Szomszéd


Kriszti 999 # 2019.09.02. 08:30

Sziasztok!

Kb 2 éve költözött a szomszédba egy idősebb házaspár. A férfi nyugdíjas, és nagyon unatkozik. A gondom, hogy minden zajjal járó tevékenységet az utca fronti részen az ablakunkhoz egész közel csinál, hiába van óriási kertje hátul. Emiatt én tavasszal, nyáron, ősszel a nappaliba, és a hálószobába ablakot nyitni nem tudok. Flexel, kalapál, csörög, csattog, vagy fűrésszel fát vág. Tavaly 3-4 hónapon keresztül minden áldott nap 8-10 órán keresztül vágta a fát . Idén most kezdte el, napok óta reggeltől megállás nélkül csinálja. Itthon vagyok veszélyeztetett terhesen, egész nap ezt hallgatom, ablakot nyitni nem lehet... Ha épp nem csattog, kalapál, fát vág, flexel, akkor sem tudok még a teraszomra sem kiülni, mert mindannyiszor azt vettük észre, hogy beáll a telkén velünk szembe, csípőre tett kézzel, és bámul. Nem vagyok szívtelen, tudom hogy kell vágni fát, de ha van egy óriási hátsó kertje, akkor miért nem ott szórakozik...Tavaly a szomszéd beszélt vele, nem sok sikerrel. Mit tehetek? Nekem tényleg fél napokat ezt hallgatnom kell? A csukott ablakon keresztül is ugyanúgy hallom.. Reggel 7-ől este 9-ig kint eszi a fene, vagy zörög, vagy bámul. Nekem ez már borzasztó frusztráló.Ha beszélek vele, de nem érdekli, a rendőröket kihívhatom? Valami megoldást kéne találnom, mert kibírhatatlan itthon .Sajnos a jegyzőnk támogatja általában a hülyéket is...tőlük segítséget nem igazán várhatok.

nanemaaa # 2019.09.02. 10:07

Mégis talán a szép szó erejében kellene bizakodni, de ha nem megy, akkor a jegyzőhöz érdemes birtokvédelmi kérelmet beadni.