Meghatalmazás


csuli # 2019.09.07. 14:00

Üdvözlöm a Fórumot!

Érdeklődöm, hogy külföldi állampolgár aki Magyarországon bejegyzett ingatlannal rendelkezik (lakcíme nem biztos hogy ugyanaz)
hogyan milyen formában kell meghatalmazást kitöltenie, hogy az teljes bizonyító erővel rendelkező magánokirat alaki és formai feltételeinek megfeleljen.Az illető egy szót sem tud magyarul.
A meghatalmazást magyar állampolgár részére adja, magyarországi ügyintézéshez.

Ennek ellenére leírhatja sajátkezűleg magyarul, "segítséggel" aláírja és kész. Vagy a dologm nem ilyen egyszerű?

Sherlock # 2019.09.07. 15:02

Ez nagyon nem ilyen egyszerű. Keress fel ügyvédet, ez a maszekolt meghatalmazás nem lesz jó.

csuli # 2019.09.07. 15:18

Igen én is aggályosnak tartom.

Ugyanis aki "vezeti a kezét" a meghatalmazónak, ráadásul Ő a meghatalmazott, nem biztos hogy hitelesen fordítja le a meghatalmazó akaratát.

Tehát ilyen esetben kell-e mind a két nyelven leírni a meghatalmazást /megbízást/.
Vagy továbbmegyek kell-e hitelesített fordítás?

Immaculata # 2019.09.07. 15:45

A meghatalmazást párhuzamosan, két nyelven kell megírni és kint a magyar konzulátuson hitelesíttetni kell.

csuli # 2019.09.07. 16:15

Akkor fontos lehet a külföldi állampolgár hivatalos lakcíme. Jól gondolom?

Tehát ha nem Magyarországon lakik akkor külföldi konzulátuson kell hitelesíteni? Ezt levél útján is lehetséges szerintem.

Amennyiben magyarországi lakcímmel, lakcímkártyával is rendelkezik, akkor elegendő a magyarországi követségen hitelesíttetni? Akár az előző esetben is.

Egy fordító iroda írásos pecséttel ellátot hitelesítése nem fogadható el?
Mivel nem egy nemzetközi egyezményt :) kellene aláírnia a meghatalmazottnak, konkrétan egy egyszerű dologról van szó.

Immaculata # 2019.09.07. 16:18

Külföldön, magyar konzulátuson.

:) Az számít, hol íródott a meghatalmazás, hol keltezték.

Immaculata # 2019.09.07. 16:23
csuli # 2019.09.07. 16:30

Itt íródott, itt keltezték Magyarországon.
Sajnos még nem láttam, de feltételezésem szerint magyarul lett megfogalmazva és kinyomtatva.A külföldi csak aláírta és gondolom két tanú hitelesítette az aláírását.

Viszont a meghatalmazás tartalma nagyon fontos az ügy szempontjából, ezért szeretnék tisztán látni.

Immaculata # 2019.09.07. 16:34

Te is tudod, hogy nem használhatod fel.

csuli # 2019.09.07. 16:42

Köszi a konzuli szolgálat címét'

Remélem sikerrel járok.