Rejtett nárcisztikus bántalmazás


gerbera317 # 2021.07.22. 08:46

#nanemaaa Hálásan koszonom, tegnap felkerestem az illetőt!
Nem lehet az ilyeneken kiigazodni. Két, nekem címzett posztban is azon méltatlankodik, hogy nem jogi tanácsot kapott tölem, hanem orvosi esetnek minősítettem a dolgot, a végén mégis annak mond köszönetet, aki terepeutát ajánl neki, míg engem, akitől mégiscsak kapott érdemi útmutatást, még csak le sem xxart. Na, nem mintha engem csak a nyilvános köszönet éltetne, de kérdem én tisztelettel: mit vár az ilyen ember az élettől? Bocs az elmerengésért...

drbjozsef # 2021.07.20. 18:08

Erre legfeljebb tanácsom : figyelj arra mit mondasz, mit írsz le, főleg, ha jogi természetű a dolog, mert minden szónak fontos jelentése lehet. Nem érdemes az ájfonodra mutogatni, még ha tényleg az is írta át.
Persze hogy nickname vagyok. Ilyen névre nem anyakönyveznek senkit, nem felel meg a szabályoknak. (sic!)

NarcisztikusbantAlmazott # 2021.07.20. 16:34

Te nick name vagy dr igaz? Ennyire sületlen nem lehetsz, hogy egy iphon átírja a szavakat es jaja, nem figyeltem doktor úr, erre milyen recepted van ? Na leptem innen , tudatlan brigád

drbjozsef # 2021.07.20. 06:29

Ja, hogy "nácizmus". Eddig azt hittem nárcizmus.
Az más, az tényleg lehet bűncselekmény, bár nem önmagában, hanem mondjuk a Btk. 216.§ elkövetésével.

Ha esetleg mégis nárcizmus, akkor az továbbra sem szerepel a Btk-ban semmilyen formában, sem a jogászképzésnek nem alapja. Az a "szakember" akit keresel, aki "érti" a dolgot "összes aljas, mocskos velejárójával", azt továbbra is ORVOS-nak hívják. Nem jó helyen kérdezel, ezt már felismerted, már jó úton jársz. Hajrá!

NarcisztikusbantAlmazott # 2021.07.20. 05:19

#gerbera317

Teljes mértékben tisztába vagyok azzal, hogy bizonyos esetben a nácizmus nem jogi eset, de en nem kapcsolatot akarok menteni! Ergo egy olyan szakembert szerettem volna megkérdezni, aki érti a kérdésemet a nácizmus összes aljas, mocskos velejárójával - ugyanis Mo-n a nácizmus , mint bűncselekmény gyerekcipőben jár - együtt, aki tud abban tanácsot adni, milyen eszközökkel védhetem meg a gyerekem, jogilag mik a lehetőségeim. De ok, felfogtam , hogy itt nem tudnak nekem segíteni.

NarcisztikusbantAlmazott # 2021.07.20. 05:12

#nanemaaa
Hálásan koszonom, tegnap felkerestem az illetőt!

gerbera317 # 2021.07.19. 07:37

Mondom, hogy a nárcizmus nem jogi eset, hanem orvosi. Jogi eset akkor lesz belőle, ha a "bántalmazott" meg tudja fogalmazni a sérelmét, illetve kimutatni a kárát. Az se hátrány persze, ha azután azt be is tudja bizonyítani.
A kérdező tehát menjen el először lélekgyógyász szakemberhez, annak a segítségével fogalmazza meg pontosan, mi is a sérelme, és csak ezt követően keressen magának jogászt, hogy ezzel le lehet-e húzni valahogyan a bántalmazót.
OFF A hivatkozott cikk egyébként szörnyen rosszul van megszövegezve: sokszor nem derül ki a szövegből, hogy ki kicsoda, és az agyatlan terapeuta nem jön rá magától, hogy elegendő volna az önözést tegező formába átfordítani. ON

nanemaaa # 2021.07.19. 07:21
drbjozsef # 2021.07.17. 17:49

NarcisztikusbantAlmazott,

Nincs.

NarcisztikusbantAlmazott # 2021.07.17. 16:21

gerbera317 latod, itt mutatkozik meg az emberi tudatlanság! Ha valamihez nem ertesz, ne erezd égető szükségét a kommenteleshez.

gerbera317 # 2021.07.17. 12:57

Nem jogász kell az ilyenhez, hanem orvos. Bocs.

NarcisztikusbantAlmazott # 2021.07.17. 07:37

Üdvözlök Mindenkit!

Nárcisztikus bántalmazás áldozata vagyok a 16 éves gyermekemmel együtt, aki emiatt gyógyíthatatlan beteg lett, én az idegkimerülés határán vagyok.
Az lenne a kérdésem, van-e itt hozzáértő szakember , jogász, ügyvéd, akitől segítséget kérhetek?