Adósság behajtása


kadaj01 # 2009.12.09. 12:34

Patrika, a húgod egy kitalált mesét próbál lenyomni a torkodon. Nem lennék meglepve, ha a pénzt már régen eltapsolta volna, és így akarja magát tisztázni. Beszélgess el vele egy kicsit.

babett 1 # 2009.12.09. 12:18

Santandernél 6 havi elmaradásom van.
Próbálok még velük egyezkedni,hogy 18 hónapnál többet adjanak a részletfizetésre.
Végrehajtás mennyi idő múlva szokott elindulni?

Patrika # 2009.12.09. 12:15

Credigen bank megbízásából elkébzelhető,hogy magánnyomozó szedi be a pénzt elmaradt törlesztésekre?
Egy vasárnapi nap beállított és nem adott nyugtát a befizetésről,amit a lakásban kapott.
Csalóról lehet szó vagy ténleg magánnyomozó?
Köszönöm a segítséget.


Hol kérdezhetek?

nandy # 2009.12.09. 10:39

babett:

A 18 havi részletfizetés szerintem méltányos lett volna. Az más kérdés, hogy nem tudod fizetni.
Nem nagyon lehet mit tanácsolni, csak azt, hogy fizess, vagy végrehajtás indul, amivel rosszabbul jársz.

spongyabob # 2009.12.09. 10:37

Azt szeretném kérdezni hogy egy évvel ezzel lőtt kölcsön adtam egy bizonyos összeget az akkori barátnőmnek hogy vegyen magának egy motort.Szóbeli meg állapodás történt a pénz vissza adásáról,de ez azóta se történt meg és ezen idő alatt szakítottunk is.Ö tagadja ha telefonon hívom hogy tőlem van a pénz,pedig tanú is van rá,nagymamám az ö tesvérre annak barátnője stb. Erre vonatkozólag szeretnék segítséget kérni hogy ezt hogy lehetne megoldani.A lány 16 volt mikor együtt voltunk most 17 éves,gyámság alatt van mivel az egyik szülő külföldön él a másik tavaly börtönben volt most jelenleg nem tudom.

babett 1 # 2009.12.09. 10:05

Azt szeretném megkérdezni,hogy a Santander banknál van személyi kölcsönöm.Deviza alapu és most a válság miatt elég szépen megemelkedett a törlesztő részlet.
Sajnos mivel több deviza kölcsönöm is van a Santandernél elmaradtam.
Természetesen kértem tőlük fizetéskönnyítést és nem adtak még az elmaradást ki nem fizetem.
Sajnos nem bírtam és felmondták a hitelem.egymillióötszáz ft-ról van szó kamatostul.
kértem ismét tőlük részletfizetést a felmondott hitelemre de csak 18 hónapot adtak volna.
Az havonta nagyon sok lett volna és hiába írok nekik,hogy több részletben adják nen reagálnak.
Ilyen esetben mit tudok tenni?
Kérdésem,hogy ha átadják külső behajtó cégnek az általában mennyi idő?
Köszönöm.

Patrika # 2009.12.09. 09:51

Credigen bank megbízásából ment ki állítólag.


Hol kérdezhetek?

végrehajtó1 # 2009.12.09. 09:44

A bank mindig követelés kezelő (behajtó) cégeknek adja el a tartozásokat.Van bank OTP akinek saját faktoring cége van és ez próbálja beszedni a tartozást.De hogy magánnyomozó járna el ezt kétlem.De én nem voltam ott.A hugodnak kell tudni mit csinált.

Azért keresse fel a bankot hogy kinek adták el a tartozását.

Patrika # 2009.12.09. 09:39

Elnézést ez a húgommal történt.
Bennem merült fel,hogy esetleg csaló volt.
Ugyanis a húgom elhiszi,hogy magánnyomozó volt,mert azzal érvel,hogy honnan tudta volna a szerződésszámát?


Hol kérdezhetek?

Patrika # 2009.12.09. 09:37

Elnézést a húgommal történt ez a dolog én megkérdeztem.
Ugyanis ő elhiszi,hogy magánnyomozó volt,mert azzal érvel,hogy honnan tudta a szerződésszámát?


Hol kérdezhetek?

végrehajtó1 # 2009.12.09. 09:07

Mivel hogy veled megtörtént ezért elképzelhető.
De nagyfoku naivitásra utal hogy be engedted és még zsebbe ki is fizetted.
Ha holnap jön valaki az igazi banki tartozásért ne csodálkozz...

