Angliai cég garancia per


kpda # 2020.06.07. 15:33

Vettem az amazon.de oldalán keresztül egy angliai cégtől egy ~200.000 Ft-os hordozható akkumulátort.

Az akkumulátorra 18 hónap garancia van, ami még nem járt le, mert 2019 márciusában rendeltem a terméket.

Az akkumulátorban elromlott az áram átalakító, így nem lehet teljes körűen használni.

Felvettem a kapcsolatot a gyártóva, ők megállapították, hogy a termék meghibásodott és azt mondták, hogy vegyem fel a kapcsolatot a forgalmazóval, akitől vettem a terméket.

A forgalmazóval felvettem a kapcsolatot az Amazon oldalán keresztül, de ő azt mondta, hogy vegyem fel a kapcsolatot az Amazonnal.

Az Amazon azt mondta, hogy vegyem fel a kapcsolatot a forgalmazóval, mert ők csak közvetítették az adás vételt, nem tőlük vettem a terméket, hanem a forgalmazótól, és ha a forgalmazó nem válaszol, akkor kérjem ügyvéd segítségét, mást ők nem tudnak tenni.

A forgalmazó nem válaszolt az utolsó 2 üzenetemre.

Mit lehet ilyenkor tenni? Ha beperelem őket egy ügyvéd segítségével, akkor mik az esélyeim és mennyibe kerül ez nekem körülbelül?

Mi a procedúrája egy ilyen pernek ahol egy magyar magánszemély perel be egy angliai céget?