Adósság behajtása


csanyaka # 2009.07.12. 07:25

Valaki segíííítsen! A volt főnököm tartozik 3havi fizetéssel március óta.Szeretném ha kijelentene és elmehetnék munkanélküli segélyre.Milyen papírt írhatok alá,vagy írassak e vele egy tartozást elismerő papírt,vagy ezt hivatalos személynél kell megíratni? SOS választ kérek.

laci5 # 2009.07.12. 07:04

Lenne még egy kérdésem.
Ha a szüleim címére vagyok bejelentve, de már több mint 10 éve a környéken sem jártam -és semmim nincs abban a házban- akkor a végrehajtó tehet ott valamit? Konkrétan, lefoglalhat ott bármit is ami a szüleim tulajdona, de nem biztos, hogy ott helyben hitelt érdemlően tudják bizonyítani?

laci5 # 2009.07.12. 06:53

Tudom, hogy hamar megnőhet a tartozás a járulékok miatt, de sajnos nem tudok mi tenni. Nem akarom fenttartani a tartozásom mert mindig igyekeztem becsületessen élni. Szívessen vállalnék másodállást akár harmadikat is -évekig dolgoztam napi 18-20 órát mert kellett a pénz, de jelenleg még főállást sem találok. Már külföldi munkát is keresek, pedig soha nem akartam itthagyni a hazám.

monalisa1 # 2009.07.11. 20:42

Egy ilyen szerencsétlen esetben külön az is a baj, hogy a nemfizetés miatt a kamattal és a járulékos költségekkel együtt az alaptartozás "pillanatok alatt" akár a többszörösére is megnövekedhet.

Próbálj másodállást, mellékfoglalkozást vállalni - kivezető út lehet a bajból.

laci5 # 2009.07.11. 17:00

Köszönöm a választ.
Nem illegális behajtókra gondoltam, hanem a bank álltal megbizott cégre. Sajnos a végrehajtó is hiába jön, mert a személyes tárgyaimon (ruha,könyvek,stb.) kívűl jelenleg semmim nincs.

Sz.Márton # 2009.07.11. 16:02

A "behajtó cég" nem végrehajtó és remélhetően nem jogellenesen eljáró tagbaszakadt pénzbehajtó, majd ha a végrehajtó jön, akkor esetleg van ok félteni a saját dolgokat, de akkor is bizonyos alapvető bútorok és tárgyak, ruhák az adott jogszabály alapján sem foglalhatóak le.

laci5 # 2009.07.11. 11:50

Szép napot!

A "behajtócég" albérletbe is jöhet foglalási szándékkal? Nem vagyok a címre bejelentkezve, de a családom álltal ismerik a tartozkodási helyem.

laci5 # 2009.07.08. 17:15

Köszönöm a gyors választ.

Én is ismerek nálam sokkal jobban eladósodott családokat akik reménytelen helyzetben vannak, és egyre többen lesznek. Sajnos...
Nem gondoltam, hogy ennyire könnyen bele lehet kerülni egy ilyen helyzetbe. Főleg nem azt, hogy én is...

Üdv. Laci

monalisa1 # 2009.07.08. 15:57

Polgári peres eljárásnál nem szokott lenni rendőrségi körözés, sőt ők nem is kutatodnak xy holtartózkodása után. Ha a behajtó cégnek nem adod meg az eléhetőségedet - lévén ők nem tudják hogy sajnos vagyontalan vagy és munkanélküli stb. -, az adósság a kamatok és a költségek miatt egyre csak nő és nő - és akár rövid idő alatt is nagyon meg tud növekedni.

Egy tartozás elvileg soha nem évül el, a végrehajtó tesz majd ennek érdekében.

Az a baj, hogy "hozomra" nem adnak - hiába is igérnéd meg: telesítesz majd ha ismét lesz munkád.

Sajnálatosan belekerültél egy adósságspirálba - borzasztó!...

És ki tudja hány tízezren lehetnék még hasonlók az országban!

"Lisa"
laikus hozzászóló

laci5 # 2009.07.08. 15:34

Szép napot mindenkinek!

Abban kérnék segítséget, hogy 3. hónapja tartozom ~350 ezerrel egy banknak, de még a hitel felvételének hónapjában leépitettek a cégemtől. A munkanélküliből meg sajna nem tellik még arra is az albérlet; gyerektartás, meg a minimális étkezés mellett. Nemrég felhívtak egy banki behajtó cégtől és megfenyegettek, hogy ha nem adom meg a tartozkodási helyemet -a levélcímem nem érdekelte- akkor országos körözést kér ellenem.
A kérdéseim:

  1. Kérhetnek rendőrségi körözést? Főleg, hogy még a biroságig sem jutott a követelésük. -Persze ezt nem is akarom megvárni...
  2. Ha mégis per lesz belőle, mi lehet az itélet? Azon kívűl, hogy letilthatják a leendő bérem 1/3-át. Nincs se ingatlanom, se jelentősebb ingó vagyonom.

Szeretném törleszteni a tartozásom, de jelenleg a hajléktalanság árnya fenyeget. Még egyezkedni sem tudok velük, mert nincs mire igérgetnem.
Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv.

rablanna # 2009.06.29. 10:57

Tisztelt Grád András!
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszát!
További szép napot kívánok Önnek!
Üdvözlettel:
Rábl Anna

Grád András # 2009.06.29. 10:04

A különféle átlátszó machinációkkal nagy valószínűséggel csak annyit érnek el, hogy még valamilyen bűncselekménybe is belefutnak (pl. közokirat-hamisítás, fedezetelvonás stb.)


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Grád András # 2009.06.29. 10:03

Kedves Rablanna!

