Vízóra hitelesítés


Szomorú örökös # 2018.10.18. 03:58

F.Laca

Nekem nem tellik mindenféle drága konyakra, hogy folyamatosan osszam az észt

Na ja, ha te mondod:

Kötelező kémény és fűtőberendezés használat, F.Laca 2018.10.15. 19:47:

Például - most is szopogatok egy 3 decis belga Piraat nevű sört (10,5%), és lekisérem egy 3 decis Dreher-rel (5,2%). Aztán 9 körül kortyolok majd még a TV előtt egy fél deci meggyet (vagy karibi rumot)

Főleg hogy olyan fogalomról beszélsz (ész), amiből neked elég kevés jutott, nem hogy osztogasd. :-D

Nálam 2 hetente a füvet le kell nyírni, mert az annyira nő, mint a gomba.

Megint lebuktál! Ha azt akarod, hogy a füved szép legyen, akkor azt is locsolni kell rendszeresen, nem csak nyírni. Nekem elhiheted, kb. 200 négyzetméternyi fű-területem van nekem is és hát az enyém bizony szép zöld egész évben. Szerinted miért? Nyilván nem azért, mert méregdrága Piraat sörre meg karibi rumra költöm a víz árát. ;-)

Azért tudod csúnya dolog, hogy a fórum minden hozzászólást megőriz. ;-)

Szomorú örökös # 2018.10.17. 21:51

joke

nálunk ez 6400Ft, ha nem ők cserélik a mellékmérőt.
Ehhez jön a mérő ára, amit 4000 alatt már nem nagyon lehet megúszni. Tehát már 10400-nál tartunk, ami még mindig nem 14400, amennyiért az alvállalkozó cég cseréli...

És mondom, még mindig kifelejted, hogy ha az alvállalkozó csinálja, akkor van munkadíj is. Még a végén kiderül, hogy az a 4000 Ft különbözet nem is olyan sok egy kiszállási díjra és a munkadíjra. :-)

Egyébként meg mondtam én, hogy hamarosan megjelenik a főokos vízóra szakértő fórumtárs. Aki persze a vízfogyasztás helyett sört iszik, de hát ez meg is látszik a hozzászólásai stílusán....na meg a gazos kertjén, ahol minden kiszáradt már. :-D

joke # 2018.10.17. 20:31

Szomorú örökös!

"Van itt olyan fórumtárs is, aki megcsinálja maga, utána meg bemegy balhézni, hogy ő ennyit nem hajlandó fizetni egy plombázásért. :-D"
És milyen igaza van! :)

Csak ha nem plombálják le, akkor nem fogadja el a vízmű a mérőhelyet hitelesnek és hozzácsapják az illető fogyasztását a nagy egészhez. Ha pedig a házban, csak neki nincs plombálva a mérőhelye, akkor a teljes különbözetet vele fizettetik meg, ami a főmérő és az összes mellékmérő által mért fogyasztás között képződött.
Ez akár, százezres nagyságrend is lehet...

joke # 2018.10.17. 20:13

Laca!

2700Ft plombálási díjért, talán én sem balhéznék.
De nálunk ez 6400Ft, ha nem ők cserélik a mellékmérőt.
Ehhez jön a mérő ára, amit 4000 alatt már nem nagyon lehet megúszni. Tehát már 10400-nál tartunk, ami még mindig nem 14400, amennyiért az alvállalkozó cég cseréli...

A cég, ahol eddig vettem a felújított, hitelesített mérőket, már nem hitelesíthet. Újat venni lehet, de nem 4000-ért. Van egy cég még Szekszárdon, akik foglalkoznak ilyesmivel, de azt mondja a vezető hölgy, hogy nem sokkal kerül kevesebbe egy mérő felújítása, nullázása, hitelesítése, mint venni egy újat.
Ha meg postán kell küldeni oda-vissza a hitelesítendő mérőt, már biztosan többe kerül, mint egy helyben megvehető, új mérő...

joke # 2018.10.17. 19:58

Oligaliga!

Fejtsd már ki nekem, mi nem "releváns" a leírtakban!?
A saját bőrömön tapasztaltam meg már nem egyszer, hogy szóról-szóra így működik a dolog. Még az összegek is stimmelnek. Hogy lehet ezt másként is csinálni, azt már leírták nekem - egy alföldi városból - ahol egy ilyen "saját kivitelezésű" akció összesen került 6250Ft-ba.
Ebből 3500Ft volt a vízóra. Ez évi cseréről beszélünk.
Kb. ennyi lenne a reális költség egy mellékvízmérő, sajátkezűleg történő kicserélésekor.
Nem pedig, 14500FT...

oligaliga # 2018.10.17. 10:04

joke

Más tollával nem illik ékeskedni. Ezt a gyönyörűen értelmetlen szöveget egy másik fórumtárs írta, akinek szintúgy kevés a tudása ahhoz, hogy releváns kérdésekben releváns választ adjon.

