Akciós férficipők - Diszkrimináció


wers # 2019.04.06. 07:15

Szerintem szabad kereskedelem van, és az eladó azt akcióz le, amit ő akar.

Pl. van, hogy a pudingporokat akciózza egy kereskedő, de adott márkából többnyire csak a vaníliát és a csokoládét esetleg a puncsot. Milyen diszkrimináció, hogy én az epret szeretném akciósan.

Derrick # 2019.04.06. 07:07

Értem.
Habár bőrcipőkről van szó, ott az előállítási költség azért több lehet másfél dollárnál, de nem ez a lényeg.

Hanem, hogy ha egy 30 ezres férficipőt leakcióznak 20 ezerre, akkor legyen már elérhető normális méretben is, ne csak 40-41-es számban.

drbjozsef # 2019.04.05. 17:35

Derrick,

Kevered a szezont meg a fazont.

Te írtad : A GYÁRTÁSUK.

Egy huszonötezres Nike cipő előállítási költsége cca másfél dollár. Ugyanaz a cipő GYÁRTÁSA különböző méretben legfeljebb pár forint különbséget jelenthet, és nem is feltétlenül a nagyobb javára.

Az, hogy a boltban mennyi, az teljesen más tészta.

Derrick # 2019.04.05. 14:38

drbjozsef

5-10-12 ezer ft-tal!
Linkeltem egy példát.

https://www.ecipo.hu/…y-olive.html

lajcsó # 2019.04.04. 11:44

Az, hogy neked nem jutott 43-as akciós cipő nem diszkrimináció, hanem pech.

drbjozsef # 2019.04.04. 09:18

Megértem, hogy a kisebb méretű cipőket szívesebben akciózzák le, szimplán mert kevesebb anyagból készültek, olcsóbb volt a gyártásuk, mint mondjuk egy 46-osé.

Ja, kb. 50 forinttal. Sőt, nem is, inkább drágábbak, mert a kis méretet nehezebb varrni, és akár fél perccel is tovább tarthat.

oligaliga # 2019.04.04. 08:30

Derrick

Ez üzletpolitika. Azért akciós, mert már csak az maradt.

Derrick # 2019.04.04. 07:42

Sziasztok!

Lehet, hogy teljesen off topic a kérdésem.
Megfigyeltem, hogy a különféle oldalakon az akciós férficipők majdnem mindig kis méretűek, többnyire 39-40-41-42-es méretűek. Magyarul gyerek-kamasz méretűek, hisz a legtöbb férfinak 43-46-os lába van.
Ez nem diszkrimináció? Vagy belefér az üzletpolitikába?
Megértem, hogy a kisebb méretű cipőket szívesebben akciózzák le, szimplán mert kevesebb anyagból készültek, olcsóbb volt a gyártásuk, mint mondjuk egy 46-osé.
De rendkívül kiábrándító, amikor a kinézett akciós cipő csak kis méretben elérhető. Így hiába akciós, mégse tudod megvenni.