Fórum segítségkérés újabb elöl     új hozzászólás

Zajjal járó munkák hajnalban??

Há.Zé. #   2021.01.26. 05:54

Zajjal járó, rendszeres utcai munkavégzés vajon akkor is törvényes, ha heti minimum 2-3 alkalommal, hajnali ötkor történik?

Gondolok itt olyasmire, mint például kukaürítés egy lakótelep közepén vagy mindjuk gépi takarítás.

Amennyiben ez is ütközik a csendrendelettel, akkor kihez lehet fordulni a zajos munkák későbbi kezdése étdekében?
(Az "elkövető" és az önkormányzat lerázta a dolgot annyival, hogy túl nagy átszervezést igényelne, hogy kesőbbre tegyék)

wers #   2021.01.26. 06:21

Szinte kizártnak tartom, hogy ezek a tevékenységek túllépnék az éjszakai időszak zajterhelésére vonatkozó zajértékeket.

Gondolom a közlekedés szempontjából előnyös, ha nem a csúcsforgalomban seprik az utakat.

Ha leesik a hó mit javasolsz, ne induljanak eltakarítani akár éjjel is?

Szerintem a tömegközlekedés sem zajtalan.

Szomorú örökös #   2021.01.26. 06:33

wers

Szerintem a tömegközlekedés sem zajtalan.

Volt anno sok éve egy barátnőm a Lehel utcában Pesten. Hajnalban ébredést követően azt találgatta, hogy épp melyik villamos haladhat el előtte az úton. Roppant izgalmas fejtörő játék volt. :-D

Egyébként mindamellett, hogy teljesen megértem a kérdezőt, a kukások pl. helyből nálunk is közölték, hogy reggel 5 órára legyen kint a kapu előtt az elszállítani való szemét. Egy szűk utcában én is jobbnak tartom, ha akkor mennek érte, mikor még nincs forgalom.

wers #   2021.01.26. 06:40

Ha meg nem zajong a közlekedés akkor ugatnak a kutyák. Szörnyű.

Há.Zé. #   2021.01.26. 07:41

@wers: nem állíthatom, hogy egyetértek, a közlekedés kicsit más kategória, mint pl egy szelektiv üveggyűjtő ürítése egy lakótelep közepén.
A villamos elmegy, pár másodperc.
A kukával meg hosszabb ideig nyűglődnek eleve, de ami még rosszabb, amikor kb 10-15 percen át bőgetik a kukásautó motorját, mert a környék összes szelektív kukáját egyszerre ürítik, természetesen az ablakok alatt.

wers #   2021.01.26. 07:57

Az élet zajjal jár.

wers #   2021.01.26. 07:59

A villamos elmegy, pár másodperc

Hetente 2-3 alkalommal? :-O

gerbera317 # e-mail 2021.01.26. 10:04

Szerintem meg lehet falun is lakni, valami csendes zsákutcában. Ja, hogy ott meg a szomszéd kakasa hangos? Meg disznószag van? Meg nincs leaszfaltozva a zsákutca? Naja.

SolnesM # e-mail 2021.01.26. 10:20

Hol élnek a kedves Topik társak.

Vidéken ma már se kakas se disznó , így se kukorékolás se disznó szar szag nincs.

wers #   2021.01.26. 10:28

Vidéken ma már se kakas se disznó

Áh, hol is lennének.

oligaliga # e-mail 2021.01.26. 12:43
wers #   2021.01.26. 12:45

:)

Nekik is vannak jogaik