Szomorú örökös # 2018.10.17. 09:53

joke

Egyébként kifelejtetted a történetből, hogy te saját magadnak nyilván nem számolsz munkadíjat, mert ha megtennéd, mindjárt nem 4-6 ezer lenne a felszerelt mérő. A vízmű embere ezt megteszi, ezért drágább. Sőt 3-4 ezer alatt kiszállás nincs is, anélkül pedig nincs helyszíni munka. Szóval gondold nyugodtan újra, amit leírtál.

Szomorú örökös # 2018.10.17. 09:47

joke

Van itt olyan fórumtárs is, aki megcsinálja maga, utána meg bemegy balhézni, hogy ő ennyit nem hajlandó fizetni egy plombázásért. :-D

joke # 2018.10.17. 08:51

Üdv!
Anélkül, hogy különösebb kérdést akarnék feltenni, bemásolnám, hogy megy manapság egy társasházi mellékvízmérő csere olyan esetben, amikor névre szólóan számláz a vízműcég:

"Ugye, már 8 év a kötelező csereperiódusa ezeknek a mérőknek. A felújító és hitelesítő cégek, már szinte mind tönkre mentek, mert nyolc évente van csak dömping.
Tehát a delikvens, már csak új mérőt tud venni, ha maga akarja kicserélni. 4-6 ezer között, meg lehet kapni.
Ha normális áron plombálnák le, meg lehetne úszni a történetet úgy 6-8 ezer forintból.
Ezzel szemben, a vízmű alvállalkozó cége - valamelyik kutyájának a kölyke - 14400Ft-ért cserél ki egy db mérőt, plombálással együtt.
Hogy túlzottan ne érje meg a lakónak, ha maga cseréli ki a mellékmérőjét, ezért kitalálták hogy ha nem a céggel cserélteti, akkor a "szakszerűségi felülvizsgálatnak" nevezett plombálás ára: 6400Ft(!)
Így már majdnem annyiba kerül a dolog, mintha az alvállalkozó céggel csináltatta volna meg a cserét.
Ki van ez találva, ugye?
Mindez ráadásul úgy, hogy van ahol évi 9500Ft-os alapdíj is van a vízen, fogyasztástól függetlenül.
Ennyibe, talán beleférhetne egy reális árú plombálás, de akkor a "baráti alvállalkozó", vajon hogyan élne meg?"

Szomorú örökös # 2018.08.21. 05:14

bermuda háromszög

Azt nem ellenőrzik csak leolvassák.
Meg készül 1-2 kép, ha később vita lenne.
Ez távol áll az ellenőrzéstől.

Pontosan azért jönnek ki személyesen, mert ilyenkor ellenőrzik, hogy megfelelnek-e a korábbi diktálások a valóságnak - van, ahol eleve évente egyszer olvasnak csak, mert közben az illető nem diktál, hanem átlagot fizet - illetve hogy a plombák sértetlenek-e, esetleg látszik-e valami illegális beavatkozás a mérőórán, stb. Nevezheted akárminek is, ez kőkemény ellenőrzés. Na de hát „ezt te is tudod.

Szomorú örökös # 2018.08.20. 14:53

bermuda háromszög

Majd ha a víz elfolyása ugyanolyan veszélyt jelent, mint a gáz, akkor hidd el, fogják ellenőrizni. De mivel az elfolyt víz is az órán megy át és nincs veszélye, addig nem érdekli őket. Azonban a szabály attól még szabály marad.

nonolet # 2018.08.20. 14:50

vázrajz >> fennálló állapot vázlatosan a teljes cuccról

tervrajz >> megvalósítandó állapot, részleteiben a konkrétan kiépítendő dolgokról

drbjozsef # 2018.08.20. 14:29

Én ezt nem értem.

vázrajz NEM EGYENLŐ terv

vs.

Tervrajzok:

Az érintett ingatlan házi ivóvízhálózatát,
ezek tartozékait feltüntető vázrajz.

Most akkor mégis az ami nem az? Vagy nem úgy?

nonolet # 2018.08.20. 14:03

Mindig az az értő olvasás és a logika...

vázrajz NEM EGYENLŐ terv

Szomorú örökös # 2018.08.20. 13:48

nonolet

Ez esetben is csak a mellékmérőig érdeklik a tervek.

NEM IGAZ!

