Adósság behajtása


Yoyo # 2009.07.21. 10:53

Sziasztok!
Olyan problémával fordulok ide, hogy tavaly decemberben vettem egy előfizetéses telefont, és egyéb okok miatt februárban megszűnt a hallgatói jogviszonyom amin keresztül volt "jövedelmem" (szociális támogatás, diákmunka egyebek), így nem tudtam fizetni a csekkeket. Azóta tartós munkát nem találtam. Tegnap jött egy levél egy behajtó cégtől, miszerint be kéne fizetnem a hét végéig a valós tartozás kétszeresét (mindenféle díjakat felszámoltak hozzá). Ezt jelen pillanatban nem tudom befizetni mivel hát nincs munkám, így jövedelmem sincs. Ugyan a válaszlevélben lehetett részletfizetést kérni, én mégis azt szeretném kérdezni, hogy ilyen esetben mit tehet a behajtó cég? Elmehet az ügy börtönig? Szeptembertől újra folytatom a sulit, így diákmunkát könnyebben tudok mellette vállalni amiből tudom fizetni az elmaradást. De addig? Tényleg szeretném visszafizetni, hiszen jogos a követelés, de fogalmam sincs addig miből és hogyan.
Köszönöm a mielőbbi választ!!

Yoyo # 2009.07.21. 10:53

Sziasztok!
Olyan problémával fordulok ide, hogy tavaly decemberben vettem egy előfizetéses telefont, és egyéb okok miatt februárban megszűnt a hallgatói jogviszonyom amin keresztül volt "jövedelmem" (szociális támogatás, diákmunka egyebek), így nem tudtam fizetni a csekkeket. Azóta tartós munkát nem találtam. Tegnap jött egy levél egy behajtó cégtől, miszerint be kéne fizetnem a hét végéig a valós tartozás kétszeresét (mindenféle díjakat felszámoltak hozzá). Ezt jelen pillanatban nem tudom befizetni mivel hát nincs munkám, így jövedelmem sincs. Ugyan a válaszlevélben lehetett részletfizetést kérni, én mégis azt szeretném kérdezni, hogy ilyen esetben mit tehet a behajtó cég? Elmehet az ügy börtönig? Szeptembertől újra folytatom a sulit, így diákmunkát könnyebben tudok mellette vállalni amiből tudom fizetni az elmaradást. De addig? Tényleg szeretném visszafizetni, hiszen jogos a követelés, de fogalmam sincs addig miből és hogyan.
Köszönöm a mielőbbi választ!!

csanyaka # 2009.07.18. 08:56

Lisa!Köszi a válaszod.Szted ha külön írunk egy tartozásról elismerő papírt,az megfelelő?

monalisa1 # 2009.07.15. 15:54

laci5

Bár nem írtad hol laksz - és itt nem is érdekes -, de szerintem a lakhelyedtől távolabbi vidékekre is próbáld kiterjeszteni a munkahely keresése dolgát - hátha másfelé esetleg jobbak a lehetőségek.

kadaj01 # 2009.07.15. 08:05

"de elvileg a minimálbér bizonyos százalékát rajta kell hagynia kb 70eft-ot."

Hülyeség.

laci5 # 2009.07.15. 05:31

monalisa1

Igyekszem valami munkát találni. Egész nap a nettet, újságokat böngészem, és a közvetítőket, ismerősöket hívogatom, plusz a személyes keresgélés. Sajnos semmi eredmény, csak a szokásos "majd visszahívjuk" szöveg.
Jelenleg már a külföldi lehetőségeket is keresem, dehát ahozz is pénz kell, nameg nyelvtudás, amikkel nem rendelkezem. Ebből a segélyből meg sajnos létezni sem tudok, nem hogy fizetni. Sajnos.
Azért köszönöm a segítséget!

Üdv. Laci

Flanagan # 2009.07.14. 20:01

kb 120-130százalék

monalisa1 # 2009.07.14. 19:53

A minimálbér bizonyos százaléka nem 70e Ft - nagy általánosságban, valamint az iskolai végzettség szerint a minimálbér összege.

monalisa1 # 2009.07.14. 19:50

Flanagon

Amikor már van bírósági itélet/végzés egy tartozásról akkor a havi jövedelem max. 66%-a vonható le.

Külön írom: azt a bank nem tudja, hogy neked másik pénzintézetnél nincs számlád amiből eléldegélsz (...), ő a tartozás erejéig egyenlőre kiegyenlíti magát.

Ameddig van miből levonást eszközölni addig nem viszi perre a dolgot.

monalisa1 # 2009.07.14. 19:41

Csanyaka

A probléma ott van, hogy ha valakinek megszünik a munkaviszonya az utolsó munkában töltött nap az összes járandóságát ki kell fizetni - vélem a főnököd ezt nem akarja...

