leszázalékolás


ZÖLDJANIKA # 2014.02.09. 11:44

RASMANOS!
Tökéletesen igazad van, felháborító, bicskanyitigató, amit ez a rezsim tesz a megvéltozott munkaképességű, rokkant emberekkel.
Ők, Orbánék pediga pecsenyéjüket sütögetik e szegény emberek kárán!Ezer hektár számra bérlik 1 ft-ért az állami földeket, melyeket nem tudod meg, mert titkosította a mocsok férgek.
jelen esetben csak azt lehet hallani, hogy emelik a pedagógusok pénzét! De azt nem veszi figyelembe, ezek a pedagógusok, a mi munkánkból mehettek tanulni!Én 61 éves vagyok, a rokk. ellátásomat 1 orvosi vozsgával elvették, 1 fillért nem kapok, még az eg. járulékot is fizetnem kell, hogy orvosim legyen. Egész életemben keményen dolgoztam, nem voltam soha, semmilyen segélyen, és ezt adta Orbán rezsim.
Most hová forduljak?Mi lesz velem még 2 évig, míg a nyugdíjamat adják, ha ...mert már az sem biztos, hogy lesz 2 év múlva, mert kell a lóvé a sportcsarnokokra, meg a saját csókosaiknak.
Miért nem támogatja, azokat, akik pld. egész életében keményen melózott? Nem lébicolt, különböző segélyeken élt stb.Kiváncsi lennék, ezek a hasonlóan járt emberek, Orbánra szavznak? Sírba tesznek bennünket!!!!Ébredjünk!!!

WWallace # 2014.02.06. 20:35

Donpepe9,

kimaradt a kérdésből, hogy milyen ellátás igényléséről van szó. :) Mivel a nyugdíjbiztosítási igazgatóságok hatáskörében a baleseti járadék és a rokkantsági járadék maradt 2012.01.01-jétől, az egészségkárosodása mértékére tekintettel feltételezem, hogy rokkantsági járadékot igényelt.

Amennyiben így van, 80%-os egészségkárosodással erre az ellátásra jogosult lehet. A mértéke pedig fix összeg: 33.300 Ft.

donpepe9 # 2014.02.06. 10:33

Üdv 1 hónappal ezelőtt megkaptam az orvosszakértői véleményt ami alapján 80%-ban egészségkárosodott vagyok de mivel ezt az önkormányzat kérte a nyugdíjbiztosító ezt nem fogadta el hanem úv vizygálatot kért már azon is túl vagyok de az eredményét nem tudom ha így marad az ellátásomat mi alapján és hogyan számolják ki??

WWallace # 2014.02.04. 18:01

Leszázalékoltatás: ilyen "ellátás" soha nem létezett. Rokkantsági nyugdíj: ilyen ellátást pedig 2012.01.01-jétől nem lehet megállapítani. 2012-ben a rokkantsági ellátórendszer gyökeresen átalakult!

Jelenleg a 2011. évi CXCI. törvény szabályozza a szóba jövő ellátásokat: ez az orvosi bizottság komplex véleményétől függően rokkantsági vagy rehabilitációs ellátás lehet. A kérelmet a lakóhely szerint illetékes rehabilitációs szakigazgatási szervnél lehet benyújtani. Ott adnak további felvilágosítást a csatolandó dokumentumokról és az eljárás menetéről.

saci62 # 2014.02.04. 14:02

Tisztelt fórum!"013.02.11-től vagyok táppénzen ami most 02.08-án le is jár!1-éve vagyok beteg közben 2013.09.11-én le százalékoltak!Most hogy közel az idő mert lejárt az 1-év beteg állomány kötelezhetnek felmondási idő ledolgozásával vagy ez evidens hogy nem mert leszázalékoltak?A kérdésem még hogy erre az 1-évre járt e szabadság?Félek hogy a cég ahol dolgoztam be akar majd csapni erről híresek!Sajnos!Gyors válaszát előre is köszönöm!Tisztelettel Nagy Sarolta!