Olvasd el azt, amit én idéztem, ott fehéren-feketén nem csak a mérőhely szerepel.

nonolet # 2018.08.20. 13:38

Ez esetben is csak a mellékmérőig érdeklik a tervek.

Tervrajzok:

Az érintett ingatlan házi ivóvízhálózatát,
ezek tartozékait feltüntető vázrajz.

A mérőbeépítés helyének megjelölésével.

Amely azonosításra, valamint a helykiválasztás
helyességének megítélésére alkalmas.

A tervezett mérőbeépítés szerelési rajzait
olyan léptékben, amely a műszaki megoldás
elbírálhatóságát lehetővé teszi.

A mellékmérős vízmérőhely műszaki kialakításának feltételei:

  • elzáró golyóscsap
  • vízmérő előtt hollandi kötőelem
  • vízmérő (szereléskor megfelelő méretű közdarab)
  • vízmérő után hollandi kötőelem
  • elzáró golyóscsap
Szomorú örökös # 2018.08.20. 13:30

nonolet

Ha nem érdekelné a mellékmérő, akkor az sem érdekelné, hogy hiteles-e, sőt szerződést sem kötnének rá a fogyasztókkal. Azonban ez nem így van! Házi feladat számodra, hogy vajon miért? :-D

Egyébként nehogy bután halj meg:

A) Az ivóvíz-törzshálózatba való bekötés iránti hozzájáruláshoz, illetve az ingatlanon belüli vízhálózat átalakításához, vagy bõvítéséhez, illetve locsolási vízmérõ beépítéséhez való hozzájáruláshoz szükséges tervdokumentáció minimális mûszaki tartalma

1. Mûszaki leírás, amely tartalmazza:

  1. a kérelmezõ (tulajdonos) nevét, postai címét,
  2. az ingatlan - szükség esetén a létesítménnyel érintett szomszédos ingatlanok - helyét (utca, házszám) és helyrajzi számát,
  3. a vízszükséglet összeállítását az egy fõre jutó fogyasztás (liter/fõ/nap), vagy a normák szerinti m3/napban kifejezve, a csúcsfogyasztási igény feltüntetésével, továbbá a vízszükséglet indokolását,
  4. a létesítmények, berendezések rövid leírását, mûszaki jellemzõit, a vízvételi helyek számát,
  5. az ivóvíz bekötõ vezetékrõl, valamint a közterületi tûzcsapról igényelt oltóvíz mennyiségét,
  6. a tervezett ivóvíz bekötõvezeték anyagát és átmérõjét, az utcai gerincvezeték anyagát és átmérõjét, a beépítendõ vízmérõ(k) típusát és méretét,
  7. tervezõi nyilatkozatot a hatályos jogszabályok betartására vonatkozóan,
  8. az összes közmûtulajdonos, üzemeltetõ nyilatkozatát.

Ezen felsorolásból jól látszik, hogy egy vízbekötés esetén bizony nem csak a hollanderig érdekli őket a vízvezeték, annál jóval több információra kíváncsiak. De sebaj, te még hiheted ennek az ellenkezőjét, csak akkor valóban tudatlanul és bután fogsz meghalni, bár mondjuk így is :-D

nonolet # 2018.08.20. 13:18

"mellékvízmérők hitelessége mégis az ő feladatuk, hogy jó-e."

Az, hogy ALmérő vagy MELLÉKmérő az kurvára nem mindegy ám...

Ne keverd össze őket!

nonolet # 2018.08.20. 13:16

"minden ingatlanon belüli vízhálózati átalakításhoz és bővítéshez a közműszolgáltató hozzájárulása szükséges. A hozzájárulás kiadásához Társaságunk vízhálózati (belső gépészeti) terv benyújtását kéri.”"

Értsd...

ARRÓL a szakaszról ami a SZOLGÁLTATÓ felelőssége!!!

Azaz ameddig ő felel érte.
Hisz nyilván tudni akarja, hogy mit vesz be felelősségi körébe!

Meddig i start a szolgűlattó felelőssége?!!

JA, megvan! hát a FŐMÉRŐ utáni hollanderig ....
Vagy a MELLÉK mérőig va z is van.

De a mellékmérő NEM azonos ám az ALMÉRŐVEL!!!

Addig kell tehát az ingatlanon belüli csöveket, egyebeket megrajzolni neki, ameddig ő felel érte.
Ez így logikus is.

Ami főmérő (és a mellékmérő) után van az már nem érdekli.
Mert nem az ő gondja...

Nem érdekli tehát

  • sem az almérőkig vezető vezetékrendszer
  • sem az almérők
  • pláne nem az almérők utáni rész

Ennyi.

Szomorú örökös # 2018.08.20. 13:03

nonolet

a vízmű csak a főmérőt nézi. Az almérőt megkerülő "vízlopás" a ház belügye.