Ha sehogy se fizet bírósághoz fordulhatsz, de egy pereskedés 1-2 évig is eltart, közben meg esetlegesen köddé válik a cég...

Tehát azt a 3 hónap bért neked kell valahogy kisajtolni belőle.

"Lisa"
laikus hozzászóló

Flanagan # 2009.07.14. 19:34

Lisa.

Köszönöm.
Elvileg akkor is van valami törvény csak nem tudom hol keressem.Az csak természetes hogy a bank sz..ik a fejünkre:).,de elvileg a minimálbér bizonyos százalékát rajta kell hagynia kb 70eft-ot.

monalisa1 # 2009.07.14. 19:27

Flanagan

A bankot nem érdekli miből élsz meg., tartozol így a számláról ahogy tudja "kiegyenlítni" magát.

"Lisa"
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2009.07.14. 19:22

Laci5

Jegyzőkönyveznek, és valóban nemigen visznek el semmit, mert hát hol is tárolnák azokat - felelőséggel. (Vedd úgy zárolva van a cucc, egyben felelsz a meglétéért.)

A sajnálatos jelen munkanélküli helyzet ellenére fizess annyi részletet amennyit tudsz - a lényeg a jószándék és az együttműködés részedről.

Valahogy próbáld elkerülni a bíróságot mert az további nem kevés többletköltséggel jár, ahogy a végrehajtás is költséget okoz.

Próbálj valami másodállást, mellékfoglalkozást találni addig is amíg legális főállás nem lesz.

Flanagan # 2009.07.14. 19:02

Jó napot.

Kérem valaki segítsen a témában.
Elmaradt hitel törlesztőrészletnél a banknak mekkora összeget kell rajta hagyni a bankszámlán,tehát amihez adott tárgyhónypban nem nyúlhat.Úgy tudom van erre egy törvény,hogy nem veheti el a teljes összeget a számláról.Valamenyit kell rajtahagynia.Melyik törvény vonatkozik erre az esetre illetve melyik törvényre hivatkozzak a banknál.Van-e olyan szervezet ahol az ilyen eseteket felül lehet vizsgáltatni?

laci5 # 2009.07.14. 15:47

monalisa1

Köszönöm a választ!
Sajnos a generációs különbség nem fog működni, mert az öcsémnek nagyon sok holmija van a szüleink házában, mivel elég sokszor költözik haza több napra.
Most olvastam, hogy a végrehajtásnál nekem ill. a jelenlévőknek kellene bizonyítani, hogy xy tárgy nem az én tulajdonom. Olyasmi is olvasható, hogy a lefoglalt tárgyakat nem viszik el csak jegyzőkönyvezik, de ott hadják a helyszínen -bár nem nagyon tudom értelmezni ezeket a jogi dolgokat. Lehetséges ez?
Már felvettem a kapcsolatot a végrehajtóval, de mivel jelenleg munka nélkül vagyok, így nem tudom elfogadni az általuk felkínált részletfizetést. Tehát marad a bíroság és a végrehajtás. Aztán ha már lesz miből fizetem a magasabb összeget.

csanyaka # 2009.07.14. 13:41

Hahó,nekem ki segít az alul lévő kérdésemre válaszolni????Sűrgős lenne,köszi.

monalisa1 # 2009.07.14. 13:00

zsirospali

Lám a szélhámosok miatt nem veszek semmit az interneten keresztül, bár igaz előre nem feltételezi az ember hogy palira veszik őt...

Ha nem tudod a tartózkodási helyének címét nem tudod személyesen felelősségre vonni...

A bankszámla csak "egyirányú" és nyít majd egy másik pénzintézetben egy másikat, emezt meg az utolsó fillérig kiüríti. A munkahely is inkább valótlan mint valós információ.

Semmi problémád nem lesz a dologból ha bejelentést teszel ellene a rendőrségen., ha többeket is hasonlóan átvert, összevonva az ügyeket csalás miatt eljárás indulhat ellene.

"Lisa"
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2009.07.14. 12:49

laci5

A végrehajtó látni fogja, hogy egy generációval idősb dolgok vannak a lakásban - tehát életszerűen nem ott laksz, másrészt szüleid nyugodtan mondhatják minden az övék.

Tanácsos lenne felvenni a kapcsolatot a végrehajtóval és egyeztetni a részletfizetést, mert a kamat és a sikertelen végrehajtás költsége nagyon megnöveli a fizetni valót.

"Lisa"
laikus hozzászóló

*Gizus* # 2009.07.14. 08:14

Köszönöm szépen a segítséget!!!
További szép napot mindenkinek!
Üdvözlettel Gizus

laci5 # 2009.07.14. 08:00

Szép napot!

