Ingatlan ajándékozás!


gerbera317 # 2019.07.23. 09:37

így édesanyám lett a 100% tulaj
Nem stimmel a számtan. Tudod te, mit jelent az, hogy '100 százalék'?
Én kifizettem a nővéreimet, és egymás között írtunk szerződést hogy ami ajándékozás volt igazából vétel volt
Itt valami nem kerek. Ha kifizetted őket, akkor az eleve nem ajándékozás volt, hanem vétel. Ilyenkor nem szokás beleírni a szerződésbe, hogy "höhö, ez nem ajándékozás, hanem adásvétel". Az sem világos, hogy milyen tanúkat emlegetsz. Ha nem ellenjegyezte ügyvéd a szerződést, akkor a tulajdonjogod sincs bejegyezve, tehát nincs is mit visszakövetelnie a nővérednek.
Akarsz róla beszélni? De értelmesen...

kérdő1 # 2019.07.22. 20:26

Üdvözlöm ! Van egy ingatlanunk,azt édesanyám nagyobb részét képviselte.Mi 3 testvérek kisebb részét. (arányokat nem tudom mik voltak). Édesanyám haszonélvező. Nos 2 nővérem édesanyámnak ajándékozta a kis részüket. így édesanyám lett a 100% tulaj.Ő azt nekem ajándékozta tovább az egészet ügyvéden keresztül.Én kifizettem a nővéreimet, és egymás között írtunk szerződést hogy ami ajándékozás volt igazából vétel volt,és hogy később nem követelőzhetnek semmit. 2 tanúval + haszonélvező édesanyám is alá írta mint 3. tanú.
Egyik nővéremmel rosszba lettem,fenyegetőzött vissza követeléssel.Mit tehet? Félhetek?