tartozás vagy sem


m-attila # 2019.12.02. 16:00

Üdvözlök Mindenkit!

Egy elég összetett és régre visszanyúló állítólag tartozással kapcsolatban kérdezek, érdekelne, hogy hogyan lehetne megoldani
ezt a helyzetet. A dolog összetettsége miatt inkább pontokba szedve írom le az eseményeket, úgy átláthatóbb és könnyebben
értelmezhető.

  • 2011 nyarán utaztam a Máv vonalán, volt érvényes jegyem de az igénybe vett kedvezményre jogosító okmányom nem volt nálam.

    Ekkor lehetőségem volt 15 napon belül bemutatni a kedvezményre jogosító okmányt.

  • Bemutattam 15 napon belül az említett okmányt, részemről letudtam az ügyet.
  • 2015-ben megkeresett a Máv, hogy rendezzem a hátralékomat. Én erre nem is reagáltam, hiszen anno határidőn

    belül bemutattam az okmányomat, azt gondoltam, hogy csak tévedés lehet.

  • 2018-ban megkeresett a B2Kapital Zrt. aki megvett több tartozást is a Mávtól. Fizetésre szólítottak fel, én akkor gondolni

    sem mertem arra, hogy egy 7 évvel ezelőtti ügy miatt keresnek. Kértem tőlük az eredeti jegyzőkönyv másolatát, ehelyett

    elküldték az adataimat és azt, hogy mikori büntetésről van szó.

  • 2019-ben újra megkerestek, megint azért, hogy fizessek. Felhívtam őket és közöltem velük, hogy én ezt az ügyet már rendeztem

    8 évvel ezelőtt de ez nem érdekelte őket.

A többször is említett, "kedvezményre jogosítvó okmány" egy diákigazolvány volt. Egészen 2013-ig érvényes nappali tagozatos jogviszonnyal
rendelkeztem. Hogyan lehetne pontot tenni végre erre az ügy végére? Illetve milyen jogaim vannak és milyen jogai vannak a követeléskezelőnek?
Válaszokat előre is köszönöm!a