gyámügy


sziszi41 # 2019.07.14. 14:51

Szép jó napot! A történetünket probálom röviden leirni.Mi egy mozaik család vagyunk.Nekem van egy 19 éves fiam(vérszerinti),a páromnak két gyermeke van egy 14éves fiu és 13éves kislány.A párom gyerekei 5 évet voltak gyermek otthonban.Mikor mi megismerkedtünk szoba jött a hazagondozásuk ami sikerült is kb 4éve vannak velünk.A fiának több problémája is van mentális retardácio,gyermekkori emocionális zavar,viselkedés romlással ehhez párosul széklettartási gondok.A párom nemigen erölteti meg magát hogy segitséget keressen a fiának.Mint nevelő anya mihez van jogom? és ha esetleg történne valami felelösségre vonhatnak e engem is?(bár ln probáltam mindent megtenni)

andersenke # 2011.02.04. 17:46

hello.az lenne a kérdésem hogy testvéremet gyámságom alá vehetem e ha már el múltam 18-éves de még tanulok.keresetem nincs csak a tanulói ösztöndíjam.már én sem lakom otthon és szeretném magam mellett tudni.ö 17 éves.kérném mielöbi válaszokat.köszönöm.

villany # 2010.08.22. 11:42

Hello!
Az lenne a kérdésem, ha én a testvéremmel beadtam keresetet gondnokság alá helyezés miatt, vissza mondhatom-e mint felperes a keresetemet, volt tárgyalás,orvosi vizsgálat . Sajnos már nem tudok elmenni a további tárgyalásra, igy vissza kell vonnom a keresetet.
Lehetséges-e minden további probléma nélkül,
Üdv Lilla

alej15 # 2010.08.13. 11:56

Köszönöm a hozzászólásokat!

Pimpőke # 2010.08.12. 17:04

Anya meghalt, apa évek óta lelépett én a szülői felügyeleti jogát is megvonatnám, bár egy 17 éves lány esetében már nincs sok értelme.
Tisztázni kellene, hogy a nevelőanya milyen minőségben neveli-gondozza.
Adott esetben elég lenne itt a sima gyámrendelés is valamelyik nagykorú testvér személyében aztán tartásdíj megállapíttatása apával szemben.
Az a kiskorú, aki nem áll szülői felügyelet alatt gyámság alá tartozik.
Családbafogadás csak a szülő kérelmére történhet.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.12. 15:11

Kötve hiszem, hogy a lányt hivatalosan a nevelőanyjánál helyezték volna el. De ha úgy lenne is, a 16. életévét betöltött kiskorú a gyámhatóság engedélyével elköltözhet.

alej15 # 2010.08.12. 13:47

Egy kérdéssel szeretnék Önökhöz fordulni. Településem önkormányzati képviselőjeként, a Szociális Bizottság tagjaként, és könyvtárosként egyaránt figyelemmel kisérem az itteni gyermekek sorsát. Egyelőre név nélkül említenék egy lányt (17 éves), aki hatodikos korában (édesanyja halála után) költözött ide édesapját követve, aki azonban nem sokkal később itt hagyta őt nevelőanyjával. A lány és a nevelőszülő között a viszony sosem volt felhőtlen (az apa tetteiért a gyermek fizetett), de mostanság néha már az elviselhetetlenség határait súrolja. Mivel a tanulásban évek óta én segítek a gyermeknek, a más természetű problémáit is velem osztja meg, és sajnos nagyon sokszor előfordult hogy sírva fordult hozzám panaszaival otthoni gondok miatt. A lány testvérei (19, 22 és 24 évesek) eredeti lakhelyükön élnek, és szívesen visszafogadnák testvérüket (korábban az idősebb bátyja volt a törvényes gyámja). Kérdésem, hogy amennyiben a helyzet tovább romlana, mit lehetne tenni, és van-e lehetőség arra, hogy a gyermek esetlegesen ne idegen nevelőszülőkhöz, hanem testvéreihez – nővére gyámsága alá – kerüljön, még ha ez ugyanazt a háztartást is jelenti amit korábban otthagyott?

C a s a b l a n c a # 2010.02.15. 09:36

Az attól függ, hogy lemondott-e a biológiai szülő a gyermekről. Ha nem mondott le róla, akkor soha sem lehet örökbe adni a gyermeket...

Erzsébet45 # 2010.02.12. 12:45

Mikor lehet örökbeadónak nyílvánítani a nevelt gyereket, ha az édesanyja nem látogatja? Fél év, egy év? Előre is köszönöm a választ.

végrehajtó1 # 2010.02.06. 19:23

Gyámügy és rendőrség is.

ponda # 2010.02.06. 18:24

Bevonható-e a gyámügy abban az esetben ha elvált apuka (aki együtt él a családdal) lelkileg bántalmazza a gyermekeit, az anyjukat pedig fizikailag.( a gyerekek elött).