Közalkalmazott emelt szintü végkielégítés


Kovács_Béla_Sándor # 2021.03.11. 20:08

A magyarázat a Legf. Bír. Mfv. I. 10.268/2009. sz. ítéletében van: „A Kjt. 25/A. §-ban szabályozott megszűnési módhoz a végkielégítés-fizetési kötelezettséget a Kjt. 25/A. § (6) bekezdése rendeli ius speciálisként a Kjt. 37. § (2), (4)-(6) bekezdés alkalmazását előírva. Mivel ezen speciális rendelkezések között a felperesi kereseti kérelem jogalapjaként megjelölt 37. § (7) bekezdés nem szerepel,
Legf. Bír. Mfv. I. 10.268/2009.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.03.11. 20:03

Az nem felmondás volt. Az a jogviszony törvény rendelkezése miatti megszűnése volt. (A közalkalmazottnak egyébként sem felmondanak, hanem felmentik.)
Abból, amit itt leírt, nem következik, hogy emelt összegű (nem szintű) végkielégítésre lett volna jogosult. Azt ugyanis nem a jogviszony hossza, hanem az életkora alapozhatja meg. Elmúlt hatvan éves a jogviszony megszűnésekor?

mikojo # 2021.03.11. 19:24

Közalkalmazott voltam egy középiskolában.Az iskola átalakult szakképzési intézménnyé, amely már a munkatörvény hatálya alá került.Nekem az átalakulás előtt felmondtak mert nem vállaltam el a közalkalmazotti minőség megszünését. Mivel már 39 évet és 9 hónapot dodolgoztam a közalk törv szerint 8 + 4 havi végkielégítés járt volna, de csak 8 havi végkielégítést kaptam.A közalkalmazotti igazoláson viszont az szerepel hogy emelt szintű végkielégítést kaptam.
Igényelhetem a lemaradt 4 havi bért? És 8 havi végkielégítést kaptam mégís ráírtàk hogy emelt szintű végkielégítést kaptam. Hogy van ez?
Köszönöm a választ.