Icus26 # 2014.02.03. 14:30

Kedves fórumozok felvilágosítást szeretnék kérni hogy Apósom leszázalékoltatását vagy a rokantsági nyugdíjat indítsam el. Melyikkel járnánk jobban??? És pluszba minden segítséget elfogadok hiszen nem értek hozzá egyáltalán, tanácstalan vagyok merre induljak.
Elörre is köszönöm!

WWallace # 2014.01.05. 22:04

Rozsika101,

értem a problémát, de nem fogunk tudni rá választ adni. Nem vagyunk orvosok, de még ha lennének is itt; ők sem tudnának erre így választ adni. Amit mondani lehet az újabb információk alapján, hogy az a korábbi 50%-os mkcs. esetleg közel lehet egy mostani 60%-os egészségi állapothoz; úgyhogy lehet rá esély, hogy kapjon ellátást. De megismétlem, el kell indítani az eljárást, és majd kiderül. Sok energiaráfordítással azért nem jár; egyszer be kell adni a kérelmet, és aztán majd egyszer el kell menni vizsgálatra. Utána már kiderül, hogy jogosult lehet-e vagy sem.

Azért azt érdemes figyelembe venni, hogy az ellátások összege általában alatta marad annak, mint ami 2012. előtt megállapítható volt (nem tudom, mennyi jelenleg a munkabére). Illetve azt is, hogy ez nem nyugdíj - mint azt sokan elfelejtik.

rozsika101 # 2014.01.05. 21:06

Kedves Wwallace Igen tudom hogy vizsgálat kell ,mert már megpróbáltam nyugdijaztatni magam 2004-ben.akkor nem sikerült,meg letettem róla,mert lett jó állásom.Akkor 52 éve voltam,és majdnem sikerült, de csak az 50 %.lett volna.Azóta eltelt 8 év és beszigoritottak.Ilyen esetben mikor valaki közel van anyugdijkorhatárhoz könyebben leszázalékolnak-e valakit?Érdemes-e energiát forditani rá.mert végül is van állásom,csak szeretnék elmenni nyugdijba,és lett most ez a kiujult betegségem és a munka elégé nehezemre esik,mert váltómüszak,és az alvászavarom lehet ettöl ujjult ki.Válaszát előre is köszönöm Rózsika 101

WWallace # 2014.01.05. 19:27

Rozsika101,

be kell adni egy kérelmet a rehabilitációs szakigazgatási szervhez, és majd az orvosi bizottság a komplex minősítés során megállapítja az egészségi állapotát. Ilyen kérdésre nem fog tudni itt senki válaszolni; meg kell magát vizsgáltatnia.

rozsika101 # 2014.01.05. 19:09

Kedves Fórumozok.60 éves nő vagyok.Több betegségem van,,magas vérnyomás,nyaki háti reumatikus betegségek,/nyak hát merevsége/,rekeszizomsérv,és most kiujult a depresszios betegségem,ami alvászavart okoz.Az idegeim rosszakVan-e reményem arra ha meginditanám a leszázalékolást leszázalékoljanak.40 év szolgálati időm van,a nök 40 éves nyugdijbavonulási lehetőségével nem tudok elmenni nyugdijba,mert a 40 évból,13 évet voltam ápolási dijjon a fogyatékos gyermekemmel.A 13 évből 10 évet számitanak bele a nök 40 éves nyugdijazásához.Ezért 63.5 éve koromig kellene dolgoznom.Van munkahelyem,de nemtudom tudok-e addig dolgozni.Válaszotokat várom szerintetek ven-értelme foglalkoznom a leszázalékolással.Rozsika 101

