Babaváró támogatás / Falusi CSOK


Idzs 24 # 2019.08.01. 20:22
Nem szakértő vagyok de tudok segíteni a Babaváróval mi is benne vagyunk. Csak 2019.07.01 utáni születésű gyerekre járnak a következők 1 gyermek: kamatmentesség
  • > 3 évre fel lehet függeszteni a hitelt ha megszületik
2 gyermek : elengednek azt hiszem 30%-ot a fent maradt tartozásból, lehetőség van újabb 3 év felfüggesztésre 3 gyerek a teljes fent maradó összeg elengedése Egyből kamatmentességgel kezdődik a hitel pl 10 millió törlesztője kb 46 ezer ft

A lényeg hogy az első gyereknek 2019.07.01 után kell születnie aki előtte született sajnos nem számítják.! Ha igénybe veszitek akkor az első gyermeknek 5 éven belül meg kell születnie, ha ez nem teljesül a 10 millós hitelnél 46 ezr ft helyett 78 ezret kell fizetni az első 5 év kamatát is vissza kell fizetni mivel nem teljesült az első gyermek születése.
_Szabadfelhasználású

  • itt nincs gyermek vállalási kötelezétsége (nem kell előre megmondani hány gyerekre veszed fel)

Falusi Csok
Igényelt összeg felét lehet csak felújításra fordítabi másik feléből ház vásárlás lehetséges
Meg kell nézni hogy a település rajta van - e listán
Sajnos ennyjt tudok ebben segíteni

Remélem valamennyit tudtam segíteni :)

Renáta87 # 2019.07.15. 12:19

Tisztelt Szakértő!

A mai napon személyesen próbáltam érdeklődni az egyik Takarékszövetkezetben a most bevezetett családi kedvezményekről. Minden kérdésemre nem tudtak választ adni, azt tanácsolták telefonon érdeklődjek. Többször próbálkoztam telefonálni, eddig sikertelenül, ezért is választottam az érdeklődés elektronikus formáját.

Elsősorban a "BabaváróTámogatás" felől szeretnék érdeklődni, mi is igénybe tudjuk-e venni?

Én 32 éves vagyok, férjem 34 éves, mindkettőnknek ez az első házassága, melyet 2015. 08. 08-án kötöttünk. 3 éves folyamatos munkaviszonyunk mindkettőnknek van. Már van egy meglévő gyermekünk, aki 2,5 éves. Jelenleg 14 hetes kismama vagyok.
2018. augusztusában igényeltük és kaptuk meg a CSOK-ot két gyermekre, használt lakás vásárlásra. A második gyermekünket 2020. év elejére várjuk, tehát ekkor teljesül minden feltétel a két gyermek meglétét tekintve.
Itt lenne az a kérdésem, hogy ebben az esetben a Babaváró támogatásra jogosultak vagyunk-e?

A másik kérdésem az lenne, hogy kistelepülésen élünk, 5,000 fő alatt van a község lélekszáma.
A már megigényelt CSOK mellett igényelhetjük-e a Falusi CSOK-ot is lakás korszerűsítésre, felújításra?

Esetleg a BAbaváró Támogatást és a Falusi Csokot is igénybe lehet venni egyszerre?

Válaszukat előre is köszönöm!

Tisztelettel:RJ.Renáta