Patrika # 2009.12.09. 08:39

Kérdésem a következő.
Elkébzelhető-e,hogy vasárnap délután megjelenik az ember lakásán egy magánnyomozó,mert az egyik banknál elmaradása van.
Ugyanis ez történt és nyugtát nem adott a befizetésről,ami a lakáson történt.
Azt szeretném megtudni,hogy nem-e csaló jött ki?
Ez ügyben kérnék segítséget!
Köszönöm.


Hol kérdezhetek?

jordan001 # 2009.12.08. 13:24

Sziasztok!BKV-vel kapcsolatos kérdésem lenne.Vásároltam voinaljegyet de a mozgólépcsőn valahol kiesett a kezemből,mert a kiszállásnál már nem találtam.Oda is mentem az ellenőrökhöz segítségért,hogy ilyen esetben mit lehet tenni,de a fitalember nem hitt nekem és inkább a segítség helyett a kezembe nyomott egy büntetést.Mondván már semmit.Pedig még a hölgy is emlékezett rám a pénztárnál.Meghát nem is tudtam volna másként felszállni mert a beszállásnál is voltak ellenőrök legalább hatan még segítettek is betenni a jegyet mert még nem kezeltem ilyesmit idáig mert én kisvárosban lakom és ott nincsen metro.A lényeg,hogy megkaptam a csekket amit én fellebeztem levéllel,ott is leírtam,hogy hogyan is történt de a fellebezésemet figyelmen kívűl hagyva kaptam még egy levelet amiben a következőállt:az előző cskk összegének a kétszerese egy újjabb csekken (24e-ft körül)amit méltányosságbol 8e-ft-os részletekben befizethetek.Ha ezt tudom nem is írokfellebezést azért,hogy aztán a kétszeresét fizessem.Nem tudom mit tegyek,jelenleg jövedelmem nincsen amibnöl kitudnám fizetni,sajnos most semmilyen ellátásban nem részesülök.És ezt is megírtam nekik az említett levélben.Nem tartottam jogosnak a követelésűket a történtek alapján ezért nem szerettem volna kifizetni a bírságot.(Ez is benne állt a levélben.)De azóta már átadták valamilyen ügyvédi irodának és most neki kell fizetnem.?Jelenleg ha kéne akkor sem tudnék most fizetni,pláne egyösszegben.Mit tehetek?Önök szerint jogos a követelésük?

yesss # 2009.12.07. 11:19

Remek. Remek.
A bizonyítás úgy gondolom nem nehéz. Hiszen tisztában van azzal a kivitelező, hogy mit és hova telepített, milyen eszközöket használt. Ez csak elég bizonyíték, nem?

Amire nem válaszoltál, s kérlek, hogy tedd meg:

Amennyiben fiz meghagyást indítok, abban az esetben már a követelésben benne lehet a fizetési meghagyás díja, vagy csak az eredeti tőkeösszeg?

Köszi szépen.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.07. 10:36

Egyéni vállalkozó ellen nem lehet felszámolást indítani. Ez volt a beugratós része.

A behajtó semmit nem tehet meg, amit te magad nem, és még csak jogi képviselőként sem járhat el.

A szokásos ügymenet: írásbeli felszólítás, fizetési meghagyás, per. Szubszidiáriusan, ebben a sorrendben.
Azt már neked kell tudnod, hogy egy esetleges perben mit és hogyan leszel képes bizonyítani. Ha vitat, akkor neked kell bizonyítanod, hogy a követelésed megalapozott és az összegét is.

yesss # 2009.12.07. 08:40

Szia KBS!

Mihez kezdenél most az esetünkben?
Hozzá kell tenni, hogy a tartozás vitatása eddig még nem történt meg. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy később nem fog.

Első körben gondolom el kellene ismertetni vele a tartozást, nem?
Hiszen eddig semmink nincs arról, hogy a munka el van végezve.

Ügyvédi levélnek attól tartok nem sok értelme van. Egy bírósági fizetési meghagyás kb 15eFt-ba kerül, nem?

Követelés behajtó cégnek ezt miután lehet átadni? Milyen dokumentumok szükségesek hozzá? Van olyan cég, ami csak és kizárólag az adóstól behajtott pluszért dolgozik?