rozsika101 # 2014.01.05. 19:08

Kedves Fórumozok.60 éves nő vagyok.Több betegségem van,,magas vérnyomás,nyaki háti reumatikus betegségek,/nyak hát merevsége/,rekeszizomsérv,és most kiujult a depresszios betegségem,ami alvászavart okoz.Az idegeim rosszakVan-e reményem arra ha meginditanám a leszázalékolást leszázalékoljanak.40 év szolgálati időm van,a nök 40 éves nyugdijbavonulási lehetőségével nem tudok elmenni nyugdijba,mert a 40 évból,13 évet voltam ápolási dijjon a fogyatékos gyermekemmel.A 13 évből 10 évet számitanak bele a nök 40 éves nyugdijazásához.Ezért 63.5 éve koromig kellene dolgoznom.Van munkahelyem,de nemtudom tudok-e addig dolgozni.Válaszotokat várom szerintetek ven-értelme foglalkoznom a leszázalékolással.Rozsika 101

WWallace # 2013.11.21. 20:38

Matob, teljesen mindegy, mert a rehabilitációs járadék lejárta előtt úgysem kaphattad volna a rokkantsági ellátást.

madonna # 2013.11.20. 16:17

Boldogtalan! Köszönöm a válaszod,nem nagyon vidított fel,a vizsgálatra való behívásnak is vannak jogi szabályai,2 hó írtam is a megfelelő kormányhivatalba és
azt a választ kaptam,hogy a felmerült kellemetlenségekért szíves elnézését kérjük,puff 8hó.
Személyesen nem akarok bemenni mert annak nem jó következményei lennének.

Boldogtalan # 2013.11.20. 10:41

Madonna! Én 2013.08.22.-én voltam a bizottság előtt, mai napig nincs határozat, u.úgy ellátás nélkül vagyok mert a munkahely is megszűnt.Most már heti rendszerességgel hívom az ügyintézőt,területileg illetékes kirendeltséget megtalálod a http://nrszh.kormany.hu/ - Rehabilitációs Szakigazgatási szervek - címek, ügyfélfogadás alatt. Felhívod név, TAJ szám ellenében elárulják az ügyintéző nevét aki foglalkozik az üggyel, Őt kell keresni. Remélem tudtam segíteni.

madonna # 2013.11.18. 15:47

Tisztelt Fórumozók!
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok,hogy mit tegyek?
A felülvizsgálat óta eltelt több mint egy hónap,de
semmiféle határozatot nem kaptam,ott azt mondták 2-3
hét múlva értesítenek.A türelmem sajnos elfogyott,
mivel a felülvizsgálatra is 8 hónapot vártam.Azóta
ellátatlan vagyok,és még azt sem tudom visszamenőleg
hány hónapot számolnak el.

Matob # 2013.11.08. 14:06

Érdeklődöm, hogy van-e jelentősége annak, hogy a határozat szerint 2013. október 1. napjától van megállapítva a rokkantsági ellátás, de "A megállapított egészségi állapot kialakulásának időpontja: 2013. június 1." Tehát 4 hónappal korábbi időpont.

Felülvizsgálat szeptember 6-án volt, mivel szeptember 30-ig rehabilitációs járadék volt megállapítva.

kovacsdiana # 2013.10.08. 11:05

Édesanyám sok éve rokkantnyugdíjas. Ettől függetlenül 4 órában dolgozott egy élelmiszerboltban, ahol foglalkoztattak leszázalékolt embereket is. A nyugdíja és a fizetése így tette ki a havi 60.000 Ft-ot. (!) Most azonban a bizottság szerint, (akik bizonyos időközönként újra vizsgálják a leszázalékolt embereket) Édesanyám meggyógyult. Hipp-hopp tud 8 órában dolgozni. Így elvették a nyugdíját. Viszont, eddig bárhová ment jelentkezni, természetesen az üzemorvosig jut, és ott megállapítják, hogy alkalmatlan a 8 órás munkára, mivel olyan szinten vannak tönkre menve a lábai, hogy térdprotézis javasolt.
Ilyen módon került abba az áldatlan helyzetbe, hogy konkrétan nincs bevétele. Mivel a nyugdíját elvették, dolgozni viszont nem tud, mert mivel már nem minősül rokkant-nyugdíjasnak, senki nem foglalkoztatja 4 órában, 8 órára meg alkalmatlan.
A kérdésem: Ilyen van??
Jogilag az lehetséges, hogy valakit megfosztok a bevételétől és a nyugdíjától is? Érdemes ügyvédet fogadnom?

