sose. Abban kérném a segítségüket hogy ilyen esetben nem lehet valahogy a kezesség megszüntetését kérni valamilyen módon megtámadni a szerződést? Vagy örök életre adós lesz a kezes?
Amire a bank pénz adott és amiért kezességet vállalt a személy nem valósult meg plusz évek óta a bank egy forintot sem tud behajtani. Lehet e pert indítani az adóssal szemben estetleg lehet e semmis a kezességi szerződés vagy van idő hogy elévül a tartozás?
Kérem segítsenek lehet e esetleg valami apró remény ebből a helyzetből való kikecmergésre!

Köszönöm előre is a segítséget!
Ildikó

oligaliga # 2021.07.16. 18:27

Zoltanuss

Melyik szolgáltató?

Botanicus # 2021.07.16. 12:59

Suheezsani

Az önkormányzat szociális vagy gyermekvédelmi osztálya segíthet

Botanicus # 2021.07.16. 12:55

Zoltanuss

A fogyasztóvédelmi hatóság erre éppen megfelelő ha megalapozott a panasz

Zoltanuss # 2021.06.30. 07:52

Egyik ismerős érdeklődött a véleményemről és segítséget kért.
A lényege, hogy az egyik monopolhelyzetben lévő szolgáltató működésével, főleg a lakossági ügyvitelével elégedetlen.
Konkrétan az ügyfél szolgálattal és bizonyos jogértelmezésével nincs megelégedve.

Kérdezi tőlem, hogy feljelentheti e őket ?

Mondtam neki, ne feljelentsd , hanem élj panasszal.
Aztán kérdezte még, hogy lehetnek e retorzíók ellene ?

Ilyen apróságok, mint hosszú a telefonos várakoztatási idő ( néha 3 /4 óra ), semmitmondó válaszok, túlszámlázás stb.
Tehát mi lehet a reakciója a szolgáltatónak ?
Kizárja a szolgáltatásból az illetőt ... netán ellen panasszal él... pl. jó hírnév megsértése miatt.
Vagy hagyja ki a szolgáltatót és eleve a felügyeleti szervévéhez forduljon ?
Nos én pedig a Ti véleményetekre várok !

Suheezsani # 2021.06.25. 11:13

Sziasztok!
Lehet,hogy a téma nem idevág de segítségre lenne szükségem.
Nyáron mennénk Horvátba. Van 3 gyerköcöm, 2 a volt páromtól.
Ő már évek óta börtönben van,nincs kontakt,nincs semmi határozat,biró akarmi..
Olvastam cikkeket ott azt írják hogy nyaraláshoz nem kell az engedéllye de ezek 18 as cikkek.
Segítsetek lècci, kell valami papír hogy elmenjünk nyaralni?

nanemaaa # 2021.06.25. 08:51

gerbera317
Szerintem jogos az ismeretlen tettes elleni feljelentés. A panaszos nem tudhatja, hogy kinek a nevén van az adott bankszámla, és azt sem, hogy kinek van ahhoz hozzáférése.
Ha konkrét személyt nevez meg, egy pillanat alatt belefut egy rágalmazási perbe, és ő marad alul.

gerbera317 # 2021.06.25. 07:18

Nevet, várost, és bankszámlaszámot tudok
És akkor miért ismeretlen az elkövető? Jó, a név és a város lehetnek kamu, de a bankszámla konkrét tény, és a számlatulajdonos ill. a számla fölött rendelkezők személye a nyomozóhatóság előtt nem marad ismeretlen.

nanemaaa # 2021.06.24. 06:49

Gondolom először érdemes lenne ráírni, hogy mi a gond. Ha közben eltűnik, és nem válaszol, akkor egyértelműen csaló, és naná, hogy lehet feljelentést tenni. Érdemes hozzá csatolni a megelőző levelezést, no meg az átutalás megtörténtének igazolását.

vaan # 2021.06.23. 14:25

Üdvözlet!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy fórumon vásároltam egy terméket magánszemélytől. Sajnos előre utálás után ígérte hogy küldi a terméket :( A termék sajnos nem érkezett meg, a pénz elutalva. Nevet, várost, és bankszámlaszámot tudok. Ez alapján ismeretlen tettes ellen lehet e feljelentést tenni?

Köszönöm a választ!

LL.M. # 2021.05.19. 08:33

Üdv!
A panasz benyújtásához semmilyen elvárt metodikára nincs szükség. Be kell nyújtani, majd elbírálják. (2013. évi CLXV. törvény.)