termőföld vételár megfizetése elmaradt


jogitanacsfav # 2022.07.01. 11:36

A termőföld tulajdonosa adásvételi szerződést írt alá. A szerződés úgy készült el, mintha a vételár rendezve lett volna. A vételár megfizetésére azonban a megállapodás ellenére később sem került sor. A tulajdonos ezért szeretné érvényteleníteni a szerződést. Mit lehet ilyenkor tenni?

drbjozsef # 2022.07.01. 12:30

A szerződés úgy készült el, mintha a vételár rendezve lett volna.

Akkor az jogilag rendezve van. Aki ilyet ír alá, legyen tisztában a kockázatokkal. Miért csinált ilyet?
Ha ügyvédi ellenjegyzéssel készült a szerződés, akkor az ügyvéd nyilván rákérdezett, hogy rendben van a kifizetés. Ha ez után is aláírta, akkor magára vessen.

Tanulópénz.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.07.01. 12:58

Az ígyjárás esete forog fenn.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.07.01. 13:03

Bocs, doktor, megint nem látszottál.

jogitanacsfav # 2022.07.01. 14:06

Nos, igen. Köszönöm!
Talán segít, hogy ezt az ügyet bonyolítja 2 csavar:
A "vevő" leírta, hogy "Én xx nyilatkozom, hogy valóban nem fizettem meg, de szándékomban állt ellentételezni. Ja, de most már mégsem."
A másik csavar, hogy a pórul járt fél "felismerésére idős koránál fogva korlátozottan képes".
Így, esetleg, lenne valami út?

Kovács_Béla_Sándor # 2022.07.01. 14:09

Mi?

jogitanacsfav # 2022.07.01. 15:25

Elnézést, de mi, mi? Bocs, de járatlan vagyok a jogi ügyekben.

drbjozsef # 2022.07.01. 16:09

jogitanacsfav,

Mi az a zagyvaság, amit a vevő leírt? Mikor? Kinek? Miért? Mire? Hogyan?
Pontosan, szépen, szabatosan, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes itt kérdezni.

drbjozsef # 2022.07.01. 16:10

jogitanacsfav,,

Ha az eladó idős korára tekintettel korlátozottan cselekvőképes, akkor pedig tessék gondokság alá helyezni.

Azért azt, hogy valaki megkap a kezébe egy köteg pénzt, vagy nem, azt azért már a 4 éves kor feletti gyerekek is felismerik, meg az igen idős emberek is általában.