jhaszjani1955@freemail.hu # 2013.10.08. 06:35

Ez is holokausz amit a kormány művel rokkant nyugdijasokkal

amerigo # 2013.10.06. 14:07

Én 2011-ben három sztrokon mentem keresztül.Munka viszonyban voltam.Kerekes székbe kényszerültem mert a teljes bal oldalam lebénult.Amikor felülvizsgálatra kellett mennem ,akkor már járó képessé tudtam tenni magam.51 % mozgássérültnek nyilvánítottak.5 hónap múlva újra vissza kellett mennem a felülvizsgálatra.Akkor már 53 %-ot állapítottak meg.De járadékot nem kapok,mert hiányzik az útólsó 5 évemből 59 napom.53 éves vagyok.A múlt rendszerben is fizettem nyugdíjat.Ebben a rendszerben is fizettem TB-t , adót,egyéb járadékokat mivel nemzetközi kamion sofőr voltam.Teljesen egyedül élek és pénz nélkül maradtam.Még 4 órában sem engedik a foglalkoztatásomat.Szociális segélyből ( 25.650 ) élek.Ezt a járadékot akkor is kapnám ha egész életemben egy percet sem dolgoztam volna.Árulja már el nekem valaki,mert hülyén nem szeretnék meghalni,miért fizettem én évtizedeken keresztül?És ha már fizettem,most miért nem áll a rendszer mellém?Új közmondás fogalmazódott meg bennem.Azt mondja állam bácsi : _ Ha dolgozol,adj,ha már nem hát halj.Vajon,ha leszek olyan pofátlan és megélem a nyugdíj kórhatárt,akkor milyen ellátásra számíthatok ha egyáltalán kapok?

Zöldövezeti11 # 2013.09.21. 06:52

Stefan Zaitsev

Ennyi hülyeséget egyrakáson !

BJúlia # 2013.09.13. 09:26

Ez olyan, mint fiaimat sem mindig tudom meggyőzni, ne kövesséh el a hibát, amit én már tapasztaltam, azt teszik, amit ők jónak látnak, bár meghallgatják, amit mondok, de sokszor hagynom kell, hogy elkövessék saját hibáikat, amikor már tapasztalják, értik, még időben korrigálnak, ha figyelnek,..

BJúlia # 2013.09.13. 09:22

A legkönnyebb a legkiszolgáltatottabb rétegen spórolni, elvenni, amit lehet. A családon belülierőszak is a legkiszolgáltatottabb, a gyermek és nő felé irányul, mert hyenge.
Folyamatosan megteszem, hogy véleményezem a jogszabályokat, párttól függetlenül képviselőknek szakmai anyagot küldök,....és nem vagyok egyedül. Hiába.
Nem vagyunk elég sokan vagy elég hangsúlyosak, illetve nincs elég befolyásunk a döntéshozókra, így rajtuk áll, a politikai akarat határozza meg a kereteket, amelyben élhetünk, így én megtettem, amit tudtam, innen Minden döntéshozó felelőssége. Ezzel azt is eldönti, mit visz saját magával a halál után, merthogy anyagiakat biztosan nem, amit felhalmozott élete során, az tuti.