Ha nem volt a kölcsönszerződésben jelzálogjog az ingatlanra, ők egyoldalúan nem terhlhetik rá, mert ahhoz szerződés(módosítás) kellene. A meginduló végrehajtási eljárást viszont elvben folytathatják az ingatlanra, ennek viszont pont a már bejegyzett jelzálogjogok lesznek az akadályai. Úgyhogy a potenciális árverési vevőnek előbb tehermentesíteni kelleene majd az ingatlant, hogy megszerezze a tulajdonjogot, viszont ha már eleve több rajta a hitel, mint az ingatlan értéke, nem akad majd olyan marja ,aki ezt megteszi. Viszont a követelés ettől nem szűnik meg, le fogják tiltani a fizetésük 1/3-át, és nem lesz miből fizetni a jelzálogos részleteket, úgyhogy a végeredmény mégiscsak az árverés lesz, ha nem fizetnek. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

rablanna # 2009.06.29. 09:02

Azt még elfelejtettem megkérdezni, hogy ha ajándékozási szerződéssel átadom a férjemnek az ingatlan tulajdonának rám eső részét, akkor is ráterhelhetik-e az ingatlanra az én tartozásomat, vagy esetleg az lenne a megoldás, hogy papíron elválunk?
Nagyon kétségbe vagyunk esve!! Várom a válaszokat!

Köszönöm:
Rábl Anna

rablanna # 2009.06.29. 08:59

Szép napot kívánok mindenkinek!
Segítséget/tanácsot szeretnék kérni! Férjemmel tavaly vásároltunk egy házat magasfinanszírozású hitellel, vagyis gyakorlatilag több rajta a tartozás, mint amennyit az ingatlan ér. Mindemellett, felvettünk 4 másik banktól 5 millió forint személyi kölcsönt a fizetésünket nyújtva fedezetül. A férjem hiteleit és a lakáshitelünket fizetjük kisebb nagyobb csúszásokkal, de mivel túlvállaltuk magunkat, az én hiteleimre már egy jó pár hónapja nem maradt keret. az egyik hitelünket, melynek nagyjából a fennálló tartozása 1,5 millió körül lehet, kiadták egy behajtó cégnek. Az ott dolgozó kolegina felhívott, hogy amennyiben nem fizetem meg a hátralékos tartozásomat egyösszegben, akkor felmondják a hitelt, és ráterhelik az ingatlanra.
Kérdéseim a következők:
Jogában áll-e a banknak ,hogy a fedezetéül nem szolgáló ingatlanra ráterheljen tartozást?
Ha mégis megteheti, mi vár akkor ránk? Elárverezik a fejünk fölül a házat?
Mi a legrosszabb, ami történhet velünk?

A válaszokat előre is köszönöm!
Rábl Anna

rockmachine # 2009.06.19. 10:29

nincs mit :)

Sabyyna # 2009.06.19. 10:24

Köszönöm szépen a segítséget!

rockmachine # 2009.06.19. 10:22

Beszélj az ügyintézővel és kérj még pár napot, vagy kérj kölcsön valakitől és fized be..ha árúhitel akkor néha lefoglalhatják a dolgot is amire adta a kölcsönt a bank. SZERZŐDÉSTŐL függ.

Sabyyna # 2009.06.19. 10:07

Jelenleg nem tudom megnézni mert dolgozom, igen küldtek felszólítást, és ma van a határidő, ma kéne befizetnem az elmaradást.

rockmachine # 2009.06.19. 10:02

Szerintem az aggodalom előtt olvasd el a szerződést most (ha még megvan)!!!, ha telefonon hívtak akkor biztos küldtek korábban felszólitó levelet is...mikor volt a határidő? Ha nem fizeted be lehet küldenek fmh-t..

Sabyyna # 2009.06.19. 09:52

A 60 ezer havi részlet, még van pár hónap hátra... Tehát ha ma nem tudok fizetni, akkor a bank 8 napéon belül 1 összegben követeli? És ha igen, és én nem tudom kifizetni 1 összegben, akkor mi történik?

rockmachine # 2009.06.19. 09:49

Sabyyna, ez elsősorban a szerződésen múlik, azt kellene átolvasnod, de valószínű az történne, hogy az egész tartozásodat fogja a bank egyösszegben követelnei ezután plussz költségekkel együtt.
Tehát nem mindegy hogy a 60E forint az csak egy havi részlet(és kitudja mennyi van még) vagy annyival tartozol össz!

Sabyyna # 2009.06.19. 09:41

Hello! Olyan problémám lenne, hogy van 1 hitelelmaradásom a cetelem banknál (kb. 60 ezer ft) és ma a bank felszólitott, hogy amennyiben a mai napon nem fizetek, felbontják a hitelem. Azt szeretném megkérdezni hogy ez egész pontossan mit jelent?

Köszönöm

anitácska # 2009.06.19. 08:45

köszönöm segitséged további szép napot!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.06.18. 21:15

A törvény így rendelkezik.

Ptk. 16/A. § (1) A korlátozott cselekvőképességen és a cselekvőképtelenségen alapuló semmisségre csak annak érdekében lehet hivatkozni, akinek a cselekvőképessége korlátozott vagy hiányzik.
(2) Aki cselekvőképességét illetően a másik felet megtéveszti, ezért felelősséggel tartozik, és felelőssége alapján a szerződés teljesítésére is kötelezhető.

Ez azt jelenti, hogy aki tudatában van annak, hogy olyan személlyel köt szerződést akinek cselekvőképessége hiányzik, a létrejött szerződésük semmis, kivéve ha ez a cselekvőképtelen érdekében áll.

Viszont ha a cselekvőképtelen megtéveszti a szerződő partnerét és úgy vesz fel áruhitelt, akkor kétséges, hogy a felelőssége fennáll-e.
Minden egyes megkötött jogügylet külön-külön elbírálás alá tartozik.