Tulajdonosi jog


drbjozsef # 2021.12.20. 11:58

Időrendben? Mi abban az időrend, hogy ismertessen el elbirtoklást azokkal, akik feltehetőleg nem is tudnak az egészről, és jogilag nem is tehetik, hiszen nem bejegyzett tulajdonosok?
Egyébként az igaz, hogy a kérdező volt kedves két topikban is kérdezni, és ott írtam meg a teendőjét : a póthagyatéki eljárást, és nem itt.
Szerintem a sztrókozás volt az első személyeskedés, de mindegy, jól esik, hogy törődsz az egészségemmel, köszi.

groszfater@gmail.com # 2021.12.20. 09:28

"Megírtam a helyes választ " Nyilván a helyes választ csak és kizárólag Te írod!
" - ami speciel ellentétes volt a tieddel -" egyáltalán nem volt ellentétes, csak időrendben tért el az enyémtől!
És ne maszatolj! nem én kezdtem hanem Te.
És ezt a stílust tartogasd az örökös barátodnak: "Hahó, vedd már észre magad!"

Kovács_Béla_Sándor # 2021.12.20. 09:05

Uraim, uraim...

drbjozsef # 2021.12.20. 09:00

Ez nem harmadik.
Megírtam a helyes választ - ami speciel ellentétes volt a tieddel -, erre te kezdtél el személyeskedni. Hahó, vedd már észre magad!

groszfater@gmail.com # 2021.12.20. 08:04

"Én már nem tudom mit írjak, neked az se jó ha ellentmondok, az se ha egyetértek veled. Van harmadik...?"
Mi-volna ha megpróbálnál a fórum funkciójánál maradni, a kérdezőkre koncentrálni, kényszeresen hol ebbe hol abba "kóstolsz" bele.

drbjozsef # 2021.12.20. 07:20

Igen, igaz, a vérem többségére rendszerint nem az agyamban van szükség (még)... :D

Én már nem tudom mit írjak, neked az se jó ha ellentmondok, az se ha egyetértek veled. Van harmadik...?

groszfater@gmail.com # 2021.12.19. 16:54

"de egyrészt sztrók nem," Igen, mert ahhoz vérre és agyra van szükség:.Talán valamelyik nem áll rendelkezésre(?)

"és ezzel akkor ezek szerint meg is oldódott a dolog."
Nem, nyilván a dolgok mindig csak akkor jók ha a TE elképzeléseid szerint történnek!

drbjozsef # 2021.12.19. 16:21

Sok mindenem lehet már következő, de egyrészt sztrók nem, másrészt, azt itt biztosan nem kapok... :D

Akkor legyen úgy, ha neked ettől jobb. Keresse meg a kérdező az unokatestvéreket, unokaöccsöket, ismertesse el velük, és ezzel akkor ezek szerint meg is oldódott a dolog.

groszfater@gmail.com # 2021.12.19. 11:01

Doktor úr!
Csak óvatosan a Te korodban, nembiztos, hogy túléled a következő stroke-ot.

drbjozsef # 2021.12.19. 09:08

A leszármazottai? Ha vannak, persze, tehetik, de kit érdekel? Amíg nem bejegyzett tulajdonos, addig akár a római pápa is elismerheti, pont ugyanúgy nem számít.

Majordomus # 2021.12.18. 19:48

Mondjuk a leszármazottai. Ha vannak.

drbjozsef # 2021.12.17. 18:28

Ki ismerje el az elbirtoklást? Az 1994-ben elhunyt testvér? És azt hogyan oldod meg, időgép?

drbjozsef # 2021.12.17. 18:27

groszfater@gmail.com,

Nem hallgatta el. Harmadik mondat.

groszfater@gmail.com # 2021.12.17. 16:40

bga2!
Állapodjatok meg, ismerje el az elbirtoklást és akkor a nevedre kerül pereskedés nélkül. Ha nem ismeri el , indíts elbirtoklási pert..
(azt diszkréten elhallgattad hova lett a további hat testvér örökrésze(?). )

bga2 # 2021.12.17. 16:23

Szeretnék tanácsot kérni.
Nagyapámat (a később említett ház tulajdonosát) 1966-ban bekövetkezett haláláig a vele lakó édesapám ápolta.
1966-ban nagyapám halálakor édesapám testvérei (összesen heten voltak testvérek) az ápolásáért hálából nekiadták a házrészüket édesapámnak (sajnos nincs meg az irat!)
2004-ben édesapám halálát követően a leány testvéremmel ketten örököltük a házat, a felesége (édesanyám) haszonélvezeti jogot kapott.
Édesanyám 2020-ban meghalt és ekkor szembesültünk azzal, hogy apám hét testvér közül egy részére 1966-ban 2/14 rész tulajdoni hányad mégis be lett bejegyezve. A fent említett testvér 1994-ben elhalálozott, de a 2/14 rész tulajdoni hányada még mindig most is be van bejegyezve.
Mi a teendőnk? Van elévülés vagy kell póthagyatéki stb.?

Elveszett # 2021.11.12. 16:56

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Olyan kérdéssel fordulok önhöz, hogy van e lehetőségem olyan embert \"kitiltani\" a házamból, akit én nem szívesen látok benne, annak ellenére, hogy nem követett el erőszakot a családom ellen?
A történet az, hogy elváltam a feleségemtől, aki megcsalt egyik volt kollégámmal. A bíróság a házat közös használatra ítélte, mivel akkor én még külföldön dolgoztam, de oda jártam haza. A házban most a volt feleségem lakik a lányaimmal. A ház tulajdonosa 1/1 tulajdonban én vagyok, de mivel a lányok kiskorúak, és közben az anyjuk megkapta a kizárólagos gyerekfelügyeleti jogot, így az exnejemet a házból kitenni nem tudom. Viszont aláírtunk egy egyezséget, hogy a másik fél aláírása nélkül senki nem költözhet be a házba. A jelen helyzet az, hogy mivel ő nem hajlandó kiköltözni a házból, és 24 év házasság után tulajdonrész is megilleti, ezért valamit tennem kell, hogy ő ki akarjon költözni a házból. Ezért arra gondoltam, hogy ha a volt kollégámat eltiltom a házunk látogatásától, (aki pontosan nem tudom, hogy minden nap-e, de az biztos, hogy hetente több éjszakát tölt a házamban), akkor talán bele menne, hogy el tudjuk adni a házat, és nekem se kelljen albérletben lakni az új párommal. A cél az lenne, hogy a vagyonmegosztást ő indítsa meg, mert ugye 1/1 tulajdonrésszel azért ez kicsit nekem mókás lenne.

Előre is köszönöm szépen a válaszát!