BJúlia # 2013.09.13. 05:53

Ráadásul ez nem előnyös gazdasági-, társadalmi-, etikai szempontból sem, ami az egyénnek nem jó, a társadalomnak, ország versenyképességének sem. Hiszen nem teherként kell tekinteni nem csak az idősekre, hanem a rokkant emberekre sem,stb. hanem pozitív ösztönzőkkel, aktív munkaerő-piaci eszközökkel a mainstreaming elve szerint hátránykezelési stratégiával kezelni a helyztet, és persze nem csak intézkedésekkel, programokkal, hanem forrással is, hiszen befektetés nélkül nincs eredmény, kevesebbet stadionokra, saját zsebbe a döntéshozóknak, stb., és többet a versenyképesség elősegítésére, nem kirekesztve társadalmi rétegeket.
A népet nem képviseli azonban senki, a hatalmon lévők, akiket a nép odaemelt, döntenek sorsukról.
Politikailag és erkölcsileg elfogadhatatlan, hogy egyes társadalmi rétegeknek esélye sincs a szegénységi csapdából kikerülni.
Az is bűn, hogy korlátozzák a rokkant emberek keresetét, pedig a súlyosan fogyatékos emberek (akiknek hiányzik a létés, vagy járás, lába,...) erőfeszítéseiken felül teljesítenek, ha még dolgoznak is, persze ha megfelelő ellátási összeget kapnának, amelyből éppen megélnének (átlag ötvenezer ellátás jelenleg a létminimum alatti összeg), akkor valóban önként rehabilitálnák magukat, nem pedig kényszerből, ha van egyáltalán lehetőségük a munkavégzésre, amely nehezen mondható el, csak szűk körben tudnak dolgozni, hiszen az egészségesnek sincs munka, a fogyatékos emberek 90% nem tud dolgozni, hogy megéljen, éljen, gyermeket neveljen, lakjon,....

Szakemberhiány lassítja a rokkantak felülvizsgálatát
http://www.infodunaujvaros.hu/…09-03-050000

Az eddigi felülvizsgálatok során a rokkantnyugdíjra jogosultak 10 százalékának szüntették meg az ellátását, ez 7-8 ezer embert jelent - ezt Hegedűs Lajos mondta az ATV Egyenes beszéd című műsorában. A Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetségének elnöke szerint ezek a - kormány állítása szerint - csalók elvesztették a munkaképességük egyharmadát, semmilyen támogatást és segítséget nem kapnak, hogy visszatérjenek a munkaerőpiacra.
atv.hu http://www.atv.hu/…egedus-lajos

Bajnai: Bűn, hogy a kormány megtiltotta a nyugdíj melletti munkát
http://www.origo.hu/…-munkat.html?…

Csupán 19 fogyatékkal élőt alkalmaz a kormány
http://www.vg.hu/…rmany-411295

Magyarország a 63. a Világgazdasági Fórum versenyképességi rangsorában
http://www.haon.hu/…aban/2352139?…

BJúlia # 2013.09.12. 18:45

Jó és rossz tulajdonságainkkal együtt születtünk, de rajtunk múlik, melyiket érvényesítjük az életben. ~ Tatiosz

BJúlia # 2013.09.12. 18:41

Érdekvédelem létezik, működik, bár nem olyan erővel, mint más uniós országban.
Sokan egyénileg és szervezetten is fordultak Strasbourghoz, Emberjogi Bírósághoz, mert uniós jogokat is sért (Egyezményt) Mmtv.
Hosszú idő, amíg ott döntenek, évek kérdése, de tuti kötelezik a mindenkori kormányt a megfelelő törvény meghozatalára, módosításra...
Persze addig sok ember "elvérzik", lehet, szó szerint (tudok konkrétan ilyenről), ill. elszegényedik, mélyszegénységben, eladósodik, még jobban kiszolgáltatott lesz, de ezt már előre jelezte több hozzáértő is, hiába.
A Népet senki sem képviseli, csaak a hatalom érdekli és a pénz a döntéshozókat, a jelen anyagi érdeke, pedig ha meghalunk, azt nem visszük magunkkal, csakis a szellemi fejlődést, vagy visszafejlődést, a szellemi-, erkölcsi értékeket visszük magunkkal a halál után. Hát Mindenkinek saját döntése, felelőssége, lelke rajta, mit tesz, vagy nem tesz,...