Jaja, csak éppen a mellékvízmérők hitelessége mégis az ő feladatuk, hogy jó-e...gáz, ugye? :-)

Az már más kérdés, hogy ha ellenőrzési időszakok között túl nagy a különbség a főmérő és a mellékmérők mérése között, akkor ott az értelmes közös képviselő tuti soron kívüli hálózat ellenőrzést fog kérni, hogy kiderüljön, ki is lopja a vizet.

nonolet # 2018.08.20. 12:59

"No meg az időnkénti ellenőrzés, hogy nem-e az óra megkerülésével történik a vízvételezés, esetlegesen a mérőállás közlése nem fedi a valóságot, stb. Pontosan ezért is ellenőrzik minden évben ezt."

A vízmű?!

Dehogyis... a vízmű csak a főmérőt nézi.

Az almérőt megkerülő "vízlopás" a ház belügye.

nonolet # 2018.08.20. 12:56

"ÚJ FOGYASZTÓKÉNT. Special a kérdező éppen ebbe a kategóriába esik. ;-)"

Dehogy esik ebbe...

Szomorú örökös # 2018.08.20. 06:46

F.Laca

Na - már megint beszólt az okos...Tehát - hagyjuk már a rizsát az "így meg úgy" dolgokról.

Muszáj neked mindig a saját "okosságoddal" elkövetett téves infókkal bombázni a kérdezőket, a fórum olvasóit?

Szomorú örökös # 2018.08.20. 06:40

F.Laca

Nálunk a társasházi mellékmérő kialakítását maga a társasház (közös képviselő) engedélyezte.

Naná, még szép! Az ő engedélye nélkül - ugyanis ő képviseli a társasházat - nem is rakhatsz mellékmérőt.

Beépítési terv nem kellett!

Mikor is volt ez? Ahogy olvashattad - épp a fővárosi vízművek oldaláról ollóztam - jelen helyzetben ezt nem oldhatod meg közműterv nélkül ÚJ FOGYASZTÓKÉNT. Special a kérdező éppen ebbe a kategóriába esik. ;-)

ha a tulajnak olcsóbb folyton vizet cserélgetni, mint folyamatosan keringetve tisztítani (állandóan szűrni, ph-t állítgatni, fertőtleníteni, stb.)

Egy tisztességes házi úszómedencében időnként bizony cserélik a vizet, nem ugyanaz a víz van benne egész nyáron. De hát te ezt csóróként honnan is tudhatnád...én viszont dolgoztam olyan embernek, aki erről büszkén mesélte el a tapasztalatait. És nem egy 30 ezer forintos gumimedencéje van az udvarban, hanem zárt helyen tisztességes úszómedencét alakított ki fűtőkazánnal, miegymással.

A Vízműveknek CSAKIS a mérőállás közlés, majd a számla rendezése lehet lényegbe vágó.

No meg az időnkénti ellenőrzés, hogy nem-e az óra megkerülésével történik a vízvételezés, esetlegesen a mérőállás közlése nem fedi a valóságot, stb. Pontosan ezért is ellenőrzik minden évben ezt.

De azért lehet okoskodni, csak túlzottan nem érdemes. :-)
Azonban ezúton kérnélek, hogy téves infókkal ne bombázd a fórum kérdezőit. Köszi!

Szomorú örökös # 2018.08.19. 05:34

nonolet

Ez ugyebár a mérőórát követő hollanderig tart és nem tovább!!! Azaz a szolgálattót nem érdekli, hogy mikor és mi lesz a mérő után !!!!!!!! kötve.

Nagyon tévedsz! Azért nem mindegy, hogy milyen fogyasztók vannak egy vízórára rákötve. Pl. ha valaki vezetékes vízről szeretné később az úszómedencéjét üzemeltetni, mert rászakadt a nemzeti bank, akkor annak megfelelő vízhálózatot kell hozzá kiépíteni az odavaló átviteli képességű vízórával egyetemben. Másrészt nem árt, ha tudod, hogy nem csak az első víz-rákötéskor kell közműtervet beadni és jóváhagyatni, hanem a későbbi átalakításkor is szükséges lenne, csak mivel ezt soha nem ellenőrzik úgy, mint gáz esetén, ezért nem ez lett a gyakorlat.

Vízhálózati tervjóváhagyás

Új hálózat kialakításához, illetve minden ingatlanon belüli vízhálózati átalakításhoz és bővítéshez a közműszolgáltató hozzájárulása szükséges. A hozzájárulás kiadásához Társaságunk vízhálózati (belső gépészeti) terv benyújtását kéri.

http://www.vizmuvek.hu/…rvjovahagyas