Az lenne a kérdésem, hogy a végrehajtó mit tud tenni a bejelentett lakcímemen hogyha ott csak a szüleim laknak és én már több mint 10 éve nem jártam a környéken sem, és semmim nincs abban a házban?

Üdv. Laci

csanyaka # 2009.07.13. 06:23

Kedves András.Nekem miért nem válaszol?Sűrgős lenne.

zsirospali # 2009.07.12. 20:15

Üdvözlet mindenkinek!

A következő problémával fordulnék önhöz(önökhöz):

Az interneten keresztül, egy neves oldalon vásároltam egy nyomtatót (canon IP4500), de az eladó a megbeszélt időpontban nem küldte el számomra a nyomtatót, majd többszöri megkeresésemre (feljelentéssel kellett fenyegetőznöm), megígérte, hogy visszafizeti a vételárat. De azóta nem veszi fel velem a kapcsolatot, és a pénzem sem kaptam vissza (10800Ft)!
Minden adatot összegyűjtöttem róla, leveleztem az általa korábban "megkárosított" ügyfeleivel, de az így kiderített elérhetőségeken (telefon, e-mail) már nem elérhető, megszüntette azokat... Valamint az addig elérhető "helyeken", ahol a vásárlás megkötése is zajlott, már nem aktív, azóta nem látogatja az oldalt!
Ahol még elérhető (bizonyos fórumok, társkereső oldalak), mindenhol írtam neki, de semmi válasz... Írtam más internetes hirdető portálokra is, ahol korábban regisztrálva volt, de ők csak a rendőrségnek adják ki az adatait!
Szeretném a rendőrség bevonása nélkül megoldani az ügyet, de így elég nehéz, hogy ő semmilyen formában nem hajlandó velem felvenni a kapcsolatot!
Minden korábbi elérhatősége, és természetesen a korábbi levelezésünk a birtokomben van, valamint amit biztosan tudok róla az a neve, bankszámlaszáma, és néhány fotó róla... Valamint a cég neve, ahol dolgozott (dolgozik)...

Kérem a segítségüket, hogy miként lehetne megoldani az ügyet? Mindenképp a rendőrségre kell mennem, vagy van más út is?

Üdvözlettel: zsirospali

Grád András # 2009.07.12. 18:49

Valamint nem ártana ezt a kedves céget felnyomni a Fogyasztóvédelmi Felügyelőségnél meg a Gazdasági Versenyhivatalnál, ők igen szép bírságokkal szokták leszoktatni az ilyen cégeket az efféle eljárásról. A bejelentéshez szükséges űrlapok letölthetők az internetről. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

monalisa1 # 2009.07.12. 16:30

Megtévesztés, becsapás, mert ami a katalógusban van az vélhetően nem több mint vásárlásra való felhívás, melyet azonban nem lehet konkrét rendelésnek tekinteni - sőt egyáltalán.

Adott esetben vizsgálni kellene hogy xy-nak történt-e kiszállítás, mert lehet hogy a termék egész máshol landolt - ha egyáltalán, mint akitől ők követelik annak árát.

Amúgy jól meg lehet élni az ilyen álkereskedeséssel, mert ha tízből csak kettő-három fizet...

A bankszámlához meg nem férhetnek hozzá., arról zároltatni csakis bírósági végzés alapján lehet - előtte meg eljárásnak amiről csak tudomást szerez az ember.

Legjobb lenne ha egy ismerős ügyvéd írna nekik egy "leállító" levelet.

"Lisa"
laikus hozzászóló

*Gizus* # 2009.07.12. 13:09

Üdvözlet mindenkinek!
Nekem egy olyan problémám van:
Kaptam egy levelet a Fleur de Sainte-től (Szépségápolási termékeket árulnak)
Fizessem ki a 13.456 Ft.-os tartozásomat, mert ha nem akkor átadják az ügyet egy behajtócégnek: Credit Express (ami mára már megtörtént)De én nem vásároltam, és nem is vettem át semmiféle terméket, de ők állítják hogy igen.
Felhívtam őket és próbáltam utánna járni hogy akkor most mi is történik, telefonon közölték velem, hogy a katalógusban van egyfajta akciós csomag, amit ha postai úton nem mond le, akkor azt ők autómatikusan elküldik. Lehet ilyenre plusz költségekre kötelezni az embert, hogy szaladgáljon a postára.......?
Nem vettem át tőlük semmilyen csomagot, és nem vagyok hajlandó egy forintot sem fizetni nekik,
Kaptam levelet ettől a behajtó cégtől amiben az állt, ha nem fizetek határidőn belül, akkor zárolja a bankszámlámon lévő pénzből. Ez volt májusban, azóta nem történik semmi.....

Maga szerint mit kéne tennem?????
Válaszát előre is köszönöm!
Üdvözlettel: Gizus