Mozgó urna, csalási kísérlet?


Derrick # 2019.10.18. 13:20

Köszönöm a válaszod!
Habár nem egészen értem. Kiket és hogyan akartak listázni és mozgósítani?

nanemaaa # 2019.10.16. 13:07

Nem csalási kísérlet, inkább tiltott listázással párosuló mozgósítás. Vannak ilyen pártok.

efi99 # 2019.10.13. 18:32

Csalni nem így kell, hanem 1 helyett 100 szavazólapot bedobni, aztán akkor mindenkitől levonnak 100-at az ostoba szabályozás miatt.

Derrick # 2019.10.13. 15:15

Köszönöm a válaszod, ezt nem tudtam!

Szomorú örökös # 2019.10.13. 13:19

Derrick

Rosszul tudod, már nincs kampány csend.

Derrick # 2019.10.13. 11:31

Elnézést, rosszul írtam!
Azt kérdezte a nő szeretnénk-e igénybe venni mozgó urnát. Nem biztos, hogy köze volt a tavalyi mozgó urnásokhoz. Csak automatikusan ezt feltételeztem, de lehet, hogy a két dolog teljesen független egymástól.
De akkor is furcsa, hogy ilyet kérdez, megígéri, hogy másnap reggel telefonál és jön, aztán eltűnik, mint szürke szamár a ködben, a szavazóhelyen pedig nem tudnak róla semmit.

Az már csak hab a tortán, hogy a helyi fideszes polgármesterjelölt még a választás napján 13 óra környékén is hívott telefonon gépi üzenettel, pedig elvileg már kampánycsend van.

Derrick # 2019.10.13. 09:56

Sziasztok!

A tavalyi országgyűlési választásnál egy idős, beteg rokon miatt mozgó urnát kellett házhoz hozatni. Először történt ilyen. Szavazásnál a 2 személy közelről, kitekeredett nyakkal és gülü szemekkel nézte, hogy a rokon mit jelöl be, nagyon gyanúsan viselkedtek, de ez most mellékes.

Tegnap este, a polgármesterválasztásra hivatkozva felhívott egy nő és kérdezte, hogy most is kérünk-e mozgó urnát. Mondtuk igen. Azt ígérte ma reggel 8:45-kor felhív minket és 9 óra fele kijön. Mondanom se kell, hogy nem hívott, nem jött, pedig egész délelőtt vártuk.

11:30 fele elmentünk szavazni, kérdeztük őket a hívásról, de nem tudtak róla semmit. Mivel a mozgó urnát csak déli 12-ig lehet kérni, villámgyorsan hazamentünk, aláírattuk a papírt a rokonnal, kitöltöttük a lapot és visszavittük még épp időben.

Szerintetek mi célból szórakozik valaki ilyennel? Veszi a fáradtságot, telefonál, de mi haszna van ebből? Sima viccelődés vagy csalási kísérlet? Egyáltalán honnan tudta, hogy tavaly mozgó urnát kértünk?