Kilakoltatás


Pitiopottum # 2021.11.23. 19:35

Tisztelt Fórum!

Anyósoméknak 5/6-od tulajdonrésze volt egy családi házban. Az 1/6-od a testvére nevén volt. Mindannyian az ingatlanban laknak. Peren kívül megegyeztek, anyósom kifizette a testvérét. 2021.12.07-ig kaptak haladékot a költözésre. Viszont nem hajlandóak elköltözni. Jelen esetben a kilakoltatasi moratoriumra hivatkoznak. Jól gondolom, hogy rájuk nem vonatkozik? Milyen lépéseket lehet tenni, hogy megoldódjon a probléma? (anyósom szeretné eladni az ingatlant, de így esélytelen)

Köszönöm szépen a választ.

gerbera317 # 2021.11.25. 15:54

kilakoltatasi moratoriumra hivatkoznak
A kilakoltatási moratórium neve elárul mindent: az a kilakoltatás tilalma. Önként kiköltözni továbbra sem tilos. Miért hagyjátok magatokat hasbaakasztani?

Pitiopottum # 2021.11.26. 18:39

Nyilván ha önként elköltöznének, nem született volna meg a bejegyzés.

gerbera317 # 2021.11.27. 07:37

Most mit vagy úgy oda? Nem én, hanem te írtad bele a posztodba azt a két felesleges mondatot.
Határidő elteltét követően pert kell indítani az eladó ellen, és kérni kell a bíróságot hogy kötelezze az eladót és az ő jogán ott lakókat az ingatlan elhagyására. Majd, ha az ítélet szerinti határidő is eredménytelenül telt el, lehet kérni az ítélet végrehajtását.
A moratórium legkorábban akkor figyel be, ha a végrehajtó által adott határidő is eredménytelenül telt el, és a bíróság elrendelte az ingatlan rendőri erő közreműködésével történő kiürítését.

Pitiopottum # 2021.11.28. 06:39

Sajnos nem vagyok jogász, ha rosszul fogalmaztam, elnézést kérek.
Köszönöm szépen a tanácsokat, így világosabbak a következő lépések.