Azért egy felszámolási eljárás sem rossz szerintem egy jól működő üzlet esetében, ha előtte papíron elismerte a tartozást, nem?
Ha pl van egy tart. elismerő, van egy kiküldött felszólító levél, amit átvett, de nem reagált rá. Abban az esetben mennyi az esélye annak, hogy nem jutunk a pénzünkhöz? Illetve lehet-e követelni a felszámolás költségét? Illetve egyéb költségeket? Ilyenre gondolok, mint pl: fiz meghagyás, ügyvédi levél... stb.

Előre is köszi.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.07. 07:34

Na, lisa, beugrattál! Felszámolás, Istenem...

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.07. 07:33

A felszámolási eljárás ez esetben nem éri meg - hiszen a 100K-ért 75K-t kellene megelőlegezni, és még az sem biztos, hogy elrendelik a felszámolást, hiszen vitatta a tartozást.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.07. 07:32

2010.01.01-től a fizetési meghagyást már nem a bírósághoz kell beadni

Jó lesz az július 1-jének is. És miért lenne ettől olcsóbb? Éppenséggel emelkedik az illeték. No, az viszont tényleg január 1-jétől.

yesss # 2009.12.07. 07:19

Köszönöm a válaszodat Mona.
A legfontosabbat kifelejtettem, hogy a tartozás összege mindössze 105.000 FT + ÁFA. Ennek tükrében?

Az önbíráskodás sajnos inkább a másik félre jellemző abban az értelemben, hogy esze ágában sincs fizetni. 90-100 Km-t kell utazni a személyes felkeresésért, amiből több is volt és ugye az üzemanyag sem olcsó.

Kérdés, hogy a közjegyző díját is lehet követelni már a fizetési meghagyásban?

monalisa1 # 2009.12.06. 22:00

Egyidejüleg fizetési meghagyás és a felszámolás kezdeményezése - főleg ezen utóbbi lehet leginkább fájó. (Bár ha ügyes gyorsan alapít egy másik céget ugyanazon tevékenységgel és a következő felszámolásig sok megrendelőt becsaphat ismét.)

2010.01.01-től a fizetési meghagyást már nem a bírósághoz kell beadni hanem bármelyik közjegyzőnek - remélve gyorsabb lesz az eljárás.

Az önbíráskodást a törvény bünteti.

"Mona"
laikus hozzászóló

yesss # 2009.12.06. 21:34

Szép estét kívánok Minden Kedves Olvasómnak!

Egy (remélem) egyszerű kérdésem lenne Hozzátok.
Adott egy szituáció:
Villanyszerelő vállalkozó elvégez egy munkát egy másik egyéni vállalkozónál. Munka elvégzése napján megállapodnak abban, hogy a munka ellenértékének megfizetése másnap történik a villanyszerelő vállalkozó székhelyén. A bizonylat kiállítása a pénz átadásával egy időben történik.
Az adós azonban nem jelentkezik. Megkeresésekkor lerázza a villanyszerelőt, miszerint most nincs pénze, mert neki is tartoznak, üzlete viszont virágzik, vélhetően fizetési szándéka nincs.
Mit tehet a villanyszerelő?
Kérjen fiz meghagyást? Vagy kérjen felszámolást fizetési felszólítás után?
Vagy menjen vissza és szedje le a kapcsolókat, vezetékeket stb???

Szerintetek mi a legcélravezetőbb megoldás?

Köszönöm a válaszotokat.

Üdv:

yesss

végrehajtó1 # 2009.12.03. 13:59

csasznek

Ez a fajta tartozás 1 év után elévül ha nem volt lépés az ügyben. Hogy volt-e azt neked kell tudni..

Timcsi027 # 2009.12.03. 13:53

Szia Nady!

Köszönöm szépen a tanácsoadt sokat segítettél vele.

Timcsi

nandy # 2009.12.01. 15:02

Kedves Timcsi!

Ne telefonálj, hanem írj nekik tértis levelet. Arra már kénytelenek lesznek rendesen reagálni.
Írd bele, hogy a csekkek hiánya miatt nem tudtad befizetni a részleteket, melyet a bank hibájából nem kaptál meg, és többszöri telefonon történt jelzésedre sem küldték meg... Írd meg, hogy amint megkapod a csekkeket, hajlandó vagy fizetni, de csak havonta, mert egyösszegben nem tudod.

Ezek után ha bíróságra mennek, és onnan kapsz levelet, nyugodtan írj vissza, hogy te már több alkalommal felvetted a kapcsolatot a bankkal, és válaszra sem méltattak, nem rajtad múlt az egész... Innentől fizetheti a bank a bírósági költségeket :)