Bizonyitás hiánya...eltelt 1 év


Besandi # 2022.09.24. 02:27

Üdvözlöm!
1 évvel ezelőtt a 13 éves fiam, a covid miatt elrendelt 22 órás kijarasi tilalom idején, a barátaival volt mikor a rendőr igazoltatni akarta. A fiam azt mondta neki azért van az utcán mert velem veszekedett és én kizartam öt. A járőr nem hozta haza ,nem kerestek meg másnap hajnalig, addigra én telefonon jeleztem hogy nem jött haza . A fiam elismerte hogy megijedt a rendortol, azért mondta ezt ,természetesen ez nem volt igaz. O 13 éves, gyógyszerrel kezelt , adhd ,sni,bipoláris kötődés zavarral küzdő gyermek. Engem kiskorú gondatlan veszelyeztésével megvadoltak, aznap a fiamat szülő jelenléte nélkül hallgatták meg és az alföldi utcai gyerekotthonba vitték.
Én nem tettem vallomást sem, nem írtam alá semmit sem, nem bizonyított semmi sem, hiába kértem a ház kamerákat nézzek vissza , hogy a gyermek nem járt itthon, ez se történt meg. A fiam egy vidéki gyerekotthonban jelenleg, szabályozott lathazas , szülői és gondozási jogom megvonva. Azóta iskolát, szomszedot, páromat, család segítőt megkerestek, akik egy rosszat se tudtak rólam mondani, soha semmi ügyem se volt sehol. Az \"ügy\" áll, hónapok óta egy papír se jön, a gyámhatóság keresésére sem jttunk infohoz, hol tart..mikor zárul le. Tanácstalan vagyok...ezt bizonyítani jogilag nem kell? Egy gyermek allitasa ..elég? Anya-gyermek vád-védelem az jogszerű? Lehetséges sürgetni az ügy lezárást valamiképpen? A fiam is én is borzasztó rosszul viseljük a helyzetet, 300km re van tőlem, 3-3 óra utazás hogy lejussak....a fiamat a nagyobbak fizikailag bantalmazzak, lelkileg mentálisan romlik az állapota...és én semmit sem tehetek, mert amíg ez a büntető ügy vele le nem zárul \" emberszamba sem vesznek\" . Kérem adjon tanacsot, mit tudnék tenni ?? Semmit sem követtem el ..és ennek a következménye..tönkre teszi a gyerek és az én életemet is...
Köszönöm szépen
B.Andrea

Kovács_Béla_Sándor # 2022.09.24. 06:55

Gondolod, hogy ezt itt a fórumon bárki megoldja?

Traffic # 2022.09.24. 12:20

T. Besandi!

Ha az ügyben Ön gyanúsított, akkor élhet iratbetekintési jogával, a nyomozó hatóságtól tájékoztatást kérhet.
Keresse fel a nyomozót/vizsgálót (rendőrt) és egyeztessen vele időpontot!

Majordomus # 2022.09.24. 21:42

És fogadj ügyvédet.