Kamu profil


Lajcsika # 2019.08.27. 10:29

Sziasztok!

Instagramon egyik munkatársamat elkezdte kiosztani egy álprofil. Elmondta róla a véleményét. Káromkodott stb...
Kiderült, hogy csak szórakozik, bocsánatot kért, le is törölte a fiókját. Azóta nem jelentkezett. Ezért fel lehet jelenteni, vagy engedjem el a fülem mellett?
Nem nagyon értek a közösségi médiához, az unokáim tanítanak. :)

Válaszokat előre is köszönöm!

Lajos, 55 éves


Id?s bácsika, aki csak nézegeti a fórumot. :)

Lajcsika # 2019.08.27. 10:31

Ami lemaradt, hogy 18 évesnek adta ki magát, és utána írta, hogy szórakozik


Id?s bácsika, aki csak nézegeti a fórumot. :)

sortie # 2019.08.28. 10:57

Van némi ellentmondás a hozzászólásban.

Az egyik mondatában azt írja, hogy a munkatársáról van szó, majd kiderül, hogy önről.

"egyik munkatársamat elkezdte kiosztani egy álprofil"

"vagy engedjem el a fülem mellett?"

Engedje el a füle mellett.

Amíg csak nézegeti a fórumot és egy ilyen viszonylag egyszerű tény is ellentmondásos, addig nem javasolt "jelentgetni". Mi lesz a renőrségen, vagy a bíróságon, ha a történeti tényállást sem tudja a valóságnak megfelelően előadni?

Egyebekben a lentieket nem elég állítani, polgári perben bizonyítani is tudni kell.

2016. évi CXXX. törvény a polgári perrendtartásról

265. §

(1) Törvény eltérő rendelkezése hiányában a perben jelentős tényeket annak a félnek kell bizonyítania, akinek érdekében áll, hogy azokat a bíróság valósnak fogadja el (a továbbiakban: bizonyítási érdek), továbbá a bizonyítás elmaradásának vagy sikertelenségének a következményeit is ez a fél viseli.

Példálul perköltség viselés...

SolnesM # 2019.09.27. 18:07

Lajos, 55 éves Lajos, 55 éves !
Akkot Te még fiatal ember vagy !!
De hát minek az instragram, a faszbuk meg más ilyen megkülönböztető kettős mércés felület neked ??
Nekem másutt van vagy 45 Nick nevem, vagy 60 ezer hozzászólásom , az internet egy végtelen Óceán.
De van ami jó benne. Pl. az email jeimet 17 évre vissza kereshetem, pedig messze vagymok a profiktól. Nagyon !

SolnesM # 2019.09.27. 18:11

Ezért fel lehet jelenteni, vagy engedjem el a fülem mellett?
Kérdezi Lajoska az 55 éves. Persze hogy lehet, de néha azért lehetnek következményei.
Úgyhogy jobb nem foglalkozni az üggyel.

Adam96 # 2019.11.01. 13:06

Sziasztok.Elmondanam mi tortent velem es ezzel kapcsolatba segitseget kerni.Volt egy kapcsolatom aminek vege lett de nem haraggal valltunk el csak mas volt az eletcelunk.A volt baratnomet megkornyekezte egy drogos jogsi nelkul teherautot vezeto emberke aki halal feltekeny lett ram elkezdte zsarolni a lanyt hogy ha ez meg az nem tortenik meg akkor annak kovetkezmenyei lesznek erre kicsit bepoccentem de nem csinaltam semmit.csinalt egy kamu fb profilt majd rairt sajatmagara had ne mondjam mikkel illette a lany majd oda setalt alany szuleihez es eloadta hogy en irtam ezzel ram haragitva az egesz csaladot.Ha ezekkel a dolgokkal bemennek a rendorsegre viszonozhatnam a szivesseget?

gerbera317 # 2019.11.03. 08:15

Ha erre szakosodott jogászra bízod a dolgot, ő kihozhat ebből valamit. Saját magadban inkább ne bízz.
Olyan gépkocsi-vezető, akinek nincs drogos jogsija, rengeteg van. Én is ilyen vagyok. A fogalmazást mindenképpen bízd jogászra.